Hemen Fiyat Al

Teknolojinin her geçen gün gelişmesi ile sağlık sektöründe de pek çok yenilik göze çarpmaktadır. Yeni teknolojilerle birlikte saç ekim alanına da yeni teknikler kazandırılmakta ve maksimum kalite ve doğallık hedeflenmektedir. FUE yöntemi günümüzde en gelişmiş saç ekimi yöntemlerinden biridir. FUE teknolojisi ile  elde edilen doğal sonuçlar, bu başarısını safir fue saç ekimi yöntemi ile safir uçlu özel cihazlar kullanarak daha ileriye taşımıştır. FUE yönteminde yeni bir inovasyon olarak karşımıza çıkan safir uç teknolojisinde gerçek safirden elde edilen uçlar kullanılmaktadır.

Safir Uç Nedir?

FUE tekniğinde kullanılan safiri kristal uçlu kanal açıcı olarak tanımlayabiliriz. Bu kristal uç sayesinde kanallar dokuya en ufak bir zarar vermeksizin açılıyor. Bu noktada kristal uçlar kanalı istenilen derinlikte açmaya yardımcı oluyor.

Eskiden kanalları açmak için metal uçlar kullanılıyordu. Bu da kanalın istenilenden daha geniş açılmasına ve dokuda travmatik bir durum ortaya çıkmasına neden oluyordu. Safir uç teknolojisi ile birlikte, en ufak bir sürtünme olmadan kanalların açılması sağlanıyor. Bunun yanında doğru teknik ve doğru açı ile kanal açıldığı takdirde oldukça başarılı sonuçlar elde ediliyor. Safir uç sayesinde kişi saç ekiminden sonra, ekim yapılan saçlarını tamamen kazıtsa bile o bölgede en ufak bir iz ya da belirginlik oluşmuyor.

Safir FUE ve Klasik FUE Karşılaştırması

Gerçek safirden üretilen uçlar ile gerçekleşen FUE operasyonlarında, ekim esnasında metal uçlar yerine özel safir uçlar kullanılmaktadır. Bu noktada safir uçla yapılan saç ekimleri başlı başına yeni bir teknik değil, FUE yöntemi için geliştirilen yeni bir teknolojidir. Bu teknoloji ile birlikte daha hassas ve milimetrik hesaplar yapılabilir. Kristal uç ile yapılan ekimlerde greftlerin yerleştirileceği kanallar dokuya en ufak bir zarar vermeden açılır. Bu noktada klasik FUE yöntemine göre daha mikro kanallar açılarak kabuklanma oluşumu minimal düzeye indirilerek iyileştirme sürecinin hızlandırılması sağlanır. Ayrıca doğru teknik ve açı uygulandığı takdirde klasik FUE yöntemine göre çok daha başarılı sonuçlar elde ediliyor.

Safir uç ile yapılan FUE yönteminde, saç kökleri lokal anestezi ya da sedasyon altında, çapları 0,6 -0,7 -0,8 mm arasında olan mikro motor uçlarla greftler halinde tek tek donör bölgeden toplanır. Toplanan kökler, kristal uç ile açılan kanallara yerleştirilir. Bu noktada kanalların açılış aşaması saç ekiminde en önemli aşamalardan biridir. Çünkü bu kanallar, saçın açı, yön ve sıklığı ile alakalı konuları doğrudan belirlediği için saçın görünümünü büyük ölçüde etkiler. Klasik FUE yönteminde kullanılan metal uçlar kanalların istenilenden daha geniş açılması ve ekilen saç kökünün tutunamaması gibi problemlere yol açıyordu.  Dayanıklı ve pürüzsüz safir uçlar ile açılan mikro kanalların saç kökü boyutunda olması, açılan kanal sayısının artmasına ve saç köklerinin birbirine daha yakın ekilmesine yardımcı olur. Ayrıca kökler saç derisine daha iyi tutunur ve saç ekiminde başarı oranı artar.

Safir Ucun Avantajları Nelerdir?

  • Safir uç, antibakteriyel özelliklere sahip olması, pürüzsüz yüzeyi, keskin, sert ve dayanıklı fiziksel özellikleri ile kanal açma işleminin  dokuya zarar vermeksizin kolayla açılmasına olanak sağlar. Bununla birlikte, dokuda travmatik bir durum oluşmasına ve iz kalması durumu safir uç ile birlikte önlenebilir.
  • Safir uç ile yapılan saç ekiminde, klasik FUE yöntemine göre daha sık ekim yapılabilir ve bu da yüksek yoğunluk isteyen hastalar için büyük avantaj sağlar.
  • Uygulama sonrası görülen ödem düzeyi daha düşük olacağı için hastalara operasyon sonrası daha konforlu bir süreç sunar.
  • Kristal uç ile klasik FUE’ye oranla daha küçük kanallar açılabildiği için operasyon sonrası doku iyileşmesi çok hızlıdır.
  • Saç kökleri kendi boyunda açılmış kanallara doğru açı ile yerleştirildiği için sonuçların daha kalıcı olması sağlanır.
  • Safir uç ile yapılan saç ekimlerinde,  açılan kanalların kabuk oluşumu hızlanır ve çok daha hızlı iyileşme sağlanır.

Sonuç olarak, FUE yönteminde kullanılan safir uç teknolojisi saç ekiminde başarı oranını ciddi anlamda artıran bir yeniliktir. Safir uç ile ilgili daha fazla bilgi almak ve fiyatları öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir