Hemen Fiyat Al

Erkeklerde meme küçültme estetiği ameliyatının riski var mıdır? İz kalır mı?

Göğüs küçültme ameliyatları, günümüzde birçok klinikte erkekler için de uygulanan, talep gören bir operasyondur. Jinekomasti olarak bilinen ‘erkeklerde fazla gelişmiş, fiziksel bazda genişleme göstermiş göğüsler’ problemi, birçok erkek için endişe yaratsa da, günümüzün modern estetik teknikleri sayesinde kısa süreler içerisinde iyileştirilebilmekte, ciddi anlamda küçülmeler sağlanabilmektedir.

Erkeklerde jinekomasti hastalığı nedir?

Jinekomasti, erkeklerde göğüslerin normalin üzerinde büyümesi, genişlemesi demektir. Bunun birçok sebebi vardır, ancak en yaygın sebep olarak hormonal denge bozukluğu öne sürülmektedir. Bir genetik arka planı da bulunan bu sorun, erkekleri çok rahatsız edebilecek boyutlara ulaşabilmektedir, bu problemi önlemek adına uzman estetik cerrahları tarafından yürütülen operasyonlar ile önlenebilmektedir.

Jinekomastinin nedenleri nelerdir?

Jinekomasti, lokal olarak yoğunluluk gösteren yağ ile, göğüs bölgesinde oluşan bezeler ile ortaya çıkabilir. Bunun dışında, tek göğüste ya da iki göğüste de ortaya çıkabilmektedir. Hastalık ile ilgili belirtiler ortaya çıkmaya başladığında, en iyi seçenek bir estetik cerraha gidip ölçülere bakmak, konu ile ilgili bilgi almaktır. İlerleyen dönemde jinekomasti ilerlemeye devam ettiği taktirde bir operasyon söz konusu olursa, bunu daha önce tespit etmek ve farkında olmak daha önemlidir.

Erkeklerde meme küçültme operasyonları kimlere yapılır?

Erkeklerde meme küçültme konusunda günümüzde birçok klinik hizmet veriyor. Bu problemi ortadan kaldırabilmek, bir erkeğin sahip olması gereken standart göğüs ölçülerini yakalamak adına hizmet veren klinikler günümüzde başta büyükşehirlerde olmak üzere, merkezi bölgelerde hizmet veriyor.

Meme küçültme operasyonları, gereğinden büyük ve genişlemiş ölçülerde memeye sahip olan yetişkinler için uygulanmaktadır, memenin büyümesi stabil hale gelmişse ve bir operasyon sonucunda, hala ölçüler büyükse ikinci bir operasyona da ihtiyaç duyulabilmektedir. Bu konuda uzman cerrahlardan görüş alınması daha sağlıklıdır.

Meme küçültme operasyonu öncesi süreç nasıl işler?

Meme küçültme konusunda bir operasyona girmek için karar verdiyseniz, ilk olarak bir inceleme yapılması şarttır. Doktorlar, memede oluşmuş fazla büyümenin derecesini, alt sebeplerini inceleyerek hangi modelde bir operasyon ile sorunun çözülebileceğini araştırırlar.

Ardından, operasyon öncesi sürece girilir ve dikkat etmeniz gereken çeşitli konular bu anlamda söz konusudur. Operasyonun tarihi belli olduktan sonra, sizden belirli konularda dikkatli olmanız istenebilir. Bu konular, belirli ilaçları kullanmanız, bitkisel haplar gibi bazı destekleri kesmeniz, sigara içmeye belirli bir dönem boyunca kesinlikle ara vermeniz gibi, doktorların önem verdiği noktalardır. Operasyonun sağlıklı geçmesi adına, sonuçların daha etkin alınabilmesi adına bu konular son derece önemlidir.

Erkeklerde meme küçültme teknikleri nelerdir?

Meme küçültme operasyonlarında kullanılan genel metotlar, erkekler için meme küçültme operasyonlarında da geçerlidir. Çeşitli inceleme ve tahlillerin ardından, memede oluşan büyümenin lokal mi yoksa genel mi olduğuna karar verildikten sonra operasyon tekniği de seçilebilir.

Operasyon öncesinde genel ya da lokal bazda, doktorun vereceği karar ile birlikte anestezi uygulanmaktadır. Ardından ise, meme küçültme için hangi tekniğin uygulanacağına sıra gelmektedir. Eğer memedeki büyüme, yağ dokularının belirli bölgelerde birikmesinden ibaretse, liposuction ile meme küçültme işlemi gerçekleşebilir. Estetik alanında birçok alanda kullanılan ve güvenilir bir yöntem olan liposuction ile, kanül adı verilen kılcal borular ile operasyon yapılmaktadır.

Yağ dokularının gevşetilip, ardından vakum ile alınmasına dayanan bir yöntem olan liposuction karın, kalça gibi bölgeler için uygulanabilen estetik ameliyatlarında da en çok tercih edilen yöntemlerin arasında gelmektedir. Eğer yağ dokularının toplanması, belirli bir bölge için değil de daha yaygın, zorlu bir bölgede ise dokuların kesip çıkarılmasına dayanan yöntem de uygulanabilmektedir. Hangi yöntemin uygulanacağına, sizin için hangi seçeneğin etkili olacağına karar vermek, doktorların incelemelerinden sonra söz konusu olur.

Meme küçültme operasyonlarının başarı oranı nedir?

Erkeklerin en çok şikayetçi olduğu konuların arasında gelen jinekomastinin, yani meme büyüklüğü probleminin aşılması adına gerçekleştirilebilecek operasyonlar sonrasında, başarı oranı oldukça yüksektir. Meme küçültme operasyonlarının ardından, gözle görülür bir biçimde küçülme görülmektedir, bu da operasyonların son derece başarılı geçtiğini göstermektedir.

Eğer memede oluşan büyüme, genişlemenin sebepleri arasında size verilen ilaçlar, steroidler ya da aşırı kilo alma gibi konular varsa; operasyon sonucunda memede küçülme meydana gelmesinin ardından, kullandığınız bu ilaçları bir daha kullanmamalı, eğer kilonuz ile ilgili bir problemden ötürü göğüslerde bir büyüme söz konusu olduysa, kilonuzu korumaya çalışmalısınız.

Erkeklerde meme küçültme ameliyatı riskli midir?

Meme küçültme ameliyatı, kullanılan tekniklerin tüm dünyada kabul görmüş modern seçenekler olmasından ötürü, herhangi bir ciddi risk içermemektedir. Ancak, operasyonun gidişatına bağlı olarak, vücut semptomlarınıza bağlı olarak ortaya çıkabilecek çeşitli risklerden söz edilebilir.

Meme küçültme operasyonlarında, anesteziye bağlı olarak problemler ortaya çıkabilir. Göğüs bölgesinde çeşitli ağrılar ortaya çıkabilir, meme uçlarında değişimler ortaya çıkabilir. Bunun dışında hematomi olarak bilinen kanama probmeli, kan pıhtısı sorunu da nadiren görülebilen riskler arasındadır. Son olarak ise, göğüste asimetri problemi ortaya çıkabilmektedir. Bu risklerin görülme olasılığını minimuma indirme adına, operasyon için gittiğiniz kliniğin profesyonel bir tarzda çalışması, operasyon öncesinde sizden istediklerinin tarafınızdan eksiksiz bir şekilde verilmesi önemlidir.

Operasyon sonrası iz kalır mı?

Profesyonel cerrahlar ve estetik uzmanları eşliğinde yürütülen göğüs küçültme seanslarında, operasyon sonrasında vücutta herhangi bir iz kalmaması adına özenli bir çalışma sergilenmektedir. Ancak, meme küçültme operasyonları sonrası iz kalıp kalmaması, doğrudan operasyon yöntemi ile ilgilidir.

Eğer bölgesel bir yağlanma mevcutsa ve liposuction ile meme küçültülerek uygulama sona erdirilecekse, herhangi bir iz kalması söz konusu olmayabilir. Kılcal borular ile sürdürülen liposuction operasyonlarında, iz kalmaması adına titiz bir estetik operasyonu yürütülmektedir. Bu tekniğin aksine, eğer yağ çıkarma gibi daha bölgesel ve ciddi bir uygulama yapılacaksa, memenin belirli bir bölümü ameliyat öncesi anestezi sonrasında, kesilip çıkartılabileceği için operasyon izi kalabilir. Operasyon sonrasındaki izin minimize edilmesi adına, rahatsız edici olmaması adına uygulamalar titizlikle yürütülmektedir.

Erkeklerde meme küçültme operasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler

Meme küçültme operasyonları, normalin üzerinde bir genişliği, büyüklüğe sahip göğüs bölgesini normalleştirmek adına tercih edilebilecek en iyi yöntem olmakla birlikte, erkeklerde bu operasyon konusunda dikkat edilmesi gereken konular da söz konusudur.

Meme küçültme operasyonlarında, hem operasyon öncesinde hem de operasyon sonrasında ciddi anlamda dikkat edilmesi gereken konular vardır. Daha önce meme küçültme operasyonları esnasında ve sonrasında söz konusu olabilen riskler başlığı altında detaylı olarak incelemiş olduğumuz tehlikelerin yaşanmaması adına, bu konulara dikkat edilmesi önemlidir.

Operasyon öncesi için konuşmak gerekirse çeşitli ilaçların ve sağlık açısından risk yaratan sigara gibi konuların üzerine eğilmek, bu alışkanlıklardan uzaklaşmak gerekmektedir. Operasyon sonrasında ise, belirli bir dönem doktorun operasyon tekniği ve ciddiyetine göre de değişebilecek şekilde size bahsedeceği, uygulamanız ve uzak durmanız gereken kimi noktalarda hassas davranmanız gerekmektedir.

Erkeklerde meme küçültme operasyonunun maliyeti nedir?

Meme küçültme operasyonunda, uygulanan teknikler, meme dokusunun ve yağlarının yerleşikliği, hastane seçimi ve seansa katılan cerrah ekibine bağlı olarak fiyatlar değişkenlik göstermektedir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi, eğer yalnızca liposuction ile çözülebilecek bir ilerleme varsa, maliyet düşük olacağı gibi, aynı zamanda operasyon da kısa ve hızlı olacaktır. Ancak yağ çıkarma, doku germe gibi uygulamalar da operasyona dahil olursa, maliyet de buna bağlı olarak artmaktadır.

En iyi sonucu almak için uygulanması gerekenler

Operasyondan en iyi sonucu alabilmek için, hem doktorların size meme küçültme operasyonu öncesinde önerdiği noktalara dikkat etmek gerekmekte. Bunun dışında, bitkisel hapların kullanımının kesilmesi, soruna yol açabilen ilaçların kesilmesi, sigara kullanımından uzak durulması, doktorunuzun önerdiği ideal kilodan uzaklaşılması iyi sonuç almanızı olumsuz yönde etkileyebilecek faktörlerden olacaktır.

Operasyon sonrası süreç: Nasıl göğüslere sahip olacaksınız?

Meme küçültme operasyonu sonrasında, bir erkeğin sahip olması gereken ideal göğüs ölçüsüne ulaşabilirsiniz. Sizi rahatsız edebilecek derecede ilerleme göstermiş, büyümüş ve genişlemiş göğüslerinizin küçülmesi ideal vücut bakımından sizi bir adım öne götürecektir. Ancak operasyon sonrası süreçte de, beslenme alışkanlıklarınıza ve kilonuzu korumak adına uygulamanız gereken noktalar konusundaki disiplininize bağlı olarak göğüslerinizin büyümemesini, ideal ölçülerde kalmanızı sağlayabilirsiniz. Aksi taktirde, bazı vakalarda uygulanan ikinci bir operasyon gibi bir konu sizin için de söz konusu olabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir