Hemen Fiyat Al

Yaş itibariyle ciltte leke, kırışıklık gibi sorunlar oluşabilir. Özelikle yüz üzerinde oluşan bu sorunlar insanları rahatsız etmektedir ve genellikle insanlar bu sorunlardan kurtulmak ister. Fraxel Lazer tedavisi günümüzde cilt gençleştirme, leke ve kırışıklık tedavisinde kullanılan en yeni teknolojidir. Fraxel lazer ciltteki epitel dokuyu ve kollajenin yenilenmesini sağlayarak cilde daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Bu uygulama günümüzde birçok insan tarafından tercih edilmektedir.

Fraxel Lazer’in Özellikleri Nelerdir?

Fraxel lazer günümüzde cilt gençleştirme, kırışıklık tedavisi ve leke tedavisinde kullanılan en son yöntemdir. Daha önce benzer sorunlar karşısında kullanılan yöntemlere göre bir çok avantajı bulunmaktadır. Fraxel lazer tedavisi, ciltteki kollajeni ve epitel dokuyu yenileyerek gerçekleştirir. Kontrollü hasarlama adı verilen bir yöntem ile yara izlerinin küçülerek düzleşmesini ve çevresindeki cilt dokusu ile uyumlu bir görünüm kazanmasını da sağlar. Fraxel lazer ciltte yüzlerce mikrokanal açar ve bu kanallar sayesinde kollajen dokunun kendini onarmasını tetikler. Bu sayede daha yeni ve sağlıklı bir kollajen doku oluşur.

fraxelin_ozellikleri_nelerdir

Fraxel Lazerin Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fraxel lazer aynı anda 169 adet mikron çapında lazer uygulayabilen bir cihazdır. Ciltte yara oluşturmayan bu lazer kollajen dokuyu etkileyerek yeni yapılar meydana gelmesini sağlar. Fraxel lazer cildi bir mozaik deseni gibi tarar. Sorunlu bölgeleri tespit ederek, bu alanlardaki yıpranmış olan hücreleri ve kollajeni yok eder. Yeni bir kollajen doku oluşturulmasını tetikler. Bu sayede cildi yeniler ve daha genç bir görünüm kazandırır. Fraxel lazer tedavisi ciltteki problemin türüne ve kişinin hedefine göre belirlenen 15 dakikalık seanslar halinde uygulanmaktadır.

Fraxel Lazer Hangi Sorunları Tedavi Eder?

Günümüzde bir çok cilt sorunu fraxel lazer tedavisi ile giderilmektedir. Fraxel lazer tüm vücuda uygulanabilir. Fakat genelde daha açıkta olan el, yüz, göğüs dekoltesi gibi kısımlarda tercih edilmektedir. Güneş lekeleri, hamilelik sonrası oluşan lekeler, yaşlılık lekeleri fraxel lazer teknolojisi ile tedavi edilebilmektedir. Yüz üzerinde sivilcelerden kalan izler, yüzde oluşan kahverengi lekeler de bu tedavi yöntemi ile giderilebilmektedir.

Fraxel lazer yalnızca lekeleri tedavi etmemektedir. Göz çevresindeki ince kırışıklıklar ve eldeki kırışıklıklar da fraxel lazer ile tedavi edilebilir. Fraxel lazer ciltteki renk farklılıklarını giderir, cildinkırı parlaklığını arttırır, yara izlerinin küçülmesini sağlar.

Fraxel Lazer Tedavisi Sonrasındaki Süreç

Fraxel lazer tedavisinin en büyük artılarından biri, işlem sonrasındaki iyileşme sürecinin daha önceki benzer tedavilere göre çok daha kısa olmasıdır. Önceki sistemlerde cildin yenilenmesi için gereken süre yaklaşık iki ay iken; fraxel lazer ile bu süre yaklaşık beş güne inmektedir. Daha önce aylarca süren güneşten sakınma evresi fraxel lazer işleminden sonra yaklaşık 10 gün sürmektedir. Yani fraxel lazer tedavisi uygulanan kişi çok kısa bir süre içinde sosyal hayatına geri dönebilir. Tedavi nedeniyle hayatında herhangi bir aksama olmaz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir