Hemen Fiyat Al

Yağ aldırma, yani liposuction ameliyatının sadece kadınlar tarafından tercih edildiğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çünkü günümüzde aynı kadınlar gibi erkekler de, bu popüler estetik operasyona ihtiyaç duydukları için estetik merkezlerinin kapısını çalabiliyor. Tabii vücuttaki yağlanmanın nedenleri, yağın biriktiği bölgeler ve operasyonun amaçları açısından kadınlarla erkeklerin liposuction operasyonunu tercih etme sebepleri birbirinden farklı olabiliyor.

Kadınların liposuction’ı tercih etme sebepleri az çok bilinirken, erkeklerin bu operasyonu neden yaptırdıkları birçok kişi tarafından hala merak edilebiliyor. Eğer siz de bu konuyu merak ediyorsanız ve hatta liposuction’a ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, aradığınız bilgileri bu yazıda bulabilirsiniz! İşte daha fit görünmek isteye erkeklerin liposuction operasyonunu tercih etmelerinin başlıca sebepleri:

Yüksek kalorili yiyecekleri tercih eden ve hareketsiz bir yaşam süren erkeklerin aldıkları kilolar, genellikle karın ve göğüs bölgelerinde toplanır. İşte bu yağ kütleleri, erkeklerin yağ aldırma sebeplerinin en önemlilerinden biri olarak gösterilebilir.

Bel simidi olarak adlandırılan, karın ve belin yanlarında biriken inatçı yağ kütlelerinden kurtulmak kolay olmayabilir. Fazla kiloların biriktiği ikinci adres olan meme bölgesi de, hareketsizlik, yanlış beslenme, hormonal bozukluklar gibi çeşitli sebeplerden dolayı genişlemeye müsaittir. Dolayısıyla liposuction, bel simidinden veya meme bölgesinde toplanan yağ tabakasından kısa zamanda kurtulmak isteyen ve kendi çabalarıyla istediği sonuçları alamayan birçok erkek için çekici bir seçenek haline gelmektedir.

Yaşın İlerlemesi

Erkeklerin vücundaki yağ kütlesi, yaşın ilerlemesiyle birlikte artar. İleriki yaşlarda vücutlarındaki yağ oranı artan erkekler de çareyi cerrahi operasyonlarda arayabilir. Yaşın ilerlemesiyle artan, spora ve diyete rağmen bir türlü verilemeyen kilolar göbek çevresinde ve göğüste toplanırlar. Liposuction da bu inatçı yağ kütleleri ile baş edebilmek için yaş almış erkekler tarafından tercih edilebilen bir uygulamadır.

Üçgen vücuda sahip olma isteği

Vücudunun bazı bölgelerinde biriken yağ kütlelerini aldırmayla yetinmeyen erkekler de var. Göbek deliği ve etrafında toplanan yağ kütlesinden liposuction uygulaması ile kurtulan, fakat sadece zayıf değil aynı zamanda atletik de görünmek isteyen erkeklerin, ek bir müdahale ile bunu başarması mümkün. Liposuction ile alınan yağlar aynı zamanda başka bölgelere de aktarılabildiği için, bu sayede karın bölgesine baklava şekilli kas dokusu görünümü kazandırılabiliyor. Aynı şekilde, alınan fazla yağlar omuz ve kola enjekte edilerek vücuda daha fit bir form verilebiliyor. Bu şekilde de kadınlardan farklı olarak; erkeklerde liposuction uygulamasına bir de yağ ekleme işlemi dahil oluyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara