Hemen Fiyat Al

Göğüs büyütme ameliyatları doğru hekim tercihi yapıldığında genel anlamda rahat ve ağrısız ameliyatlar olsa da nihayetinde, göğüs dokularınızda önemli miktarda değişiklikler meydana getirildiği ve kesiler oluşturulduğu için ameliyat sonrasındaki birkaç hafta içinde dikkatli davranmakta fayda bulunmaktadır.

Ameliyat genel anestezi ile yapılmakta ve hasta 1 ya da maksimum 2 gün kadar hastanede gözetim altında tutulmaktadır. Ameliyat sonrasında doktorunuzun tavsiyelerine uymanız daha sancısız ve sağlıklı bir iyileşme süreci yaşamanızı da beraberinde getirecektir.

Bu operasyondan sonra amaç dokuların silikon dolgulara en hızlı şekilde uyumunu sağlamak ve iyileşme sürecini en sorunsuz ve hızlı şekilde atlatmaktır. Bunun için gerek doktorunuzun izleyeceği teknikler gerekse sizin vücudunuza göstereceğiniz hassasiyet önemlidir. Peki, göğüs büyütme ameliyatı sonrası yapılması gerekenler nelerdir?

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra İlaç Kullanımı

Öncelikle sizlere doktorunuz tarafından verilen ilaçları eksiksiz ve tam zamanlarında kullanılmanız gerekmektedir. Bu ilaçlar kesi noktalarındaki iltihaplanmaları önleyebilecekleri gibi, iç dokulardaki komplikasyonları da önlerler. Özellikle antibiyotik gibi ilaçlar verilmiş ise bunları mutlaka kullanmanız gerekmektedir. Meme büyütme ameliyatlarından sonra ağrı kesici kullanmanızın bir zararı bulunmaz.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Dinlenme Nasıl Olmalıdır?

Meme büyütme operasyonundan sonra yapılması gerekenlerden en önemlisi, aktif bir dinlenme dönemi geçirmektir. Daha hızlı iyileşmek için bir süreliğine spor aktivitelerinden uzak durulmalıdır. Ancak sürekli yatarak dinlenme pozisyonu sırt ve bel ağrısı sebebiyle tavsiye edilmez. Ufak yürüyüşler ya da oturarak dinlenme en ideal dinlenme sürecinin birer parçası olmalıdır.

Solaryum Ve Güneşlenme Meme Estetiği Ameliyatı Sonrası İçin Uygun mu?

Göğüs büyütme ameliyatı sonrası sauna solaryum gibi tercihlerinizi bir süreliğine ertelemeniz daha sağlıklı bir iyileşme süreci geçirmenizi sağlayacaktır. Güneşlenme solaryum gibi aktivitelerden yaklaşık 1 aylık süreçte uzak durulmalıdır. Bu aktiviteler kesi izlerinin daha geç iyileşmesine hatta bu bölgelerinde leke kalmasına sebebiyet verebilir.

Meme Estetiği Ameliyatından Sonra Spor Sutyeni Kullanılmalı mıdır?

Doktorların meme büyütme ameliyatı olan kişilere tavsiyeleri, özel sutyenler kullanmaları yönündedir. Dokuları birbirinde daha kolay bir şekilde uyuşmasınısağlayan bu sutyenler, ağrılarınızı da azaltacaktır. Ancak doktorunuzun tavsiyesi olmadan spor sutyenleri kullanmanız tavsiye edilmez. Kimi doktorlar, ameliyat sonrasında özel sutyenleri size kendileri temin ederler. Bu durumda onları mutlaka kullanmanız gerekmektedir.

Meme Büyütme Ameliyatından Sonra Masaj Yapılmalı mıdır?

Meme büyütme ameliyatından sonra masaj her doktorun tavsiyesi arasında yer almaz. Bu uygulama sizin bedeninizin ihtiyacına göre tavsiye edilebilir ve edilmeyebilir. Bu yüzden masaj uygulamasını yalnızca doktorunuz istemiş ise yapmalısınız.

Bu uygulama silikonun daha iyi konumlanmasını ve aynı zamanda ameliyat sonrası ödemlerin daha kolay atılmasını sağlamaktadır. Göğüs estetiği ameliyatından sonra duş almak, ılık su kullandığınız takdirde sorun değildir. Ameliyattan 48 saat sonra duş alınabilir.

Göğüs Estetiği Ameliyatından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme büyütme ameliyatından sonra yapılmaması gerekenler kolları çok yukarı kaldırmak, ani hareket ettirmek, kucakta ağırlık taşımak ve araba kullanmaktır. Dikişlerinize zarar verecek her türlü pozisyon ve hareketten kaçınmanız gerekmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir