Hemen Fiyat Al

Liposuction kadın ve erkek farkı olmaksızın, vücutta bulunan inatçı yağların emilmesiyle gerçekleştirilen estetik bir cerrahi işlemdir. Toplumda hareketsiz bir yaşam tarzının ve stresin yaygınlaşmasıyla birlikte, fazla kilolar daha fazla sorun haline gelmiştir. İnsanlar bu fazlalık kilolardan kurtulmak için, diyet ve egzersize gereken önemi verseler bile, vücuttaki bazı bölgelerdeki inatçı yağ birikimleriyle baş edemezler.

Bu estetik kaygılardan kurtulmanın bir yolu olarak, liposuction en avantajlı yöntemlerden biridir. Ancak bu uygulama bir kilo verme işlemi değildir. Aynı zamanda selülitlerden kurtulma, bu işlem sonrasında beslenmeye rağmen kilo almama ya da popo kaldırma gibi bir uygulama da değildir.

Liposuction normal kilosunda olmasına rağmen, bölgesel olarak şekil bozukluğu yapan yağ birikimlerinden kurtulma yoludur. Yine estetik alanda uygulanan meme küçültme ameliyatı, karın germe ve boyun germe uygulamalarında bölgenin şekillenmesine yardımcı olan bir yoldur. En sık olarak karın ve bel çevresinde, uyluklar, kalça, kollar, boyun, gıdı ve memelerde uygulanan bir uygulamadır. Bunun için yağ aldırma ameliyatı olmak isteyen kişiler öncelikle bunun fiyatları hakkında bilgi edinmek isterler. Bölgesel yağlarından bu şekilde kurtulmak isteyen adaylar, fiyatlar hakkında en doğru bilgiye bu işlemi yapan iyi merkezlerden ulaşabilir.

Liposuction fiyatlara neye göre belirlenmektedir?

Liposuction vücutta bölgesel olarak birikim yapmış olan inatçı yağlar için uygulanan cerrahi bir işlemdir. Bu nedenle fiyatların belirlenmesinde öncelikle olarak yağ alınacak bölgenin ya da bölgelerin fazlalığı etkili olur. Hastalarda genellikle tek seans yapılarak 4,5 litre kadar yağ alınır. Kişilerde daha fazla miktarda yağ alınacağı takdirde, birkaç seans uygulanarak işlem yapılır. Bu fiyatları etkileyecek bir unsurdur.

Bilindiği gibi liposuction farklı teknikler kullanılarak yapılan bir uygulamadır. Bu klasik liposuction denilen yöntemle cilt altından kanüller yardımıyla vakumla ya da özel enjektörle yağlar çekileceği gibi, lazerle liposuction uygulaması yapılabilir. Bunlar fiyatlara etki edecek faktörlerdir.

Liposuction bir zayıflama metodu değildir. Bu nedenle sadece vücudu forma sıkmak, şekillendirmek amacıyla yapılmalıdır. Bunu ticari kaygılarla uygulayan merkezlerde, alınan fiyatlar bu işlemin fiyatlandırmasında sağlıklı bilgiler vermez. Bu yüzden yağ aldırma ameliyatı olmak isteyen kişiler öncelikle güvenebilecekleri merkezlerle iletişime geçmelidir. Estetik plastik cerrahın hastanın ihtiyacına uygun teknikleri tercih etmesi ve uygulamayı en iyi şekilde yapması gerekmektedir.

Liposuction standart fiyatlarda uygulanabilir mi?

Vücutta bölgesel olarak yağ alma olarak uygulanan bu cerrahi işlemde, herkes için farklı işlemler yapılır. Herkeste bulunan yağ dokusu farklı olmakta ve bunlar için uygulanacak seans sayısı bile farklı olmaktadır. Bu nedenle liposuction için standart bir fiyat uygulanamaz. Bazı kişilerde tek seansta bitirilen işlem, bazı kişilerde ikinci ya da üçüncü seansı gerektirir. Bunun dışında liposuction işleminin yapılacağı merkezin ve bunu uygulayacak estetik plastik cerrahın deneyimi fiyatların farklılaşmasına neden olabilir. Bu yüzden hastaların yağ aldırma için standart bir fiyat beklemesi hatalı olur.

Liposuction teknikleri arasında fiyatlar açısından fark olur mu?

Liposuction klasik yöntemle yapılsa da, lazerle uygulansa da, fiyatlara etki edecek bir fark söz konusu değildir. Önemli olan hangi bölgeden yağ alınacağıdır. Yağ alma ameliyatının yapılacağı bölgenin büyüklüğü burada önemlidir. Bu işlemde bölgeler anatomik olarak sınıflandırılmaktadır. Vücuttaki her anatomik bölgenin maliyeti, burada olan yağlı dokuya göre değişim gösterir. Yani karında büyük bir göbekle, daha küçük bir bölgenin yağ dokusunun alınması aynı fiyatlara yapılmamaktadır. Bunun için ayrılan zaman, bu işlem için harcanan emek daima farklı olacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

  1. Zaten internetten fiyat vermek yasaktir. Zaten bütün plastik cerrahi merkezleri tutturabildiğine fiyat veriyor. Herşeyi yaparız diyor , hiç daha olmaz yapamam diyen duymadım. Özellikle yağ aldırma konusunda. Bize farklı tanınmış televizyonda da çıkan doktorlardan 11000 TL den 20000 TL arası fiyatlar verildi. Herkes en iyisi biziz diyor, yalnız araştırınca gördük ki , eğer bir hata oluşursa kimse sizinle ilgilenmiyormuş.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir