Hemen Fiyat Al

Lipoliz, son yıllarda kilolarla savaşma yöntemi olarak bölgesel düzeyde yağ eritme şeklidir. Uzman hekimler tarafından yapılan uygulamalarda soyadan alınan fosfatidil kolin kullanılmaktadır. Bu tedavi yöntemi hem kullanılan teknik hem de gösterdiği etki bakımından oldukça etkili sonuçlar veren bir yöntemdir.

Lipoliz Hangi Amaçlarla Uygulanır?

Lipoliz işlemleri, yağlanmaya bağlı oluşan şekil bozuklukları, selülit tedavileri, göz çevresi yağların giderilmesi benzeri durumlarda yaygın şekilde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntem ayrıca kolesterol birikintisi olarak da bilinen şekil bozukluklarının giderilmesinde kullanılmış, etkili sonuçlar elde edilmiştir.

Cerrahi müdahaleler sonrasında yağların çekilmesi akabinde meydana gelen sarkma gibi durulmada da estetik açıdan büyük yarar sağlar. Lipoliz işlemleri sadece yağlar için kullanılmaz, çene atındaki gıdı bölgesinde, gözaltı torbalarını, koltuk altı bölgesinde de toparlayıcı ve sıkılaştırıcı işlev olarak uygulanmaktadır.

Lipoliz Çeşitleri Nelerdir?

Şişmanlık konusunda etkili teknolojik yöntemlerden biri olan lipoliz yöntemi vücuttaki bölgesel yağların önce ısıtılıp sonra soğutularak yağ tabakasını kristal halde vücuttan dışarı atılmasıyla gerçekleşmektedir. Bu işleme soğuk lipoliz yöntemi adı verilmektedir ve bu işlem kesinlikle cerrahi bir uygulama gerektirmez. İşlem gören kişinin ağrısız, yan etki olmadan bölgesel yağlarından kurtulmasını sağlamaktadır. İsteğe göre bu işlem tekrarlanabilir. Yaş ve kilo farkı önemli olmadan herkes lipoliz yönteminden faydalanabilir.Vaser Liposelection Sonrasında Hasta Ne Kadar Sürede İyileşiyor?

Soğuk Lipoliz Yönteminde Uygulamalar

Bu yöntemde, hangi bölgeye işlem uygulanması isteniyorsa, vücuttaki ısı değişimlerini önleyen bazı pedler yapıştırılır. Daha sonra büyük bir başlıkla kullanılan lipoliz cihazı uygulama yapılacak olan bölge için 42 derece kadar ısıtılır ve onuncu dakika sonunda işlem tamamen bitene kadar -5 dereceye gelene kadar soğutma işlemi yapılır.

Hangi bölgeye uygulanıyorsa bu soğuk lipoliz işlemi, o bölgenin yağ tabakasının durumuna göre yarım saat ve 1 saat gibi bir süre boyunca devam eder. Uygulanan işlemlerde hücre ölümü gerçekleştirilerek vücudun işe yarayan kısımları dışarı atmasını sağlamak amaçlanır. Sıcakken dondurularak kristalleşen hücreler, yağ tabakasının gereksiz ve dışarı atılması gereken maddeler olarak algılanmasını sağlamaktadır.

Soğuk Lipoliz Yöntemi Dokulara Zarar Verir Mi?

Uygulanan yöntemde -5 dereceye kadar yağ tabakasının soğutulması sırasında hiçbir doku zarara uğramaz. Yapılan araştırmalara göre yalnızca yağ tabakasının soğuktan etkilendiği ve diğer dokuların bu soğuktan hiçbir zarar görmediği belirlenmiştir. Uygulamalar sonucunda olumlu sonuçlar elde edilmektedir. Ayrıca yeni fikirlerle bu teknik geliştirilmektedir.

Vakumlu ve Vakumsuz Soğuk Lipoliz Tekniği

Soğuk lipoliz tekniği geliştirilmiştir ve vakumlu soğuk lipoliz kendi içindeki çeşitlerden biridir. Bu teknikte ciltteki soğuk etkisinin mekanik bir etki sayesinde daha fazla etkili olmasını sağlamak amaçlanmaktadır. Basenler, yan bel yağları, sırt ve göğüs bölgesindeki tabaka halindeki görüntülerde ve daha birçok bölgede bu yöntem uygulanır. Uygulanan işlemler sonrasında yaklaşık 15 günde etki gözle görülür hale gelir ve 3 cm kadar incelme fark edilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir