Hemen Fiyat Al

Liposuction Yaptırmak için Uygun Aday mıyım?

Eğer güzelliğiniz ya da sağlığınız için bir şeyler yapmak istiyorsanız ve bunun için kendinizi bir uzmanın eline teslim edecekseniz kendinize ve doktorunuza sormanız gereken en önemli soru “ben bu yaptırmak istediğim şey için uygun muyum?” sorusu olmalıdır. Sağlık için verdiğimiz kararlar her ne kadar bizim irademiz dışında olsa da güzelliğimiz için verdiğimiz kararlar tamamen bize aittir. Bu yüzden duyduğumuz her şeyi istemeden önce kendinizi çok iyi tanımanız, yaptıracağınız şey hakkında bilgi sahibi olmanız, kulaktan dolma bilgilerle yetinmemeniz gerekmektedir.

İstediğiniz sonuç için ideal olup olmadığınızı ve ne kadar sonuç alabileceğinizi, yaşınız ve vücut tipinizin buna uygun olup olmadığını bilmeniz, kendinizi önceden hazırlamanıza yardımcı olur. Böylelikle istediğiniz sonuca hayal kırıklığı yaşamadan ulaşırsınız.

Eğer siz de normalin biraz üstünde aşırı olmayan bir kiloya sahipsiniz, bölgesel yağlarınızdan şikâyetçiyseniz ve bir türlü bu yağlardan kurtulamıyorsanız liposuction tam size göre. Liposuction yaptırmak isteyen adayların kilosu normalin biraz üstünde yani ideal kilosunu çok fazla aşmamış, bölgesel fazla yağları olan, diyet ve egzersize cevap vermemiş inatçı yağlara sahip gibi özellikleri taşımaları gerekmektedir.

Liposuction için Sağlıklı Olmak Birinci Şart!

Güzelleşmek ya da daha iyi hissetmek için atılan her adımda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta sağlığı tehlikeye atmamaktır. Bu tür işlemlerde her ne kara en az risk olsa bile sonuç itibariyle anestezi uygulaması ile yapılmaktadır. Bu yüzden Liposuction yaptırmak için birinci şartınız vücudunuzun bu işleme hazırlıklı olmasıdır. Eğer vücudunuzda ameliyat sonrasında iyileşmenizi engelleyen ya da ameliyatın riskini artıran tıbbı açıdan rahatsızlığınız mevcutsa liposuction sizin için uygun bir yöntem değildir.

Liposuction’da Yaş Çok Önemli

Liposuction’da her ne kadar kesin çizgilerle çizilmiş bir yaş sınırı yoksa da Gelişimini tam tamamlamamış ve yaşı orta yaşın çok üstünde cilt yapısı bozulmuş derisi sıkı olmayan hastalara Liposuction uygulanamaz. Uygulansa bile çok fazla iyi sonuçlar alınamaz.

Liposuction Kilo Fazlası Çok Olan Hastalarda neden Tercih Edilmez?

Liposuction yapan uzman tıpkı bir heykeltıraş gibi vücut yapısındaki fazlalıkları düzenleyici görevi üstlenir. Çok fazla kilosu olan hastalarda yağlanma bütün vücutta olduğundan dolayı her bölgeye Liposuction yapmak gerekir. Bu da hastanın sağlığı ve psikolojisi açısından çok fazla tercih edilen bir yöntem olmayacaktır. Bu yüzden Liposuction yaptıran hastanın ideal kilosunun % 30 luk dilimi içinde olması gerekmektedir. Yani hastanın sadece belli bölgelerindeki yağlanmaların azaltılması için Liposuction en ideal yöntemdir.

Liposuction Yaptırmak İçin Kilo Sınırı Nasıl Hesaplanır?

Liposuction yaptırmak isteyen hastaların çok fazla kilolu olmamaları gerekmektedir. Peki, bu çok fazla kilonun en alt sınırı nedir? Sizin kilonuz Liposuction yaptırmaya uygun mu? Şimdi bu soruların cevabını arayalım

Liposuction yaptırmak isteyen bir kimsenin vücut kitle endeksini bilmesi gerekmektedir. Vücut kitle indeksinizi hesapladıktan sonra eğer çıkan sonuç 30 ile 32 den fazla ise liposuction için çok da uygun değilsiniz demektir. Liposuction yaptırmak için vücut kitle indeksinizi bilmeniz gerekmektedir. Vücut Kitle indeksinizi bilmek istiyorsanız da yapmanız gereken işlem oldukça basittir. Boyunuzu kendisiyle çarpın ve çıkan sonuca kilonuzu bölün. Örneğin boyu 1.74 olan bir kimsenin vücut kitle indeksi:

1- 1.74×1.74=3.02

2- 70/3.02=23 şeklinde hesaplanır.

Çıkan sonuç 25’den yukarı ise kilolu sınıfına girmeye başlamışsınız demektir. Eğer 30 ila 32 arasındaysa ise çok fazla kilolu bir kimsesiniz. Ve bu hastalara Liposuction yöntemi tavsiye edilmemektedir. Vücut kitle indeksi 30’un altında olan hastalara Liposuction yöntemi sonuç vermektedir. En ideal kişi ise kitle indeksi 25’in altında olup bölgesel fazlalığı olan kimselerdir.

Liposuction ile Yağlara Elveda Kaslara Merhaba!

Liposuctionun sık tercih edilen yöntemlerinden bir tanesi olan Vaser liposuction yaptırmak isteyen hastaların başında yağlarının kasa dönüşmesini isteyen hastalar gelmektedir. Bu talep çoğunlukla spor yaptığı halde kaslı görüntüye ulaşamayan hastalarda Vaser liposuction oldukça etkili ve tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntemle kaslar harekete geçer ve vücuttan alınan yağların yerine geçer. Böylelikle kısa zamanda istenilen kaslı görüntüye kavuşulmuş olur.

Sarkan Yağların Yok Edilmesinde Liposuction Oldukça Etkili

Hızlı kilo alıp vermeler sonucunda ya da doğum sonrasında ve yahut spor yapmayı bırakan kimselerde görünen yağ sarkmalarına Liposuction yöntemi oldukça etkili olmayı başarmıştır. Tabi bu durumun düzeltilmesi için yaş oldukça önemlidir. Çünkü Liposuction’da derinin elastikiyetini kaybetmemiş olması gerekmektedir. Aksi halde istenilen iyi sonuçlar alınamayabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir