Hemen Fiyat Al

Saç ekiminde 2006 yılından beri uygulanan FUE yönteminde donör alandan saç kökleri teker teker alınarak saçsız bölgeye yerleştirilir.

FUE tekniğinde, donör bölge adı verilen iki kulak üzerinden ve iki kulak arasındaki saçlı bölgeden saç kökleri, 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Saç köklerinin çıkarılma işlemi, manuel punch ya da mikro motor adı verilen cihazla gerçekleştirilmektedir.

Ardından çıkarılan saç folikülleri (greft) dökülmenin yaşandığı bölgelere ekilir.

İşlem esnasında lokal anestezi altında saç folikülleri çıkarılır. Uygulamaya başlamadan önce lokal anestezi dışında vurulan birkaç iğne acısının dışında hastalar herhangi bir acı hissetmez.

Saç ekimi işlemi bir uzun oturumda ya da daha kısa birkaç seansta gerçekleştirilebilir.

Hastaların ihtiyacına göre ve saçlı alandaki saçların sıklığına göre, yapılan tek seans içinde 2000 ile 5000 greftlik saç kökü alınabilir.

Hastanın uygulama öncesindeki muayenesinde saç teli kalınlığına ve saçsız alandaki ihtiyaca göre, alınacak greft sayısı belirlenir.

Bununla birlikte teknolojik olarak gelişen tıp dünyasının son saç ekimi tekniği olan FUE tekniğiyle yapılan ekim işleminin ne derece başarılı sonuçlar verdiği konusuna değinmek gerekmektedir. Günümüzde alanında tecrübeli ve uzman doktorların gözetiminde yapılacak olan operasyonlar, FUE cihazı sayesinde daha kolay bir biçim almıştır.

Operasyonun başarısı ise tamamen doktorunuzun ve işlemin yapılacağı kliniğin tecrübesine, uzmanlığına göre değişmektedir. Alanında uzman bir doktor sayesinde çok başarılı bir saç ekimi operasyonu geçirebilir, operasyon sonrasında psikolojiniz gayet iyi durumda olacağından hayata yeniden farklı bir açıdan bakabilirsiniz.

FUE_yonteminin_avantajlari_nelerdir

FUE Yönteminin Avantajları

FUE yöntemi diğer birçok saç ekimi yöntemine göre daha çok tercih ediliyor. Bu kadar rağbet görmesinin ardında elbette ki bazı sebepler var. İşte FUE yönteminin diğer yöntemlere göre avantajları:

1) FUE yöntemiyle birlikte vücudun farklı bölgelerindeki kıl kökleri de ekim için kullanılabilmektedir.

Vücudun farklı bölgelerinin de donör olarak kullanılması FUE yöntemiyle mümkün olmuştur. Saç ekimi yaptırmak istiyor ancak ense bölgenizde çok az saç bulunmasından şikayet ediyorsanız FUE yöntemiyle saç ekimini tercih edebilirsiniz. Çünkü bu yöntemle greftler vücudun kol, göğüs gibi kısımlarından da elde edilebilir.

2) FUE saç ekim yöntemi kesik ya da dikişe gerek duymadan uygulanır.

FUE yönteminde herhangi bir kesi ya da dikişe gerek duyulmadan saç ekimi yapılır. Greftler 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Saç kökleri minik hamlelerle bulundukları bölgeden çıkarıldıkları için dikiş izi oluşması mümkün değildir.

3) FUE yönteminde ağrı ya da acı yaşanmaz.

Uygulamaya başlamadan önce lokal anestezi dışında vurulan birkaç iğne acısının dışında hastalar herhangi bir acı hissetmez. Operasyonun ertesi günü yapılan pansumanın ardından kişiler normal yaşantılarına dönebilirler.

4) FUE yöntemiyle birlikte diğer yöntemlere oranla çok daha yüksek greft sayılarına ulaşılabilir.

Bu yöntemde saç kökleri yalnız iki kulak arasındaki bölgeden değil, aynı zamanda kulak üzerindeki bölgeden de alınabilir. Bununla birlikte donör olarak vücudun diğer bölgeleri de kullanılabildiğinden daha yüksek saç sayısına ulaşmak mümkündür. Bİr seans içinde yaklaşık olarak 5000 ile 18750 saç teli elde edilebilir.

FUE_yonteminin_avantajlari_nelerdir

5) FUE yöntemiyle yapılan operasyondan sonra iyileşme çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.

Bu yöntemle birlikte saç ekimi operasyonu ekilecek greft sayısına göre 2 ile 4 saat kadar sürebilmektedir. Ekimden birkaç gün sonra ilk pansuman gerçekleştirilir. Ekim sonrası oluşan kabuklanmalar da 15 gün içerisinde dökülür. Ardından kişiler normal yaşantılarına rahatlıkla dönebilirler. Ekilen saçların tam olarak doğal halini alması 10-12 ay kadar sürmektedir.

6) FUE saç ekim işleminin sonuçları kalıcıdır.

FUE yöntemiyle ektirdiğiniz saçlarınızı ömür boyu kullanabilirsiniz. İlk nakledilen saçlar tedaviden birkaç hafta dökülürken, 12 ay içinde bu saçların yerine güçlü, sağlıklı ve hızla büyüyen yeni saçlar gelir. Ekimden sonra doktorunuzun verdiği talimatlara uyduğunuz ve saçlarına gereken özeni gösterdiğiniz takdirde ekim kalıcı olacaktır.

7) FUE yöntemiyle yapılan ekimlerde donör bölge çok daha hızlı iyileşir.

Daha önceden de söylediğimiz gibi, donör bölgeden greftler kesi diğer yöntemlerde olduğu gibi kei oluşturarak alınmaz. Saç kökleri donör bölgeden mikro uçlarla tek tek çıkarılmaktadır. Bu da donör bölgenin hızla iyileşmesine olanak sağlar.

8) FUE tekniğiyle saçın dışında sakal ve kaş ektirme işlemleri de yapılabilir.

Bu yöntem saçın dışında sakal ya da kaş bölgesine ekim yaptırmak isteyenler için de uygundur. Yüz estetiğinin çoğunluğunu oluşturan bu bölgeler için yara izi bırakmaması gibi pek çok faydası olan FUE yönteminin kullanılması oldukça faydalı olacaktır.

9FUE saç ekimi yönteminde çevredeki saç köklerine zarar gelmez.

FUE yönteminde saç kökleri 0,7 ve 0,8 mm çapındaki silindirik mikro uçlarla tek tek çıkarılır. Saç köklerinin çıkarılma işlemi, manuel punch ya da mikro motor adı verilen cihazla gerçekleştirilmektedir. Bu mikro uçlarla greftlerin tek tek toplanması sayesinde çevredeki saç köklerine herhangi bir zarar gelmez.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 1. Sayın Este Center ekibi,

  Tıraşsız saç ekme yöntemini uyguluyor musunuz?
  Selam,

  Yalçın Kaçmaz

  1. Yançın Bey Merhaba,
   Evet, tıraşsız saç ekimi yöntemi ile saç ekimi işlemi gerçekleştiriyoruz. Detaylı bilgi için whatsapp üzerinden iletişime geçebilir ya da merkezimize bizzat gelebilirsiniz. Telefonla randevu oluşturabilirsiniz.
   İyi günler

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir