Hemen Fiyat Al

Biyolojik yaş ve çevresel faktörler sebebiyle ciltte lekeler ve kırışıklıklar meydana gelebilmektedir. Fraxel lazer adı verilen teknoloji günümüzde cildi gençleştirme, leke ve kırışıklık tedavilerinde en yeni ve etkili yöntemdir. Fraxel lazer, ciltteki kollajen ve epitel dokuların yenilenmesini sağlayan bir lazer teknolojisidir.

Fraxel Lazer Nasıl Çalışır?

Fraxel lazer 169 adet lazer ışınını aynı anda uygulayabilen son derece gelişmiş bir cihazdır. Non-ablatif adı verilen ciltte yara oluşturmayan bu lazerler ciltteki sağlam dokular içerisinde küçük köprüler bırakır ve dokular içerisinde yeni mikroskobik yapılar oluşmasını sağlar. Fraxel lazer cildin içeriğini düzenler, cildi gerer, lekeleri azaltır ya da siler. Ayrıca cilt rengini ve cildin elastikliğini düzenler.

Fraxel Lazer Cildi Nasıl Yeniler?

Mikron çapında 169 adet lazer adeta bir mozaik deseni gibi ince sütunlar halinde sorunlu olan kısımları tarar ve sorunları tespit eder. Tespit ettiği sorunlu alanlardaki yıpranmış hücre dokusunu ve kollajeni yok eder. Kollajenin yok edildiği bölgede yeniden kollajen oluşumunu tetikler. Yeniden oluşan kollajen dokusu cildin daha parlak, daha genç ve yumuşak bir görünümüm kazanmasını sağlar. Fraxel lazer işlemi sonrasında cildin gerginliği önemli bir seviyede artar, gözenekler sıkılaşır, ciltteki hafif izler büyük oranda onarılır. Fraxel lazer ciltteki renk ve ton farklılıklarının da azalmasını sağlar.

 

Fraxel Lazer Ne Amaçla Kullanılır?

Fraxel lazerin genel anlamda cildi onararak, daha genç ve sağlıklı bir görünüm elde etmek amacıyla kullanıldığını söyleyebiliriz. Bu teknolojinin cilt üzerinde birçok olumlu etkisi vardır. Günümüzde birçok cilt sorunu Fraxel lazer tedavisi ile tedavi edilebilmektedir. Güneş ışınları sebebiyle ciltte oluşan lekeler, hamilelik sonrası ciltte oluşan ve melasma adı verilen lekeler, yaşlılık sebebiyle yüzde oluşan lekeler; fraxel lazer tedavisi ile tedavi edilebilmektedir. Sivilceler sebebiyle ciltte oluşan izler ve kahverengi lekeler de fraxel lazer işlemi ile giderilebilir. Hafif lekeleri büyük oranda gideren fraxel lazer tedavisi, daha geniş olan lekeleri de büyük oranda azaltabilmektedir. Cildin parlaklığını arttırarak cilde daha genç bir görünüm kazandırır. Lekeler dışında göz çevresindeki ince kırışıklıklar da fraxel lazerin tedavi edebildiği sorunlar arasındadır. Fraxel lazer tüm vücutta uygulanabilir. Eldeki kırışıklıklar, eldeki veya koldaki lekeler giderilebilir. Göğüs dekoltesi adı verilen bölüm de fraxel lazer ile tedavi edilebilir.

Fraxel Lazer Avantajları Nelerdir?

Fraxel lazer tedavisinin en büyük avantajlarından biri kısa sürede sosyal hayata dönülebilmesidir. Fraxel lazer tedavisinden sonra cilt kendini üç ile beş gün arasında yenilemektedir. Fraxel lazer öncesindeki cilt tedavilerinde bu süre yaklaşık iki ayı buluyordu. Ayrıca daha önce uygulanan işlemlerde cildin aylarca güneşten sakınılması gerekiyordu; fraxel lazer tedavisi ile birlikte yaklaşık bir hafta sonra cilt güneşe çıkmaya hazır hale gelmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir