Hemen Fiyat Al

Burnunuz büyük ya da fazla kemikli mi, nefes almakta zorlanıyor musunuz, göğsünüzün büyüklüğünden ya da küçüklüğünden rahatsız mısınız, yaşlandığınızı mı hissediyorsunuz tüm bunlar ve vücudunuzda yapmak istediğiniz tüm değişiklikler gelişen teknolojinin yardımıyla ve estetik cerrahi operasyonla gerçekleşmesi mümkün.

Bunun için yapmanız gereken tek şey ne istediğinizi bilmek, istediğiniz şeyin size uygun olup olmadığını araştırmak ve bunun için alanında uzman olan kişiyi seçmek. Bu aşamalardan en önemlisi ise alanında uzman olan kişiyi seçmektir. Çünkü estetik plastik cerrahide en korkulan şey hayal kırıklığına uğramaktır. Bu yüzden doktor seçimi çok önemlidir. Çünkü seçeceğiniz doktor hem elleriyle hem de seçimleriyle sizin hayatınızı değiştirecek kişidir. Hem sağlığınızı hem de psikolojinizi emanet edeceğiniz kişiyi seçmek belki de başlangıç için atılacak en önemli adım önerisidir.

Estetik Operasyonla Hayalinize Kavuşmak Mümkün

Estetik operasyonla hayallerinize kavuşabilirsiniz ancak estetik şikayetleriniz varsa unutmamanız gereken en önemli nokta; estetik operasyonu sadece plastik cerrahi uzmanların yapacağıdır. Bu konuda herhangi bir eğitim almamış diğer uzmanlık dalındaki doktorların, pratisyenlerin hatta hiç eğitim almamış doktorlardan uzak durmak gerekmektedir.

Kısacası atacağınız ilk adım ameliyatınızı gerçekleştirecek olan doktorun estetik cerrah olup olmadığından emin olmanızdır. Bunun için sizi ameliyat edecek uzman kişinin uzmanlık belgesini görmeyi istemeyi unutmayınız!

Estetik Ameliyat için Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uzman doktorunuzun belgesini gördükten sonra yapacağınız diğer bir işlem ameliyata engel herhangi bir sağlık sorununuzun olup olmadığınızdan emin olmanızdır. Bunun için uzman doktorunuzdan muayene için randevu alın. Aksi halde güzelleşmek isterken sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz.

Estetik operasyon yapılabilmesi için dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta estetik yaptıracağınız bölgenizde yaş sınırlamasının olup olmadığını kontrol etmektir. Örneğin estetik operasyonla yağ aldırmak isteyen bir kimsenin çok yaşlı olması, cildinin elastiki özelliğini kaybetmiş olması onun tekrar eski haline dönmesini zorlaştırır. Buda hastada başka sorunlara sebebiyet verebilir, hastaya hayal kırıklığı yaşatabilir.

Her Estetik Sorun Ameliyatlık Değildir

Unutulmaması gereken bir diğer nokta da her estetik sorununuzun ameliyatlık olmamasıdır. Şikayetçi olduğunuz bölgenin ameliyatlık olup olmadığını ya da ne boyutta düzeltilebileceğini doktorunuzun size belirtmesi gerekmektedir.

Bunun yanı sıra doktorunuzun yapacağı ameliyatın varsa eğer risklerini ve gerçekleşmesi mümkün olmayan isteklerinizi de detaylı şekilde anlatması gerekir. Tüm bunların sonucunda doktorunuz size ameliyatı gereksiz de görebilir. Zira her estetik kusur ameliyat gerektirmeyebilir. Böyle durumlarda ısrarcı olmamak gerekmektedir.Plastik Cerrahi Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Estetik Operasyon öncesi Sigara ve Aspirini Kesmek Önemli

Doktorunuzun size hatırlatması gereken en önemli konulardan bir tanesi de ameliyattan uzun bir süre önce sizden sigara ve aspirin kullanımını bırakmanızı istemesidir. Çünkü sigara ve aspirin kullanımı ameliyatta kan dolaşımını etkilediği için önemlidir. Her ikisi de kan pıhtılaşmasını geciktirici etkiye sahiptir. Ve ameliyattan önce bırakılması gerekmektedir.

Ayrıca doktorunuzun bir takım testler yaparak sizi ameliyat öncesinde hazırlaması gerekmektedir. Genel anestezi öncesi yapılması gereken bu testlerde, solunum yolları, kan sayımı, kanama, pıhtılaşma bozukluğu var mı yok mu, şeklinde dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır.

Her ameliyatın kendine göre dikkat edilmesi gereken yönleri vardır. Bu konuda alanında uzman doktorunuzdan mutlaka bilgi almanız gerekmektedir. Gerekirse ilgili branş hekimlerinden yardım istenebilir. Ayrıca ameliyat öncesi vücud direncinizi düşüren bir rahatsızlık geçirdiyseniz (grip, bronşit, nezle vb.)doktorunuza bildirmeyi unutmayınız. Çünkü bu gibi rahatsızlıklar vücut drencini düşürdüğü için ameliyatın ertelenmesine sebep olabilir.

Estetik Operasyonda Yüksek Başarı İçin İyi Bir Cerrah Şart

Estetik operasyonda en çok korkulan şey beklenenin aksine bir sonuç ortaya çıkmasıdır. Bu ve benzeri durumlarla karşılaşmamak için estetik cerrahi uzmanının sizi doğru bilgilendirmesi oldukça önemli bir konudur. Peki ameliyatımızı yapacak kişinin doğru kişi olup olmadığını nasıl anlayabiliriz, hangi kriterler bize doğru cerrahı bulmamızda yardımcı olur şimdi bunlara bir göz atalım.

  • Ameliyat sonrası tüm izlerin yok edilebileceğini söyleyen doktor gerçekçi bir doktor değildir. Çünkü estetik ameliyat sonrasında burun bölgesi hariç mutlaka yara izi kalacaktır.
  • Çok fazla kilonuz varsa ve doktorunuz size bu kilodan kurtulmak için liposuction öneriyorsa uzak durun. Çünkü çok fazla kilolu hastayı gerçek bir cerrahın öncelikle beslenme uzmanına yönlendirmesi gerekmektedir.
  • Her ne için olursa olsun yapılan ameliyat öncesinde hastanın, bir takım tetkik ve testlerden geçmesi gerekmektedir. Direk yarın gelin ameliyat yapalım diyen bir doktor asla güvenilir bir doktor değildir.Sizin hem psikolojik açıdan hemde sağlık açısından bu ameliyata hazır olduğunuza emin olması gerekmektedir.
  • İstediğiniz çok beğendiğiniz estetik değişikliğe hemen evet diyen, istediğiniz gibi yaparız diyen doktordan uzak durun çünkü hiçbir estetik ameliyat önceden tam anlamıyla kestirilemez. Ayrıca herkesin vücut şekline göre yapılacak uygulama farklı olmalıdır. Doktorun bu durumu hastaya izah etmesi gerekmektedir.
  • Rastgele yerlerde “basit ameliyat” diyerek sizi ameliyat etmeye kalkan doktora müsade etmeyin. Çünkü narkoz verilerek yapılan her ameliyat riskli bir ameliyattır. Ameliyat esnasında enfeksiyon kapma riski oldukça yüksektir. Bu da çok ciddi sonuçlar doğurabilir.
  • Gerçek bir uzman, yapacağı ameliyatın risklerinden mutlaka bahsetmelidir.

Kısacası estetik operasyonunuzu gerçekleştirmek isteyen doktor, size bir müşteri gibi bakıyor ve yaklaşıyorsa, size güven vermeyen yaklaşımlarda bulunuyorsa, tanınmış bir doktorda olsa içinize sinmeyen bir durum hissediyorsanız mutlaka kendinizi güvende hissedeceğiniz başka bir doktora başvurun. Çünkü sağlık, asla deneme yanılmayı kabul edebilecek bir şey değildir.Yağ Aldırma Ameliyatı Zararlı mı?

Estetik Ameliyat İçin Uygun Zaman

Estetik ameliyatlar kişinin zamanla ortaya çıkan ihtiyaçlarına göre yapılan ameliyatlardır. Doğuştan ya da sonradan ortaya çıkan komplikasyonlar sonucu vücuttaki şekil bozukluğu ya da kişinin psikolojik yapısını etkileyen şekil bozukluklarının düzeltilmesi için saçtan ayak topuğuna kadar her bölgeye uygulanabilen ameliyatlardır.

Estetik operasyonlarla ilgili yanlış bilinen bir bilgi de operasyonun kışın yapılamayacağı bilgisidir. Halbuki gelişen teknoloji ile estetik ameliyatlar her mevsimde yapılabilmektedir. Ancak yazın yapılan ameliyatlar için dikkat edilmesi gereken bir durum vardır. Bu da estetik ameliyatı yapılan bölgenin güneşten mutlaka korunması gerektiğidir. Bunun için yüksek koruma faktörlü kremlerden ve şemsiyelerden yardım alınabilir.

Estetik Ameliyatla Adım Adım Güzelleşirken Nelere Dikkat Edilmeli!

Estetik operasyon yaptırmak isteyen kişilerin dikkat etmesi gerekenler ameliyatlı bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Kısaca en çok yapılan bölgelerde nelere dikkat edilmesi gerekiyor bir göz atalım.

Meme Küçültme ve Büyütme Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Meme küçültme ve büyültme ameliyatlarında, ameliyatı yaptıracak kişinin yaşı ve emzirme durumu çok önemlidir. Bu konuda ameliyat sonrasında anne olmak isteyen kişilerin bilgilendirilmesi gerekmektedir. Bu ameliyatta da cerrah seçimi oldukça önemlidir. Çünkü bazen geçici bazen de kalıcı meme ucu duyarsızlaşması sorunu ile karşılaşabilinmektedir. Özellikle anne olmak isteyen kişilerde süt bezlerinin azalması ve kanalların kesilmesi gibi durumlarla da karşılaşılabiliyor. Bu konu hakkında doktorunuzla mutlaka görüşün ve detaylı bilgi alın.Göğüs Küçültme Ameliyatı Ücretleri Ne Kadar?

Burun Ameliyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Burun estetiği hem dünyada hem de ülkemizde en çok tercih edilen estetik operasyonların başında gelmektedir. Estetik yapılan bölgeler içinde en fazla görünen bölge olması nedeniyle güzelliği bütünlemesi bakımından önemli olduğu kadar riskleri de fazladır. Gelişen teknoloji estetik alanına çok fazla tekniği beraberinde getirmiştir.

Farklı tekniklerle yapılan burun estetiğinde en çok dikkat edilmesi gereken nokta, hastanın hayalperest olmaması cerrahın da çok başarılı olması gerektiğidir. Hastanın beklentisinin gerçekçi olması, yüz gelişiminin tamamlanmış olması gerekmektedir. Burun estetiği yaptıracak kimsenin burnunda herhangi bir sağlık sorunu varsa önce o sorunların düzeltilmesini sağlamalıdır.

Operasyon öncesinde kesilmesi gereken ilaçlar kesilmeli sonrasında ise bir müddet bölgeye zarar verecek aşırı aktiviteden, güneş ışığından korunulmalıdır. Burun ameliyatı sonrasında şişme ve morlukların çok daha aza indirilmesi hatta hiç oluşmaması için hiloterapi tedavisini tavsiye ediyoruz.

Bir diğer yüz ameliyatlarından olan çene ameliyatı da çok duyulmayan fakat çene çıkmalarında ve bozukluklarında oldukça sık kullanılan bir estetik ameliyattır. Genellikle bu ameliyatta uzmanların aut dizilimi alanında uzmanlaşmış bir diş hekimi ile çalışmaları gerekmektedir.

Liposuction (Yağ aldırma) Yönteminde Bilinmesi Gerekenler

İnatçı yağlardan kurtulmak için yine en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olan Liposuctionda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta bu yöntemin bir zayıflatma yöntemi olmadığının bilinmesidir. Bu yöntem sadece belli bölgelerde toplanan yağların alındığı bir operasyondur.

Çok fazla kilosu olan bir kişiye Liposuction yapmak oldukça sakıncalıdır. Öncelikle bu kişinin diyet ve sporla kilosunu en aza indirmesi gerekmektedir. Daha sonra bu operasyona bölgesel yağların alınması için başvurmalıdır. Bu işlemde sarkma olmaması için Uzmanlar Liposuctionın Vaser ya da Lazerli yöntemlerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir.

Unutmayın!

Estetik operasyon da bir ameliyattır. Sağlığınız ve güzelliğiniz için size tüm detayları en iyi şekilde aktaracak kişi alanında uzman olması gereken plastik cerrahınızdır. Seçtiğiniz doktorun en iyisi olup olmadığını size verdiği güven hissinden anlamanızı tavsiye ediyoruz. Gerçekçi ve alanında uzman olan bir cerrah, sizi bir müşteri gibi görmeyen; gerçekten neye ihtiyacınız olduğunu bilen kişidir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir