Hemen Fiyat Al

Vücudun genel görünüşünü belirleyen önemli unsurlardan biri olan göğüsler; özellikle kadınlar için ayrı bir önem taşımaktadır. Göğüslerinin görünümünden ya da ölçüsünden memnun olmayıp değişiklik yaptırmaya karar veren kadınlar; konuyla ilgili araştırma yapmaya başladıklarında ise yanıt bulmakta zorlandıkları birçok soru ile karşı karşıya kalabilmektedirler.

Biz de bu yazımızda; göğüs estetiği yaptırmayı düşünenlerin en çok aklına takılan soruları yanıtlayarak, bu operasyonlar ile ilgilenenlere genel bir fikir vermek istedik. İşte meme estetiği hakkında sık sorulan sorular, ve yanıtları:

Göğüs Estetiği Nasıl Yapılır?

Göğüs estetiği; nasıl bir meme şekli ya da ölçüsü istediğinize bağlı olarak farklı yöntemlerle gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin meme büyütme operasyonları; göğüs çevreniz, omuz genişliğiniz, bel ve kalça ölçümünüz göz önünde bulundurularak seçilen protezin göğüs altı, koltuk altı ya da meme başından yerleştirilmesi ile yapılırken, meme küçültme ameliyatları; fazla deri, yağ ve meme dokusunun çıkarılması ve memenin dikleştirilmesi aşamalarından oluşmaktadır.

Meme dikleştirme işlemi ise; deride oluşan fazlalıkların alınmasının ardından meme dokusunu çevreleyen dokunun sıkılaştırılıp göğüslerin yeniden şekillendirilmesiyle tamamlanır.

Silikon Meme Protezi Patlar mı? Sızdırma Yapar mı?

Kadınları meme estetiği ameliyatı hakkında endişelendiren konuların başında; operasyon sonrasında silikonların patlayabileceği ya da sızdırma yapabileceği düşüncesi gelmektedir.

Oysa ki gelişen tıp bilimi sayesinde, silikon protezlerin patlama ya da sızdırma riski yok denecek kadar az hale gelmiştir. Silikon protezlerin patlaması; normal koşullarda mümkün olmayıp sadece çok yüksek basınç altında gerçekleşebilecek bir durumdur. Üretilen yeni nesil protezler; kesilseler bile akmayan ve dağılmayan bir formda olup vücuda yayılmamaktadır.

Meme Ameliyatından Sonra İz Kalır mı?

Kadınların göğüs estetiği hakkında en çok merak ettiği ve sorduğu sorulardan bir diğeri de ameliyat izlerine dairdir. Ameliyat izinin kalması ya da zamanla kaybolması; tamamen kişinin vücuduyla ilgili bir durumdur. En güncel meme ameliyatı yöntemleri kullanıldığında ise kalacak olan iz küçük ve neredeyse belirsiz olacaktır. Operasyon sırasında kullanılan dikiş ipleri insan vücuduna uyumlu olduğundan, dikiş izi belli olmayacaktır.

Yara iyileşme hızı yüksek olan kişilerin ameliyat izleri bir süre sonra kaybolabilirken; sigara kullananlar, diyabetik rahatsızlıkları olanlar ya da enzimlerinde bir problem yaşayanların ameliyat izleri kalabilmektedir.

Göğüs Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Operasyonda kişiye ve durumuna özel uygulamalar söz konusu olacağı için, meme estetiği fiyatlarının standart bir çizgide olması beklenmemelidir. Meme estetiği fiyatlarını etkileyen çok sayıda faktörden bazıları operasyonun türü, kullanılan malzeme ve teknikler ve tabii ki operasyonun yapılacağı estetik merkezdir. Dolayısıyla sağlıklı fiyat bilgisi için yapılacak en doğru şey, hekimler ile iletişime geçmek olacaktır. Göğüs estetiği yaptıracak olanların ödeyecekleri fiyattan çok, ameliyatı yaptıracakları plastik cerrahın uzman ve tecrübeli olmasına, aynı zamanda hastane ortamının steril ve teknolojik cihazlar ile donanımlı olması gerekiyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara