Hemen Fiyat Al

Kirpikler kadınların her zaman önemsediği ve güzelliğini etkileyen önemli bir faktör olmuştur. Dolayısı ile yıllardır, takma kirpikler vesaire yöntemlerle dolgun ve uzun kirpiklere sahip olunmaya çalışılmıştır. Tabi ki bu yöntemler sağlıklı olmayan ve bunun yanı sıra kalıcı da olmayan çözümlerdi. Ancak şuan bunun dışında oldukça canlı ve doğal bir görünüm veren kirpik ekimi uygulaması söz konusudur.

Kirpik ekimi işlemi, kalıcı bir işlem olmakla beraber sahip olacağınız kirpikler size ait canlı parçalar olacaktır. İstediğiniz şekilde sıklıkta ve uzunlukta uygulanmaktadır. Tıbbın sunduğu gelişmiş imkanlarla, uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmak bir hayal değil. Ayrıca kirpiklerin gözü tozlardan, ışıktan koruma gibi özellikleri de vardır. Dolayısı ile göz sağlığı açısından da yararlı bir uygulamadır.

Kirpikler Neden Dökülür?

  • Doğuştan kirpiklerde incelik veya seyreklik olabilir.
  • Vücuttaki eksiklikler sebebi ile de kirpikler dökülebilir.
  • Çevresel faktörler, makyaj gibi sebeplerden ötürü kirpiklerde azalma söz konusu olmaktadır.
  • Hipotroid gibi rahatsızlıklar da kirpiklerin dökülmesine sebep olabilmektedir.
  • Bazı hastalıklar ve bu hastalıkların tedaviler ve bunların olumsuz etkileri sebebi ile kirpik dökülmeleri meydana gelmektedir.

Kirpik Ekimi Uygulaması Nedir?

Kirpik ekimi denilen uygulama; kişilerin kirpiklerinin azlığı ve ya kısalığı durumunda estetik açıdan rahatsız oluğu durumlar da, ya da farklı sebeplerde sonradan oluşan kirpik dökülmeleri probleminin çözülmesi için kullanılan bir yöntemdir.

Peki bu yöntem nasıl uygulanır?

Kirpik ekimi, uygulama yapılacak kişinin ensesinden ya da kulak arkası denen kısımdan alınarak saç köklerinin kirpik bölgesine ekilmesi işlemidir. Bu uygulama oldukça basittir. İyileşme süreci oldukça kısa ve tam sonuç alma süresi ise 6 ay kadardır. Kirpikler saç tellerinden olacağından bir süre sürekli uzayacaktır ve kesmek gerekecektir. Bunun dışında herhangi bir dezavantajı yoktur.

Kirpik Ekimi Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  • Kirpik ekimini uzman ve deneyimli bir doktorun gerçekleştirmesi
  • Kirpik ekimi işleminin gerçekleştirileceği kliniğin sağlık koşullarına ve işlem için uygun olması gerekmektedir.
  • Kirpik ekimi yapmadan önce hastanın isteği iyice öğrenilmeli ve ona göre bir uygulama gerçekleştirilmelidir.

Kirpik Ekimi Kimlere Uygulanır?

Kirpik ekimi operasyonu uygulaması kimlere yapılır? Bu uygulama herhangi bir sebeple kirpiklerin yetersizliğinden rahatsız olan kişilere istekleri doğrultusunda uygulanmaktadır. İşlem süresi oldukça kısa olmakla beraber, iyileşme süresi de çok kısadır. İşlem sonrasında duş yasağı gibi bir durum söz konusu değildir. Uygulamadan 6 ay sonra tam sonuç gözle görülecektir. En iyi tarafı ise kirpiklerin kalıcı olmasıdır.

Kirpik Ekimi Ücretleri Ne kadardır?

Kirpiklerin azlığı ve kısalığı hepimiz rahatsız edecek bir durumdur. Bu durumu ortadan kaldıracak olan kirpik ekimi uygulamasının ücretleri kişiye ve uygulanan kirpik sayısına göre değişmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir