Hemen Fiyat Al

Vajinadaki iç ve dış dudakların şekilsel bozuklukları, sık rastlanan genital estetik sorunlar arasında yer alır. Hem iç, hem de dış dudakların ya da yalnızca birinin normalden büyük olması, aralarında simetrinin olmaması veya bu bölgelerde sarkmaların meydana gelmesi, kadınların sık karşılaştığı problemlerdendir. Görsel açıdan rahatsız ettiği gibi kişinin kendine olan güvenini de olumsuz etkileyebilen bu şekilsel bozukluklar, labioplasti olarak bilinen estetik operasyon ile rahatlıkla çözülebilir.

Labioplasti Operasyonu Nasıl Yapılır?

Son yıllarda kadınların sıklıkla tercih ettiği iç ve dış dudak ameliyatı, genellikle genel anesteziye gerek duyulmadan lokal anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Ortalama 45 dakika içerisinde tamamlanan operasyonda; iç ve dış dudak bölgelerindeki doku fazlalıkları alınır, sarkık ya da asimetrik olan anatomik yapı cerrahi müdahale ile rahatlıkla düzeltilir. Operasyondan 1 hafta sonra ise iyileşme gerçekleşir.

Labioplasti Operasyonu Riskli mi?

Labioplasti uygulamasında risk çok azdır, fakat genel ya da lokal anesteziye bağlı komplikasyonların ortaya çıkma ihtimali de her ameliyatta olduğu gibi bu ameliyatta da söz konusudur. Bu nedenle müdahale öncesinde uzman doktorun verdiği tavsiyelere uymak önem taşır.
Operasyon, kızlık zarına herhangi bir şekilde zarar vermez. Operasyon sonrasında, cinsel ilişki kurmakta herhangi bir sorun yaşanmadığı gibi, gebe kalmak ya da doğum yapmak konularında da operasyonun herhangi bir engeli yoktur. Ayrıca operasyonun ardından vajinal bölgede yanma ya da ağrı gibi yan etkiler meydana gelmemektedir.

Labioplasti Operasyonunun Fiyatları Nedir?

Operasyonun fiyatına etki eden unsurları; vajinada müdahalede bulunulacak bölgeler, yapılacak işlemler, işlemlerin süreleri ve kullanılacak anestezi türü şeklinde sıralamak mümkün. Ayrıca ameliyatın hangi şehirde, hangi hastanede ya da plastik cerrahi kliniğinde gerçekleşeceği ve hangi uzman doktorun bu operasyonu gerçekleştireceği de fiyata etki eden unsurlar arasında yer alır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir