Hemen Fiyat Al

Liposuction’ın En Çok Uygulandığı Bölgeler…

Doğumlar, fazla kalori tüketimi, hareketsizlik… Tüm bu sebepler bir süre sonra aşırı yağlanmaya sebep olmakta ve vücut şeklimize göre belirli bölgelere toplanmaktadır. Bu bölgeler kimileri için büyük göğüsler, kimileri için büyük bir basen, kimileri için de geniş bir karındır. Bazen aşırı kilo alıp vermeler sonucu sarkan kol altları, bazen de yaşlılıkla birlikte ortaya çıkan çene altı sarkmaları ve boyun bölgesi yağlanması, kimi zamanda sporsuz yapılan diyetler sonucu sıkılaşmayan ve yağ depolayan bacak içleri ve bir müddet sonra tanınmaz hale gelen vücudumuz…

Tüm bunlar, Liposuction sisteminin uzmanlar tarafından oluşturulması ve ilerleyen teknoloji ile bu sistemin hızla geliştirilmesine zemin hazırlamıştır. Çeşitli yöntemlerle birlikte yapılan Liposuction sıkılaşmaya da yardımcı olarak yağın vücuttan emilmesi ile daha sıkı ve diri bir vücuda kavuşmak mümkündür.

Liposuction yağ emilimini sağlayan bir sistem olduğu için estetik ameliyatla karıştırılmaması gerekir. Genellikle meme ve popo kaldırma işlevinin de olduğu düşünülen Liposuctionın böyle bir işlevi yoktur. Bu tarz işlemler estetik cerrahlarının yapacağı estetik operasyon işlemleridir.

Vücut tipiniz ve Liposuction…

Liposuction, vücudumuzun bazı bölgeleri hariç yağ birikintisi oluşan tüm bölgelere uygulanabilir bir yöntemdir. Liposuction yöntemi ile kabullendiğimiz vücut şeklimizi değiştirmemiz artık mümkün bu yüzden önce vücut şeklimizi tanıyıp daha sonra istediğimiz vücut şekline dönüştürmek mümkün.

Örneğin; armut vücut tipine sahip olan bir kimsenin yağlanma genellikle basen tarafında yoğunlaşmıştır. Bu kimse basen bölgesine yapılan Liposuction ile dikdörtgen vücut şekline sahip olabilir.

Şimdi halk arasında elma, armut, kum saati ve dikdörtgen diye tabir edilen vücut tiplerini tanıyalım ve Liposuction yöntemi ile hangi bölgelerin düzeltilebileceğine göz atalım.

Elma şeklinde vücut tipi olanlar için Liposuction yöntemi göğüs, bel ve karın bölgesine uygulanarak istenilen vücut tipine ulaşılabilir. Bu tipte olan hastaların en fazla şikâyetçi olduğu bölge göğüs, göbek ve bel bölgesidir. Genellikle kadınların doğum sonrasında oluşan bel bölgesi yağlanmaları nedeniyle oluşmaktadır. Türk kadınında da en fazla görünen vücut tiplerinden bir tanesidir. Sadece Türk kadını değil Türk erkeğinde de balkon göbek diye tabir edilen karın bölgesindeki yağlanma yine en çok görünen yağlanma şeklidir.

Armut şeklinde vücut tipi olanlar için Liposuction yöntemi daha çok basen bölgesinde uygulanır. Hasta genellikle bu bölgedeki yağlanmadan şikâyetçidir. Diyet ve spor yaparak bile bu bölgedeki inatçı yağların eritilememesi Liposuction yöntemine daha çok ihtiyaç duyulmasında neden olur. Genellikle kadınlarda görülen bu tip, Liposuction yönteminin en çok tercih edilme nedenidir.

Kum saati şeklinde vücut tipi olan hastalarda Liposuction daha çok göğüs, sırt ve basen bölgesine uygulanır. Çünkü bu tipteki hastaların basen ve sırt bölgesinde yağlanma daha fazla görülmektedir. Liposuction yöntemi ile bu tipteki olan hastaların basen ve sırt bölgeleri bel bölgesiyle orantılı bir şekle dönüştürülmesi hedeflenir.

Dikdörtgen şeklinde vücut tipi olan kişilerde ise Liposuction yöntemi daha çok bel bölgesi kavisinin oluşturulması için kullanılmaktadır. Çünkü bu tipteki olan hastalarda bel kavisi belirsizdir. Basen ve göğüs bölgesi ile aynı orantıda olan bel bölgesinin yağları alındığında kişinin hatları daha belirgin hale getirilir.

Kısaca değindiğimiz bu vücut tiplerini oluşturan şey aslında yağlarımızdır. Bu sebeple Liposuction yöntemi ile vücut şeklinizi değiştirebilir, istediğiniz vücut şekline kavuşabilirsiniz. Bu yöntemle bölgesel depolanan istenmeyen yağlardan kurtulabilirsiniz. Bu yüzden Liposuction, bilinenin aksine bir zayıflama yöntemi değil vücut şeklini düzenleme, istenilen şekle kavuşma yöntemidir.

