Hemen Fiyat Al

Son yıllarda erkeklerin de güzellik ve estetik görünme ihtiyaçları artıyor. Özellikle sosyal medyanın hayatımıza girmesi ile birlikte erkekler de kadınlar kadar nasıl göründükleri ile ilgilenmeye başladı. Daha yakışıklı, daha karizmatik, daha fit ve daha göz alıcı olmak isteyen erkekler özellikle belli başlı estetik operasyonlara büyük ilgi gösteriyor. Bu yazımızda erkeklerin en çok tercih ettiği estetik operasyonlar hakkında bilgi bulabilirsiniz.

Saç Ekimi

Erkekler için saçlar en önemli aksesuar olarak düşünülebilir. Sağlıklı ve gür saçlar genç ve karizmatik görünmenin en büyük yardımcılarıdır. Farklı nedenlerle saç dökülmesi sorunu yaşayan ve kellik ile yüzleşen erkekler saç ekimi operasyonlarına sıklıkla başvurmaktadır.

Burun Estetiği

Burun estetiğinin yalnızca kadınlar tarafından tercih edildiği düşüncesi büyük bir yanılgıdır. Erkekler de kadınlar kadar rinoplasti operasyonlarına başvurmaktadır. Daha doğal ve yüz hatları ile uyumlu bir burun isteğinin yanı sıra rinoplasti sırasında kronik burun tıkanıklığına neden olan fizyolojik unsurların alınması ve rahat nefes alınmaya başlanması da bu estetik operasyonların faydalarını arttırmaktadır.

Jinekomasti

Erkeklerde meme büyümesinin ardında birçok farklı faktör olabilir. Nedeni her ne olursa olsun bu sorun tüm erkekler için ciddi bir rahatsızlık kaynağıdır. Özgüveni azaltan, aynanın karşısına geçince rahatsızlık yaratan ve erkekler için tahammül edilmesi zor bir estetik kusur olarak ön plana çıkan meme büyüklüğü; sosyal çevreden izolasyona kadar gidebilir. Bu nedenle jinekomasti estetik operasyonu erkekler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Liposuction

Dirençli yağların alınarak kişinin vücut konturunun belirginleşmesini sağlayan liposuction erkeklerin en sık başvurduğu estetik operasyonlardan biri olmayı sürdürüyor. Beslenmeye dikkat edilse ve spor yapılsa dahi inatçı yağlardan kurtulmak isteyenlere liposuction büyük bir fayda sunuyor.

Ameliyatsız Yüz Estetiği Uygulamaları

Estetik cerrahi operasyonlarına gerek duymayanlar ya da düzeltmek istedikleri estetik sorunlar için ameliyat yapılmasına gerek görülmeyen erkekler botoks, dolgu ve PRP gibi medikal estetik uygulamalarına başvurabiliyor. Böylece kırışıklıklarını azaltabiliyor, elmacık kemiklerini ve “jaw line” olarak adlandırılan çene hattını belirginleştirebiliyor. Ameliyatsız estetik uygulamalar sayesinde erkekler hem yaşlanma süreçlerini yavaşlatabiliyor hem de daha genç bir görünüme kavuşabiliyor.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir