Hemen Fiyat Al

Tıp dilindeki ismi abdominoplasti olan karın germe ameliyatlarında amaç fazla yağların biriktiği, sarkıkların oluştuğu karın bölgesini estetik açıdan düzgün bir hale getirmektir. Bu tür ameliyatlarda hastaların karın bölgesinde biriken fazla yağlar alınarak karın kaslarının gerginleştirilmesi sayesinde sarkma problemi ortadan kalkmaktadır.

Doğum Sonrası Sarkmalar

Karın germe ameliyatlarında karın bölgesindeki fazla doku çıkartılarak hastalar fazlalık olan karın derisinden kurtulmuş olurlar. Karın kaslarımız çeşitli sebepler sonucunda zaman zaman sarkmalara ve gevşemelere maruz kalmaktadır. Bu sarkma ve gevşemelerin en önemli sebeplerinden bir tanesi bayanlarda hamilelik sonrasında karın derisinde sarkmaların oluşmasıdır. Şayet karın kaslarında bir gevşeme ve sarkma hissediyorsanız karın germe ameliyatı yaptırarak bu sorununuzdan kurtulabilirsiniz.

Yaşlanmaya Bağlı Sarkmalar

İnsanlar yaşlanmaya başladıkça özellikle karın bölgelerinde gevşeme ve sarkmalar meydana gelmektedir. Karın germe ameliyatları yaşlanmaya bağlı olarak gelişen sarkmaların düzeltilmesi için uygulanmaktadır. Şayet yaşınız ilerledi ise ve buna bağlı olarak karın bölgenizde estetik olmayan bir takım görüntüler ortaya çıktıysa karın germe ameliyatları sizi bu estetik olmayan görüntüden kurtaracaktır.

Karın Germe Kilo Vermek İçin Değildir

En yaygın olarak bilinen yanlışların bir tanesi de insanların karın germe ameliyatlarını zayıflamak için yapılan operasyonlar ile karıştırmalarıdır. Unutulmaması gerekir ki karın germe ameliyatları asla bir kilo verme ameliyatı değildir. Karın germe ameliyatlarında amaç sarkık olan karın dersini ve güçsüzleşen karın kaslarını yeniden toplayarak karın bölgesinin estetikten uzak görüntüsünü düzeltmektedir.

Bu nedenle zayıflamak isteyen hastalar kesinlikle karın germe operasyonu yaptırmamalıdır. Karın germe operasyonları ile zayıflamak için yapılan operasyonlar birbirinden tamamen farklı yöntemlerdir. Şayet fazla kilolarınızdan kurtulmak için karın germe ameliyatı yaptıracaksanız ameliyat sonrasın hayal kırıklığına uğrama şansınız oldukça yüksektir.

Miniabdominoplasti Uygulamaları

Miniabdominoplasti uygulamaları daha çok karın bölgesinde sarkma ve gevşeme bakımından daha az sorunlu hastalar için uygulanan bir yöntemdir. Şayet karın bölgenizde biriken yağlar ve sarkmalarınız çok fazla değilse miniabdominoplasti ameliyatı ile bu sorununuzu çözebilirsiniz.

Ameliyattan Önce Mutlaka kilo Verin

Şayet karın gerdirme operasyonu yaptırmak istiyorsanız ancak fazla kilolarınız varsa estetik cerrahlar bu tip kişilerin ameliyata girmeden önce mutlaka kilo vermesini önermektedirler. Kilo veren hastalar ameliyat esnasında ve sonrasında çok daha az deformasyona uğramaktadırlar. Bu sebepten dolayı aşırı kilosu olan hastalar karın germe ameliyatına girmeden önce mutlaka sıkı bir diyet programı uygulaması gerekmektedir.

Sigara İçen Hastalar

Karın germe operasyonları sigara içmeyi sevenleri sevmeyen bir estetik cerrahi çeşididir. Bu nedenle sigara içmeyi seven hastalar bu alışkanlıklarını mutlaka 4 hafta öncesinden bırakmaları tavsiye edilmektedir. Sigarayı bırakmak size ameliyat sonrasında hızlı bir iyileşme süreci için çok yardımcı olacaktır.

Genel Anestezi Altında Yapılan Bir Ameliyattır

Karın germe ameliyatları genel anestezi altında yapılan ameliyatlar olduğundan özellikle akciğer rahatsızlığı olan hastalar genel anesteziye girmeden sıkı bir kontrolden geçmelidir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir