Hemen Fiyat Al

Erkeklerde meme büyüklüğü; meme dokusunda aşırı büyüme ve kalıcı yağlanma ile karakterize bir sağlık sorunudur. Cinsel ve hormonal anlamda sağlıklı bireylerde ortaya çıkabilen bu durum farklı sağlık problemleri neticesinde de görülebilir. Dramatik kilo değişimleri, tiroit fonksiyonlarındaki bozukluklar, östrojen hormonunun yüksekliği, karaciğer fonksiyon bozuklukları veya kullanılan ilaçlar erkeklerde meme büyümesi sorununa yol açabilir.

Göğüslerde büyüme doğrudan fizyolojik bir sağlık sorununa neden olmasa da erkeklerin psikolojisi üzerinde ciddi bir etki yaratır. Bu nedenle göğüslerinde büyüklük olan erkekler için estetik cerrahi operasyonlarına başvurmak tek çözüm olarak ön plana çıkar.

Erkeklerde Meme Büyümesinin Etkileri

Meme büyüklüğü yalnızca kadınların hayat konforunu azaltan bir sorun olarak değerlendirilemez. Erkeklerin bir kısmı da benzer şikayetler yaşamakta ve bu sorundan kadınlardan çok daha fazla etkilenmektedir.

Meme büyüklüğü sorunu yaşayan erkekler aynanın karşısına geçtiklerinde fiziksel görünümleri hakkında endişeleri ve ister istemez memnuniyetleri azalıyor. Kumsallarda, sahillerde ya da spor salonlarında ince tişört giymemeye özen gösteriyorlar. Kıyafetlerini belirginleşen göğüslerini kamufle edebilecek özellikte olanlardan seçiyorlar. Saklanma çabası ve bu çabanın yarattığı baskı zaman içerisinde büyüyor ve erkeklerin sosyal ortamlardan uzaklaşmasına neden oluyor. Sonradan gelişen meme büyüme vakalarında da ergenlik döneminden itibaren yaşananlarda da aynı psikolojik etkilerin yaşadıkları biliniyor. Bir de toplum tarafından gösterilen reaksiyonlara maruz kalmaları ciddi sıkıntıların ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Jinekomasti Hakkında

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı, bir diğer deyişle jinekomasti güvenle gerçekleştirilebilen ve yüksek başarıların sağlandığı bir operasyondur. Göğüslerde biriken yağ ve fazla meme dokusunun, cilt fazlalığı ile birlikte alındığı bu operasyon sırasında göğüsler arasında asimetri sorunu varsa düzeltilir. Jinekomasti operasyonunun uygulanabilmesi için erkeklerin göğüslerinin medikal tedavilerle küçültülememiş olması, genel sağlık durumlarının operasyon için uygun olması gibi şartlar aranmaktadır.

Jinekomasti Sonrası Yeni Bir Hayat

Yıllar boyunca meme büyüklüğü nedeniyle kendini sosyal ortamlardan izole eden ve özgüven sorunları yaşayan erkekler için jinekomasti operasyonları yeni bir hayatın başlangıcı olarak kabul edilmektedir. İdeal göğüs ölçülerine kavuşan, kıyafet seçimlerinden davranışlarına kadar birçok önemli alanda özgürleşen erkekler özgüvenlerini yeniden kazanıyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir