Hemen Fiyat Al

Tıp her geçen gün biraz daha fazla ilerlemekte ve tedavi yöntemleri değişim göstermektedir. Son zamanlarda lazer uygulamasının en fazla kullanıldığı alanlardan bir tanesi de saç gençleştirme ve saç dökülmesi tedavisi olmaktadır.

Saçları dökülen kişiler farklı yöntemlere başvurmaktadır. Bu yöntemlerin başında saç ekimi, ilaç tedavisi ve daha farklı birçok yöntem gelmektedir. Ağrısız ve acısız yöntemler ile saçlarının dökülmesini önlemek isteyen kişiler, cerrahi operasyonlara maruz kalmadan lazer tedavisi yöntemi ile saçlarının dökülmesini durdurabilir.

Saç Lazeri Nasıl Uygulanır?

Saç lazer uygulaması için özel olarak üretilen lazer makinesiyle , lazer ışınları saç köklerine yönlendirilir. Düşük doz diot ışınları belli aralıklarla kişinin saçlarına uygulanır. Cildin altına nüfuz eden bu ışınlar, aktif olmayan saç köklerini uyarıp kan dolaşımının hızlanmasını sağlar. Yeni saç kökü oluşumuna ve mevcuttaki saçların kalınlaşmasına fayda sağlar. Tedavi sayesinde eski saçlar güçlenir ve yeni saçlar çıkmaya başlar. Lazer seansları ortalama 15-20 dakika sürer. Haftada 2 ya da 3 seans uygulanması uygundur.

Saç Lazerinin Saçlardaki Etkileri Nelerdir?

Saçlar çeşitli nedenlere bağlı olarak zamanla yıpranmaktadır. Saçın kalitesini en çok etkileyen nedenlerin başında aşırı derecede alkol ve sigara kullanımı gelir. Bunların dışında; çevresel faktörler, hava kirliliği, saçların saç fazla kimyasal ürünlere maruz kalması, yanlış şampuan kullanımı, saçlara çok fazla fön çekilmesi, boyanması, çok sıkı toplanması ve yanlış bakım teknikleri saçların yıpranmasına nende olmaktadır.

Saçların yapısının bozulması, canlılığını ve parlaklığını kaybetmesi sonucunda saçlar bakımsız bir görüntü oluşturur. Özellikle bayanlar sağlığını kaybeden saçları için farklı içeriklere sahip olan bakım yağlarına başvurmaktadır. Ancak bakım yağları görevini aktif olarak yerine getirmeyen saç hücrelerini yeniden canlandırabilmek için yeterli olmaz. Son zamanlarda yıpranmış saçları yeniden canlandırabilmek için kişilerin en çok başvurduğu yöntemlerden biri de lazer tedavisi yöntemi olmaktadır. Bu yöntem ile düşük doz diot ışınları belli aralıklar ile kişilerin saçlarına uygulanır.

Lazer yöntemi ile incelmiş olan saç telleri yeniden güçlendirilir ve yavaş yavaş sağlığını kazanarak, dökülmenin önüne geçilir. Lazer yöntemi saçları sağlıksız olan ve dökülen bütün kadın ve erkeklere uygulanabilmektedir. Hücresel olarak metabolizmayı ve protein sentezini uyaran bir sistem olduğundan dolayı, yöntem uygulanır uygulanmaz kan akışı artar ve saç dokusu sağlığına kavuşmaya başlar.

Acısız olan ve herhangi bir yan etkisi bulunmayan yöntem sırasında hastalar kendilerini daha rahat hissedebilmek adına kitap okuyabilmektedir. Kişilerin saç yapısına göre tedavi %40 -50 oranlarında yeni saç gelişimi sağlanmaktadır. Tüm bunların dışında lazer tedavisi yöntemi ile saçların pigmentleri uyarılır ve saçlarda oluşan beyazların azalması sağlanabilir.

Saç Lazeri Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Özellikle strese bağlı olarak yaşanan saç dökülmelerinin sayısı her geçen gün daha fazla artmaya ve bayanlarda da saç dökülmesi sorunu yaşanmaya başlamıştır. Her ne kadar daha çok erkeklerin kellik sorunu ile karşı karşıya kaldığı düşünülse de son zamanlarda kadınlarda tüm saç düzeyini etkileyen saç seyrelmesi ve saç dökülmesi sorunu yaşamaktadır.

Kadınlarda yaşanan saç dökülmesi erkek tipi saç dökülmesi de olabilir. Ancak erkeklerde genellikle başın üst bölümünde ve alnın yan kısımlarında dökülme yaşanırken, kadınlarda başın genelinde dökülme yaşanır. Lazer tedavisi hem kadınlar adına hem de erkekler adına uygun bir tedavidir. Bu tedavi ile saç kökleri direkt olarak uyarılır ve canlılığını yitirmiş olan saçların yeniden çıkması sağlanır.

Tedavi aşamasında öncelikle canlılığını yitiren saçlar hedef alınır. Zamanla incelmeye başlayan, kırılan ve parlaklığını yitiren saçlar bu tedavi yöntemi ile yeniden canlanır ve saçların dökülmesinin önüne geçilir. Tüm bunların dışında belirgin bir şekilde saçları dökülen kişiler eski görselliğine yeniden kavuşabilmek için saç ektirmeyi tercih etmektedir. Bu yöntem ile saç ekimi operasyonunun daha başarılı olması sağlanır.

Lazer Tedavisi Ne Kadar Sürede Etkili Olur?

Kadınların en fazla değer verdiği şeylerin başında saçları gelmektedir. Bundan dolayı saçları sağlığını yitirmeye başladığı anda erken müdahale ile saçlarının sağlığını yeniden kazanmaya çalışırlar. Özellikle belirgin bir şekilde dökülmeye başlayan ve saçların canlılığını yitirmeye başladığı durumlarda en etkili yöntem lazer tedavisi olmaktadır. Bu yöntem ile kısa sürede sağlıklı saçlara kavuşabilmek mümkün olur. Tedavi yaklaşık olarak 3 ay içerisinde etkisini göstermeye ve saçlar yeniden canlanmaya başlar.

Lazer Yöntemi Esnasında Acı Duyulur mu?

Bu yöntem esnasında herhangi bir kesik veya cerrahi müdahale yapılmadığından dolayı acı hissedilmemektedir. Oldukça acısız ve ağrısız bir tedavi yöntemi olan Lazer Tedavisi yöntemi ile kişiler acı duymadan şikâyetlerinden kurtulabilir.

Bundan dolayı kişiler diğer tedavi yöntemlerine oranla daha çok lazer uygulamasını tercih etmektedir. Saçlar belirli nedenlere bağlı olarak dökülür ve seyrekleşir. Saçların seyrekleşmesinin başlıca nedeni saç dokumuzda yer alan saç foliküllerinin yeterince saç üretemiyor olmasıdır.

Sağlıklı yapıda olan saçlarda saç derisinde yer alan foliküller yaklaşık 3 adet saç üretmektedir. Ancak sağlıksız yapıda olan ve seyrekleşen saçlarda yer alan foliküller en fazla 1 adet saç üretebilmektedir. Bundan dolayı saçlarda zamanla seyrekleşme ve dökülme meydana gelir. Lazer Tedavisi yöntemi diğer tedavi yöntemlerinden farklı olarak ayrıca saçların pigmentlerini de etkilemektedir. Bu yöntem ile çok fazla beyazı olan kişilerin beyaz saçlarında azalma sağlanabilir.

Saç Lazerinin Avantajları Nelerdir?

  • Saç dökülmesinin azalmasına yardımcı olur.
  • İncelmiş ve seyrelmiş saçların kalınlaşmasını sağlar.
  • Saç soğanını uyararak yeni saç çıkmasını destekler.
  • Saç beyazlamasının azalmasına yardımcı olur.
  • Lazer tedaisi sayesinde herhangi bir cerrahi operasyona maruz kalınmadan saç dökülmesinin önüne geçilir ve yeni saç oluşumu desteklenir.

Saç Ekimi İle Saç Lazeri Tedavisi Arasındaki Fark Nedir?

Saçları belirgin bir şekilde dökülen, alnın yan taraflarında veya başın üst kısmında yoğun şekilde dökülme sorunu yaşayan, çeşitli hastalıklara bağlı olarak saçları kısa sürede dökülen, genetik olarak saç sökülmesi sorunu yaşayan ve saçlarının yeniden çıkması mümkün olmayan kişiler, saç ektirmeyi tercih eder.

Saç ektirme işlemi farklı yöntemler ile yapılabilmektedir. Saç ektirmek istemeyen veya kafasında saç ektirecek kadar geniş alanlar açılmayan kişiler saç ekimi işlemi yerine lazer tedavisi yöntemini tercih eder. Lazer yöntemi ile ince ve zayıf yapıda olan tüyler kalınlaşmakta ve normal saç haline gelmektedir. Bu yöntem ile saç üretemeyen foliküller yeniden canlanabilir ve saç üretimine başlanır. Ayrıca tek kıl üreten foliküller birden fazla kıl üretmeye başlar.

Lazer Tedavisi saçların daha dolgun, daha canlı, daha sağlıklı, daha güçlü ve daha parlak olmasını sağlar. Yoğun olarak saç dökülmesi sorunu yaşayan kişiler bu tedavi yöntemi başvurduğunda saç dökülmesi sorunundan kısa sürede ve etkili bir şekilde kurtulabilmektedir.

Lazer tedavisi ve saç ekimi birlikte uygulanabilir.

Saç ekimi lazer tedavisi ile birlikte yapılırsa, ekilen bölgede kan dolaşımı hızlanır ve saçlar kafa derisine daha hızlı tutunur. Ayrıca lazer tedavisi ekilen saçların çok daha hızlı bir şekilde uzamasını sağlayacaktır.

Lazer Destekli Saç Ekimi

Saç ekiminde uygulanan lazer tedavisi ekilen saçların çok daha kolay bir şekilde kafa
derisine tutunmasını sağlar. Ayrıca saçların çok daha hızlı uzaması ve kalıcılığının artmasında önemli bir rol
oynar.

Lazer Destekli Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Lazer tedavisi, saç ekimi operasyonuna başlamadan yaklaşık bir hafta önce saç için
özel olarak üretilmiş lazer cihazı ile kafa derisine uygulanır.Bu uygulama saç derisinde kan dolaşımının artmasını sağlayacak ve kafa derisini saç ekimine hazırlayacaktır. Bununla birlikte lazer uygulaması saç ekiminden 1 ay sonra belli aralıklarla yine uygulanırsa ekilen saçların kalıcılığının artmasını, daha hızlı uzamasını sağlar. Lazer seansları haftada 2 kez uygulanabilir. Bir seans ortalama 20 dakika sürmektedir.

Lazer Destekli Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Lazer tedavili saç ekimi, ekilen saç köklerinin kafa derisine daha kolay tutunmasını
sağlar.Saç köklerini güçlendirir, saçlar daha hızlı uzar. Ayrıca saçların kalınlaşmasına destek olur.

Lazer destekli saç ekimi için daha fazla bilgi almak için sayfadaki formu doldurabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir