Hemen Fiyat Al

Kulak kepçesi bazı kişilerde doğumsal bazı kişilerde ise sonradan gerçekleşebilmektedir. Kepçe kulak durumu en sık gözlenen rahatsızlıklardan biridir. Kepçe kulak olan kişilere dışarıdan bakıldığında kulakların normalden daha fazla dışarıda olması durumu olarak adlandırılabilmektedir. Günümüzde kepçe kulak sorunu yaşayan kişilerin sayılarında artış görülmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Hangi Yaşta Olunabilmektedir?

Bu kişiler kulak kepçesi ameliyatı olabilmek için 18 yaşını geçmesi gerekmektedir. Kulak kepçesi hızlı gelişen organlardan biridir. Bu nedenle kulak gelişimi de hızlı gerçekleşmektedir. 3 yaşındaki bir çocuğun kulak gelişiminin %85‘lik bölümü kısa süre içerisinde tamamlanmaktadır.

Kepçe kulak ameliyatında yaş belirleyici bir kriter olarak ortaya çıkmamaktadır. Çünkü küçük yaşlardan itibaren kulak gelişimi tamamlanmaktadır. Bu nedenle 18 yaş sınırı kulak ameliyatı için geç bir dönemdir. Kulak kepçesi olan çocuklarda çeşitli psikolojik sorunlar ortaya çıkabildiğinden dolayı erken dönemde kulak kepçesi operasyonunun yapılması çok önemli bir yere sahiptir.

Kulak Estetiği Nasıl Yapılır?

Kulak estetiği ameliyatları çocuklarda genel anestezi yöntemiyle uygulanabilmektedir. Ancak 15 yaş ve daha büyükler için uygulanan kulak kepçesi ameliyatında lokal anestezi uygulanmaktadır. Kulak estetiği geçiren çocuklar hemen ayağa kalkabildiğinden dolayı bu operasyon kolay ve pratik bir yöntemdir. Kulak kepçesi ameliyat teknikleri farklılıklar gösterebilmektedir. Kulak kepçesini kıkırdak yapısı meydana getirmektedir.

Kıkırdak yapısına doğru şekli verebilmek ve şeklin bozulmadan kalabilmesini sağlamak kulak kepçesi ameliyatlarının önemini ortaya koymaktadır. Kulak kepçesi operasyonlarında kulak arkasına küçük bir kesik atılmaktadır. Kulak arkasına kesik atılarak kıkırdağın yapısı düzeltmek amaçlanmaktadır. Kulak kepçesi düzeltilmesi işlemlerinden sonra kıkırdağın son şeklini koruyabilmesi ve bozulmasının engellenebilmesi için kalıcı ve dayanıklı dikişler atılmaya özen gösterilmelidir.Kepçe kulak estetiği ameliyatı nasıl yapılır?

Kulak Kepçesi Ameliyatı Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

• Kulak kepçesi ameliyatı geçiren kişiler yüksek yastıkta yatmalı ve sırt üstü uyumalıdır.

• Ameliyat sonrasında ağır spor yapılmamalı ve ağır yük taşımamaya özen gösterilmelidir.

• Kulak kepçesi operasyonu sonrasında bandajlar birkaç gün içerisinde çıkarılmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrasında erimeyen dikişler kullanılması halinde dikişlerin alınma işlemleri yürütülür.

• Kulak kepçesi ameliyatının sonuçlarının daha iyi görülebilmesi için bir ay beklenmesi gerekmektedir.

• Ameliyat sonrası kulak derilerinde şişlik ve kızarıklık oluşabilmektedir. Bu nedenle üç hafta kulakları korumak için sporcu bandının kullanılması önemlidir.

• Kulak kepçesi ameliyatını yaz aylarında yapılması halinde güneş kremi kullanılması çok önemlidir.

İple Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılmaktadır?

İple kepçe kulak estetiği kulak deformasyonu fazla olmayan kişilerde uygulanabilmektedir. Oldukça basit ve kolay bir yöntem olan iple kepçe kulak ameliyatı kesin ve sağlam bir seçenek olmadığı unutulmamalıdır.

Kesin ve sağlam sonuç almak isteyenler kıkırdağın şekillendirilmesi ile yapılan kepçe kulak ameliyatlarını uygulamalıdır. Kepçe kulak operasyonlarında herhangi bir iz meydana gelmez. Kepçe kulak ameliyatı neticesinde çeşitli psikolojik sorunlar da ortadan kaldırılmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir