Hemen Fiyat Al

Estetik operasyonlar kadınların ağırlıkta başvurduğu ve erkeklerinde bazı nedenlerden dolayı ihtiyaç duyduğu bir işlem serisidir. Farklı bölgeler için estetik talepleri olabilmektedir. Ancak genel olarak neden estetik yaptırılır sorusunun cevabı için tek bir neden öne sürülemez. Bunda bazen sağlık nedenleri de etkili olabilmektedir.

Bazen ciddi anlamda rahatsızlık veren bir örüntünün giderilmesi için de başvurulabilmektedir. Yani temelde insanların daha iyi hissetmek istemeleri bunda etken olabilir. Görsel özelliklerin eski dönemlere göre daha popüler olduğu düşünülürse görüntünün yarattığı baskı daha iyi anlaşılacaktır.

Erkeklerin Estetik Yaptırma Amacı Nedir?

Genelde kadınların estetik yaptırdığı yönünde algı olsa da erkekler de estetik yaptırmaktadırlar. Çünkü onlar da görsel açıdan daha etkileyici olmak istemektedirler. Ayrıca aşırı kilo kaybı gibi durumlarda bazen zorunlu hale de gelebilmektedir. Fakat yaygın şekilde görülen sebep, erkeklerin estetik yaptırmalarının sebebi konusunu açıklar. Erkekler de tıpkı kadınlar gibi karşıdaki kişiye iyi görünmek isterler.

Erkekler Hangi Bölgelere Estetik Yaptırır?

Erkekler estetik yaptırmak istediklerinde en çok baldır protezi, burun estetikleri, meme estetiği, yağ aldırma ve yüz gençleştirme operasyonlarına başvuruyorlar. Bunlar içerisinden burun estetiği daha çok nefes almada zorluk yaşadıkları için başvurulan bir yöntem oluyor. Bununla beraber erkeklerin estetik yaptırma konusunda hassas davrandıkları bir noktanın doğal görünüm olduğunu da belirtmek gerekiyor. Yani erkekler estetik yaptırdıklarının belli olmasından pek de hoşlanmıyorlar.

Kadınlar Neden Estetik Yaptırır?

Kadınların estetik yaptırma sebepleri erkeklere göre çok daha farklı olabiliyor. Örneğin eşinden ayrılma, yoğun iş stresi, değişiklik yaparak güzel hissetme duygusu, aldatılma, kendini güzel bulmama, mutsuzluk gibi nedenler kadınların estetik yaptırma nedenleri arasında.Vaser liposuction hakkında sık sorulan sorular nelerdir?

Kadınlar En Çok Hangi Bölgelerine Estetik Yaptırıyor?

Buru estetiği, yüz germe, kaş kaldırma, göğüs büyütme, dudak dolgusu, karın germe gibi estetik işlemler en fazla talep görenlerden… Bu uygulamaların gerçekleşmesi için öncelikle bir problem olması gerekiyor. Yani hastayı gerçekten rahatsız eden bir bölge gibi…

Ancak bazen hiçbir sorun olmadığı halde kişi sadece psikolojik anlamda kendini doyuma ulaştırmak için estetik yaptırmak isteyebiliyor. Bu gibi durumlar yaşandığında uzman doktorun hastayla birebir görüşmesi ve süreç için ortak karara varılması gerekiyor. Yani aşırı üzüntülü ve duygusal iniş çıkışların yaşandığı dönemde estetik operasyon yaptırma kararı alınmaması daha büyük önem taşıyor.

Estetik Ameliyatla İstenen Amaca Ulaşılıyor mu?

Estetik operasyonlar, çoğu zaman beklenen görüntünün elde edilmesini sağlamaktadır.Örneğin burun estetiği işlemlerinde tüm tedavi süresinin bitiminde genel olarak her hasta istediği sonuca ulaşabilmektedir.

Diğer yandan karın germe gibi işlemlerde de hedeflenen görüntüye ulaşıldığı söylenebilir. Özellikle hamilelik sonrası oluşan çatlak ve sarkık deformasyonlarının giderilmesi için yapılan estetiklerde büyük oranda başarı sağlanmaktadır. Tabi ki; estetik operasyonlardan başarılı sonuçlar alınabilmesi için; mutlaka uzman hekimlerce ve tam donanımlı hastanelerde yapılması gerekmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir