Hemen Fiyat Al

Karın germe operasyonu yaptırmak isteyen hastaların sıklıkla sordukları soruların başında karın germe ameliyatının fiyatı nedir? Sorusu gelmektedir. Bu sorunun cevabına geçmeden önce karın germe operasyonları hakkında kısaca bilgi verelim.

Karın Germe

Doğum sonrasında veya aşırı kilolu olan insanların hızlı bir şekilde kilo verdiği durumlarda özellikle karın bölgesinde birtakım sarkmalar ve deformasyonlar oluşmaktadır. Egzersiz ve diyet yaparak karın bölgelerinde istedikleri sonuçları alamayan insanlar son çare olarak karın gerdirme ameliyatı olmak için estetik cerrahların kapısını çalmaktadırlar.

Karın gerdirme ameliyatları ile bu bölgede oluşan sarkmaların ve zayıf karın kasları sebebiyle oluşan şekil bozukluklarının ayrıca karın bölgesinde toplanan fazla dokuların düzeltilerek estetik bir görünüme kavuşturulması amaçlanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatları Ne Kadar Sürer?

Karın germe ameliyatlarının süresi operasyon yapılacak bölgenin büyüklüğüne ve operasyonun hangi bölgede yapılacağına bağlı olarak farklılıklar gösterse de diyebiliriz ki bu tür ameliyatlar genellikle 2 ila 3 saat arasında tamamlanan operasyonlardır.

Karın germe ameliyatlarına girecek olan hastalara ameliyata girmeden önce sakin olmalarını sağlamak ve kaslarında gevşeme sağlamak için bir takım sakinleştirici ilaçlar ve kas gevşeticiler verilmektedir. Ameliyat yapılacak olan bölgenin geniş bir alan olması ve son derece hassas bir ameliyat olmasından dolayı karın germe operasyonları sırasında hastalara genel anestezi uygulanmaktadır.

Karın Germe Ameliyatlarında İz Kalır mı?

Karın germe ameliyatları kasık bölgesinin üst kısmından ve ameliyat izinin dışarıdan belli olmaması için izin iç çamaşırı veya bikininin içinde kalacak şekilde yapılmaktadır. Bu demektir ki karın gerdirme ameliyatları sonrasında iz kalmaktadır.

Karın Germe Ameliyatları Riskli midir?

Karın germe ameliyatlarında her ameliyatta olduğu gibi enfeksiyon riski bulunmaktadır. Bunun yanında derinin altında kan birikmesi gibi durumlarda karın gerdirme ameliyatları sonrasında görülen durumlardır. Bu tür ameliyatlarda bir başka olası risk de dikişlerin olması gerekenden önce açılmasına bağlı olarak oluşan yaralardır.

Dikişlerin erken açılmasına bağlı olarak gelişen yaralar genellikle ameliyat sırasında sıkı atılan dikişler yüzünden meydana gelmektedir. Yaraların iyileşmesini geciktiren durumlardan biri de sigara içmektir. Sigara yara iyileşmesinde olumsuz etkiler gösterdiğinden ameliyat öncesi sigara içiminin bırakılması gerekmektedir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Şimdi gelelim asıl konumuz olan karın germe ameliyatları fiyatlarına. Karın germe ameliyatlarının fiyatlarını belirleyen bir takım etkenler vardır. Fiyatlar bu etkenlere bağlı olarak farklılıklar göstermektedir. Karın bölgenizdeki yağ ve sarkma durumuna, operasyonda liposuction kullanılıp kullanılmayacağına, çalışılacak bölgenin büyük ya da küçük oluşuna göre ayrıca ameliyat olmak için gittiğiniz sağlık merkezi ve doktoralara göre karın gerdirme operasyonları fiyatları her yerde aynı değildir.

Karın germe ameliyatlarının fiyatları kabaca 3.500 TL’ den 10.000 TL’ye kadar değişebilen fiyat aralığına sahiptir. Arada bu kadar fiyat farkı olmasının sebebi bazen mini karın germe ameliyatının hastalar için yeterli olmasından ileri gelmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir