Gülüş Tasarımı Estetiği

Gülüş tasarımı, diş estetiği ve diş eti estetiği ile en güzel gülüşün sağlanabilmesi için gerçekleştirilen tedavilere verilen isimdir. Gülüş tasarımı yalnızca dişlerinde diş eksikliği, diş çarpıklığı veya dişler arasında boşluklara sahip hastalara değil aynı zamanda düzgün dişlere sahip fakat diş ve diş eti uyumsuzluğundan muzdarip hastalara da gerçekleştirilebilir. Gülüş tasarımı sayesinde dişlerini göstererek gülmekten kaçınan hastalar rahatça gülebilmektedir.

En Son Teknoloji

Uzman Doktor Kadrosu

Uzman Ekip

20 Yıllık Sektörel Tecrübe

İLETİŞİM BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN

Biz Sizi Arayalım!

telephonewom

Gülüş Tasarımı Nedir?

Gülüş tasarımı, dişlerindeki veya diş etlerindeki problemlerden ötürü gülüşünden memnun olmayan hastalar için uygulanan bir estetik uygulamasıdır. Estetik gülüş tasarımı tedavisi ile dişlerdeki ve diş etlerindeki problemler giderilir, diş ve diş etlerinin görünümü düzeltilir ve uyumlu olması sağlanır. Diş, diş etleri ve dudaklar arasındaki uyum ile en güzel gülüş elde edilir.

Estetik gülüş tasarımı, bilgisayar yardımı ile dişlerin düzeni, duruşları, görünüşleri, diş etlerinin konumu gibi teknik düzeltmeler dijital ortamda gerçekleştirilir. Bu yapılan uygulama ile hastanın ağız yapısına en uygun gülüş tasarlanır. En güzel gülüş dijital olarak tasarlandıktan sonra bu tasarımın hayata geçirilmesi için gerekli olan tedaviler belirlenir. Gerekli tedaviler hastaya uygulanır ve gülüş tasarımı tamamlanır.

Uzman diş hekimleri tarafından gerçekleştirilen gülüş tasarımı öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Bu muayene sırasında ağız yapınızın bilgisayar ortamına aktarılabilmesi için gerekli işlemler yapılacaktır. Aynı zamanda diş hekimi tarafından dişlerinizin durumu kontrol edilecektir. Muayene sonrası gülüş tasarımı hazırlanacak ve gerekli tedaviler belirlenecektir.

gulus tasarimi nedir

Gülüş Tasarımı Kimlere Yapılır?

Gülüş tasarımı, gülüşünden memnun olmayan herkese yapılabilir. Güzel bir gülüş sosyal hayatımızı etkileyebilen bir unsurdur. Güzel bir gülüşe sahip olmamak özgüven kaybına sebep olmaktadır. Bu sebeple dişlerinde veya diş etlerinde herhangi bir problem yaşayan hastalar gülüş tasarımı ile güzel ve estetik bir gülüşe sahip olabilirler.

Gülüş tasarımı, diş eti problemleri yaşayan hastalar, çarpık diş problemi yaşayan hastalar, ayrık diş problemi yaşayan hastalar, eksik diş problemi yaşayan hastalar, dişleri koyulaşan veya sararan hastalar, dişlerinde simetri problemi olan hastalar ve bunlar gibi diş problemi yaşayan diğer hastalar için uygulanabilmektedir.

Estetik bir gülüş için yalnızca düzgün dişlere sahip olmak yeterli değildir. Güzel bir gülüş için diş etleri, dişler ve dudaklar uyumlu olmalıdır. Bu yüzden gülüş tasarımı tedavisinde diş eti estetiği ve dudak kaldırma estetiği gibi farklı tedavilere de başvurmak gerekebilir. Güzel bir gülüşe sahip olabilmek için gereken tedaviler muayene sonrası belirlenmektedir.

Gülüş Tasarımı Nasıl Yapılır?

Hastanın ağız yapısına uygun en güzel gülüşün belirlenebilmesi için öncelikle hasta muayene edilmektedir. Uzman diş hekimi tarafından gerçekleştirilen muayene sırasında hastanın diş yapısı ve dişlerindeki, diş etlerindeki problemler kontrol edilir. Hastanın ağız yapısının ve diş yapısının dijital ortama aktarılabilmesi için gerekli fotoğraf ve videolar çekilir. Bu fotoğraf ve videolar bilgisayar ortamında yazılımlar kullanılarak hastanın ağız yapısına uygun güzel bir gülüş tasarlanır.

Bu yazılımlar kullanılarak hastanın ağız yapısına uygun doğal ve estetik bir gülümsemenin belirlenmesi için diş, diş etleri ve dudaklar arasındaki uyum sağlanır. Hazırlanan tasarım hastanın onayına sunulur. Dijital gülüş tasarımının tamamlanmasının ardından hazırlanan tasarım için gerekli olan tedaviler belirlenir. Hazırlanan tedavi programına uygun olarak hastanın gülüş tasarımı için gerekli olan diş estetikleri hastaya uygulanır.

gulus tasarimi nasil yapilir

Gülüş Tasarımında Hangi Tedaviler Uygulanır?

Gülüş tasarımında kullanılacak tedaviler hastanın ihtiyaç duyduğu tedavilere göre değişkenlik göstermektedir. Her hasta için aynı tedavi programı uygulanmaz. Hastaya uygun tedavi programının belirlenebilmesi için muayene gerçekleştirilmesi ve dijital ortamda gülüş tasarımının hazırlanması gerekmektedir. Genel olarak gülüş tasarımı için kullanılan tedaviler şunlardır:

  • Porselen Kaplama
  • Diş Beyazlatma
  • Diş İmplantı
  • Diş Eti Estetiği
  • Ortodontik Tedaviler
gulus tasarimi tedaviler

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Diş estetiği tedavisine dahil olan hiçbir işlemde acı yaşanmaz. Dental implant gibi diş estetiği amacıyla yapılan tedavilerde lokal anestezi kullanılır. Diş beyazlatma ve porselen kaplama gibi tedavilerde ise tamamen acısızdır. Ayrıca dental implant gibi tedaviler sonrası oluşabilecek ağrılar için diş hekiminiz tarafından ağrı kesici kullanılması tavsiye edilebilir.

Gülüş Tasarımı Kalıcı Mı?

Gülüş tasarımının ömrü hastaya uygulanan tedavilere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Uygulanan tedaviler arasında kalıcı olan ve ömür boyu kullanılabilecek tedaviler de yer almaktadır. Hastalar ağız ve diş sağlığına dikkat eder ve rutin diş hekimi kontrollerini aksatmazlarsa gülüş tasarımı ile sahip oldukları güzel gülüşe uzun süre boyunca sahip olabilirler. Gülüş tasarımının kalıcı olup olmayacağı ile alakalı olarak diş hekiminizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

gulus tasarimi ne kadar surer

Gülüş Tasarımı Ne Kadar Sürer?

Gülüş tasarımı genel olarak 1 ila 2 hafta arası sürmektedir. Fakat gülüş tasarımı için gerekli olan tedaviler hastadan hastaya değişkenlik gösterir. Bu sebepten ötürü gülüş tasarımı tedavisinin kaç gün süreceği veya gülüş tasarımının kaç seansta tamamlanacağı bilgisini yalnızca muayene sonrası belirlenecek tedavi programına göre diş hekiminiz söyleyebilir. Diş hekiminiz ile görüşerek gülüş tasarımının ne kadar sürede tamamlanacağını öğrenebilirsiniz.

Gülüş Tasarımı Fiyatları 2022

Gülüş tasarımı fiyatları 2022 yılında tıpkı diğer senelerde olduğu gibi hastanın ihtiyaç duyduğu tedavilere bağlı olarak değişkenlik göstermektedir. Size özel gülüş tasarımı fiyatlarını öğrenmek için kliniğimize gelerek muayene olabilir ve muayene sonrası gülüş tasarımı fiyatını öğrenebilirsiniz. 2022 yılı gülüş tasarımı fiyatları hakkında detaylı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

gulus tasarimi fiyatlari

Hasta Yorumları

saç ekimi yaptırıken çok araştırdım. En sonunda Estecenter'a güvendim ve saç ekimi yaptırdım. Bence sonuç başarılı. Ekim yaptırılalı 5 ay oldu. Tavsiye ederim. GÜNCELLEME: ARADAN 3 SENE GEÇTİ. HİÇ BİR DÖKÜLME YOK.
Selçuk Poyraz
Selçuk Poyraz
05:59 14 Sep 21
Merhaba ben jinokomasti için araştırdım hastanenizi. En başta Abtullah bey, tüm süreçte baştan sona her konu da her zaman destek ve yardımcı oldu, ilgili ve alakası çok yüksek işini severek yaptığı ve müşteri memnuniyetine özen gösterdiği çok net ortada .Girişte beni karşılayan Melike ve Nihan Hanım benimle operasyona kadar ilgilenen serap hanım kattaki hemşireler naz gizem ve Beyza Hanım gece benimle ilgilenen Halil İbrahim bey bana cilt bakımı yapan gülüzar hanım temizlikteki ablalar beni uyandıran anestezi rüya hanım ve ismini bilmediğim herkese çok ama çok teşekkür ederim yorumları okuduğumda ilgi Bu kadar olurum dedim ama onayladım harika bir ekipsiniz
Erhan SAFFAR
Erhan SAFFAR
11:37 10 Sep 21
Merhaba internetten arastirarak estecenter ile tanıştım danışmanım turgay beyin beni yönlendirimesi ile 3 gun once estecenter a geldim beni karsilayan serap hanim ve bankodaki işlemleri yapan melike ve nihan hanim ilgisi zaten hastanenin kalitesini ortaya koyuyor cizimlerimi ve gorusmemi ebuzer bey yaptı. Ayşegül dilan ve seda hanim ekim ekibimden cok memnun kaldim.cok teşekkürler estecenter ekibi
Hüseyin Karakoc
Hüseyin Karakoc
09:59 09 Sep 21
Saç ekimi için geldim benimle çok iyi ilgineldi baştan sona kadar çok memnun kaldım teşekkürler ESTE CENTER.
DENİZ ÇEVEN
DENİZ ÇEVEN
08:00 09 Sep 21
ben sami fidan öncelikle ester center calisanlarinin sicak samimi karsilamalari ve yapilan islemlerde islerini yarim birakmayip güzel sonuc alinmasinda cok cabalar sarfediyolar tesekkürler ester center
Sami Fidan
Sami Fidan
08:31 08 Sep 21
Referans ile geldim gercekten ilk dakikadan itibaren ilgililer ve profesyonel yardım aldım cok memnunum teşekkürler estecenter 😊
Emir Kirli
Emir Kirli
12:41 07 Sep 21
Merhabalar 3 gün önce gogus kuçültme ve karın gerdirme ameliyatı yaptırdık ablama. İnternetten araştırıp bu merkezi seçtik iyikide oyle yapmışız ilk goruşmeden itibaren oldukça ilgili bir işletme. Kendi evinizde hissettiren çalışanlar hemşireler fazlasıyla ilgililer. İlk girişte bizi karşılayan Serap Hanım ve danışanımız Aleyna hanıma Dokturumuz Orhan hocaya çok ama çok teşekkürederiz yorumlarda okumuştum ama bu kadar beklemiyordum ama geeçekten fazlasıyla türlü desteği sağlayıp bize her konuda yardımcı oldular.
seval mutlu
seval mutlu
12:48 06 Sep 21
her şey çok güzeldi güzel ilgilendiler ve doktorumuz da gayet iyiydi herkes tecrübeli burada ve herkese çok çok teşekkür
Ayten Atalay
Ayten Atalay
12:26 06 Sep 21
Dr. ESAD, LIPO+BBL. Der Arzt hat mich über die OP sehr ausführlich aufgeklärt. Jedoch hatte ich starke Schmerzen. Die OP ist nicht zu verharmlosen. Die Angestellten sind alle sehr freundlich und hilfsbereit, trotzdem würde ich nach der OP jemanden dabei haben.
Gülten Özay
Gülten Özay
10:28 06 Sep 21
Estercentere cok teşekkür ederim , benim 4 gelişim ve her geldiğimde cok memnun kaldım. Bütün ekip danışmandan doktoruna güler yüzlüler. Operasyonlarımdan cok memnunum , herkese tavsiye ederim. Yeniden cok teşekkür ederim.
Dogan Kudu
Dogan Kudu
07:58 06 Sep 21
Medya'da Biz
Ibrahim_Coffeenew-webversion

Her Şeye Özen Gösteriyoruz

Bizim Sertifikalarımız

2020 YILININ MERKEZİ EN İYİ PLASTİK CERRAHİ MERKEZİ

Bizim Kadromuz
İbrahim Çevik Medikal Direktör
İbrahim Çevik
Medikal Direktör
Op. Dr. Orhan Tuğrul
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
ali
Opr. Dr Ali Şimşek
Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı
Ertan Teksöz
Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı
Dr Asli Altay
Opr. Dr Asli Altay
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı
Hastanemiz

BENZER MAKALELER

gulus estetigi fiyatlari

Gülüş Estetiği Fiyatları 2023

Yorum yapılmamış
Gülüş estetiği fiyatları 2023 yılında da tıpkı 2022 yılında olduğu gibi diş estetiği yaptırmayı düşünen binlerce hasta tarafından merak edilen bir konudur. Diş estetikleri arasında en popüler operasyonlardan birisi olan…
Genital Bolge Kararmasi Nasil Gecer

Genital Bölge Kararması Nasıl Geçer?

Genital bölge kararması nasıl geçer sorusu kadın hastalarımız tarafından doktorlarımıza sıklıkla sorulan sorulardan bir tanesidir. Özellikle yaş ilerledikçe ortaya çıkan genital bölge kararması veya vajina kararması olarak bilinen problem vajina…
Vaser Liposuction Yaptiranlarin Yorumlari 2022

Vaser Liposuction Yaptıranların Yorumları 2023

Este Center’da vaser liposuction yaptıranlar veya yağ aldırma yaptıranlar ve memnuniyetlerini videolarımızda izleyebilirsiniz. Vaser liposuction sayesinde fazla yağlarınızdan kurtulabilir ve daha estetik bir görünüme kavuşabilirsiniz. Este Center’da vaser liposuction yaptıranların…
gogsune silikon yaptiranlarin yorumlari 2022

Göğsüne Silikon Yaptıranların Yorumları 2023

Este Center’da silikon ameliyatı olanlar veya meme büyütme ameliyatı olanlar ve memnuniyetlerini videolarımızda izleyebilirsiniz. Meme büyütme ameliyatı sayesinde çok daha estetik görünümlü göğüslere sahip olabilirsiniz. Hastalarımızın silikon ameliyatı sonrası yaptığı…
Menü
Translate »