Başka Hangi Bölgelere Liposuctiona Uygulanır?

Tabiri yerindeyse baştan ayağa hemen her bölgeye uygulanabilen Liposuction en çok karın, basen, bel bölgesine bunun yanı sıra bacak içlerine sırt bölgesine, boyun gibi yağlanmaya müsait bölgelere de uygulanmaktadır. Kadınların daha çok tercih ettiği bölgeler kalça, karın ve uyluk bölgesi; erkeklerin daha çok tercih ettiği bölgeler ise karın etrafında oluşan yağ depolarının eritilmesi için tercih edilen bir yöntemdir.

Kol altı sarkmalarında da oldukça etkili olan bu yöntem, kadınlarda meme büyüklüğünden kaynaklı ağrıların azaltılması için de kullanılır. Estetik ameliyat gibi iz kalma riski olmadığı için meme bölgesi yağlanmada da Liposuction yöntemi tercih edilmektedir. Kısacası diyet ve egzersize cevap vermeyen bölgelerden hızlı ve kesin bir şekilde kurtulmak için Liposuction yöntemi daha fazla tercih edilmektedir.

Liposuction ile Beden Ölçüleriniz Eşitlensin

Kilo verdiğiniz halde bazı bölgeleriniz incelmiyor ve alt bedeniniz ile üst bedeniniz birbirini tutmuyorsa eğer en çok işinize yarayacak yöntem Liposuction yöntemidir. Bazı kişilerde alt beden ve üst beden arasında neredeyse 2 bedene kadar fark edebiliyor. Örneğin alt bedeni 42 üst bedeni 38 olan bir kişi için bu oldukça zor bir durum. Bu durum hem görünümde hem de giyimde sıkıntı oluşturabiliyor. Liposuction yöntemi ile alt beden ile üst bedenin eşitlenerek tüm bu sıkıntılı durumlar ortadan kaldırılabiliyor. Kısacası beden farkının ortadan kalkması için Liposuction en ideal yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor.

Sellülitlere Liposuction Tedavisi Çözüm Olur mu?

Genellikle kadınlarda uyluk, popo ve bacak bölgesinde çok sık görünen portakal kabuğu şeklindeki görünümün adıdır sellülit.Bu şekildeki görünümün nedeni ise yüzeye yakın olan yağ dokusunun yapısındaki farklılıktır.Derinin kan akımının azalması ile de bu görünümün oluşması artar.Kadınların korkulu rüyası haline gelen sellülit için çok fazla tedavi yöntemi denese de hala tam bir tedavi şekli bulunamamıştır.

Sellülit tedavisinde büyük ilerleme kaydeden ve hastaların da bir numaralı tercihi olan Liposuctionın tekniklerinden olan Vaser ve Lazer Liposuction ile sellülitlerin azalmasında çok büyük miktarda farklar görülmüştür. Kan damarlarına zarar vermeden yapılan Liposuction işlemi yüzeysel yağ tabakasına müdahale ettiği için ciltte düz bir görüntünün oluşmasına yardımcı olmaktadır.

Daha Önce Liposuction Yapılan Bir Bölgeye Yeniden Liposuction Yapılabilir mi?

“Liposuction işleminin tekrarlanabilir bir işlem mi” sorusu ya da “aynı bölge yağlandığında tekrar aynı işlem yapılabilir mi?” gibi sorular Liposuction hakkında sık sorulan sorulardan bir tanesidir. Uzmanlar bu soru için genellikle Liposuction yapılan bölgenin gerekirse birkaç seansa bölünerek fazla yağlardan tamamen kurtarıldığı için tekrar gerek kalmayacağı açıklaması yapmaktadır. Çünkü Liposuction yapılan bölgede daha sonra fazla kalori tüketilse de yeni yağ hücrelerinin oluşmayacağı, sadece bölgede bırakılan yağ hücrelerinde genişleme olacağı vurgulanmaktadır. Yani bölgede yağlanma olsa da eski haline tekrar dönmesi mümkün değildir. Örneğin bir bayanın göbek bölgesinde bulunan 30 milyon tane yağ hücresinden Liposuction ile 15 milyonu alındığında yağ hücreleri yarıya inmiş oluyor. Bu kişi ne kadar kilo alırsa alsın bu bölgedeki yağ oranı eskiye nazaran yarı yarıya olacaktır.Bu da Liposuction hem kalıcı hem de etkili bir yöntem olduğunun kanıtıdır.

Liposuction Yapılan Bölgenin İstenilen Hale Gelmesi için Diyet Yapılmalı mı?

Liposuction işlemi öncesinde hastadan özel bir diyet uygulaması istenmez ancak yapılan işlemin etkili olması için vücuttaki ödemin atılması için hastadan daha çok su içmesi çok yağlı ve tuzlu yiyeceklerden uzak durması beklenebilir. Bu şekilde hastanın istediği sonuca ulaşması daha kolay olacaktır.Ayrıca iyileşme döneminde sellülitlerin çözülmesi için de bu şekilde bir beslenme tavsiye edilebilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir