Hemen Fiyat Al

Jinekomasti özellikle ilk gençlik döneminde olan erkekler için büyük bir sorundur. Bu sorunu çözmenin en iyi yolu cerrahi müdahaledir. Erkek memesinin aslında kadın memesinden yapısal olarak farkı yoktur. Ancak ergenlik dönemindeki hormonal değişimler sonucunda, erkeklerin meme dokularında gereksiz büyüme oluşabilir.

Bu büyüme jinekomasti olarak adlandırılır ve fizyolojik olmasa da psikolojik sorunlara neden olabilir. Jinekomasti her iki memenin de büyük olduğu gibi, bir memenin büyük diğerinin düz olması ile de ortaya çıkabilir. Ayrıca sadece hormonal sebeplerden değil, kilo alımından ya da tümör varlığından dolayı da olabilir. Bu yüzden önce neden belirlenmeli ve ona uygun bir çözüm üretilmelidir.

Jinekomasti ameliyatı öncesinde iyi bir hekim bulmak ve fiyat konusunda detaylı bilgiler almak şarttır. Ülkemizde 4500 TL gibi ücretlerden başlayan jinekomasti ameliyatı fiyatları dünya genelinden daha ucuzdur. Avrupa’da ise 5000 $ gibi bir fiyattan başlamaktadır.

Jinekomasti Operasyonunu Sigorta Karşılar mı?

Bu fiyatlar sigorta tarafından karşılanmaz. Çünkü jinekomasti bir estetik operasyondur. Ancak tümör gibi durumların varlığında, sigorta kapsamından yararlanmak mümkün olmaktadır. Ameliyat öncesinde ve sonrasında yapılacak bir çok testi sigortanız tarafından yaptırabilirsiniz. Ayrıca devlet hastanelerinde daha düşük ücretlerle bu operasyonu yaptırmak mümkün olabilmektedir.

Jinekomasti ameliyatı için mutlaka uzman bir estetik cerrah ve genel cerrah ile görüşmelisiniz. Bazı durumlarda iki meme arasında eşitlik sağlanamaz ve bu durum da oldukça zordur.

Bazı durumlarda kapalı ameliyat tekniği olan liposakşın da tercih edilebilir. Liposakşın operasyonu ile kapalı teknikle çekilen yağ sayesinde meme küçülür. Sonraki süreçte 1 ay kadar özel bir korse takılması gerekir ve bu korsenin fiyatı da 250 TL gibi ücretlerden başlayarak değişir.

Jinekomasti ameliyatı için kapalı ya da açık teknik ameliyat seçeneğini belirleyen doktor olacaktır. Doktorunuz uygun gördüğü takdirde kapalı teknik olan liposakşın yöntemi kullanılırsa, daha çabuk bir iyileşme görülür. Bu sayede bir çok kişi aynı gün sosyal hayatına dönebilmektedir. Jinekomasti liposakşın yöntemi ile yapıldığında yine korsenin giyilmesi gerekir.

Jinekomasti Operasyonu Sırasında Acı Duyar mıyım?

Ameliyat sedimasyon ya da genel anestezi yöntemi ile yapıldığından herhangi bir acı duymazsınız. Ameliyat sonrası hafif bir yanma hissi gibi bir his duymanız normaldir Bu dikişlerin ve kesinin acısıdır ve ağrı kesicilerle geçer. Bazı kişiler ameliyat sonrası ilaç kullanma gereği bile duymazlar.

Bu yüzden acı duymak söz konusu değildir. Jinekomasti sebepleri araştırıldıktan sonra gerekli görüldüğü takdirde radyoterapi ya da kemoterapi de uygulanabilir (Kanser olgularında) Genelde memedeki yağ dokusunun fazla olmasından kaynaklanan jinekomasti hormonal sebeplerden ötürü (hipotiroid, hipertiroid vs) meydana gelmişse gerekli görülen ilaç tedavisi de uygulanır.

Bazen sporcuların kullandıkları ilaçlar sonucu da bu tür sorunlar oluşabileceğinden sebebin araştırılması oldukça önemlidir. Sebebe göre uygun tedavi seçimi yapılır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir