Hemen Fiyat Al

Güzel görünmek ve farklı bir güzelliğe sahip olmak hemen hemen bütün kadınlar için son derece önemlidir. Çünkü güzellik tartışmasız insana kendini en iyi hissettiren kavramlardan birisidir. Özellikle kadınlar güzel görünmek için kalın dudaklar altın kural olarak kabul etmektedir. Kalın dudaklar kimisi için doğuştan gelen bir ödüldür. Ancak kalın dudaklara sahip olmayanlarda sonrasında bir değişiklik yapabilecektir.

Bu değişiklik için dudak kalınlaştırma ameliyatı olmak veya dudaklara dolgu maddesi enjekte ettirerek yapılmaktadır. Farklı tekniklerle kalın dudaklara sahip olmak çok kolay ve güvenlidir. Bu teknikler herkese göre farklılık gösterse de netice de kalın dudaklara sahip olabileceksiniz.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Dudak kalınlaştırma ameliyatı yapılırken farklı teknikler uygulanabilmektedir. Bu teknikler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Hastanın istediği dudak görüntüsünü elde edebilmek için farklı yöntemler geliştirilmiştir. Çünkü kimi hasta dudaklarını tümüyle kalınlaştırmak isterken bazılar da alt veya üst dudağını kalınlaştırmak istemektedir. Bu durum tamamen tercih meselesidir. Tabi ki bu aşamada doktor tavsiyesi de önemli olacaktır.

Dudak kalınlaştırma ameliyatı lokal anestezi altında yapılmaktadır. Çünkü ameliyat esnasında dudak da ve burunda belli alanlarda kesikler meydana getirilecektir. Dudak kıvrımlarının geliştirilmesi ve o yönde kalınlaştırma isteniyorsa burun içinde dudak yukarıya çekilecektir. Deri ile yukarıya çekilecek olan dudaklar daha kalın bir görüntüye sahip olacaktır.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrasında Neler Yapılmalıdır?

Dudak kalınlaştırma ameliyatı sonrası da en az ameliyatı kadar önemli olan bir evredir. Çünkü ameliyat sonrasında ki kriz yönetimini doğru yapabilmek önemlidir. Bunun için doktorunuz sizi mutlaka uyaracaktır. Ancak doktorunuza yine de ameliyat sonrası için soru sormalısınız. Ameliyat sonrasında dudakta şişlikler meydana gelecektir. Bu şişliklerle mücadele edebilmek için dudağa doktorunuzun size söyleyeceği süreler boyunca buz uygulanması gerekir.

Dudağa kalınlaştırma işlemi sonrasında uzun süre baskı uygulanmaması gerekir. Doktorunuzun size önereceği süreler boyunca dudak nemlendiricisi veya ruj sürmemelisiniz. Doktorun size önereceği ilaçlar dışında dudağınıza herhangi bir ilaç veya krem uygulamamalısınız. Bu durum dudağınızın kısa süre içinde iyileşmesi için son derece önemlidir.

Dudak Kalınlaştırma Ameliyatı Sonrası Meydana Gelebilecek Riskler

Dudak kalınlaştırma ameliyatı netice de bir ameliyat olduğu için bazı riskler taşımaktadır. Bunlar ilk olarak ameliyat için verilen anestezi riskleridir. En küçük ameliyatın bile ameliyat riskleri taşıdığını unutmamak gerekir. Ameliyat riskleri dışında da dudak kalınlaştırma ameliyatlarının belli başlık riskleri vardır. Bu riskler;

• Dudakta kesiklerin yapıldığı alanda meydana gelecek kanamalar

• Dudak bölgesinde meydana gelecek şişlikler ve morluklar

• Dudak da asimetrik bir görüntünün meydana gelmesi

• Kesikler nedeniyle enfeksiyonların görülmesi

• Dudak dokusunda meydana gelecek topaklanmalar

• Dudakta Alerjik reaksiyonlar

• Dudak da ve burunda kesiklerin izlerinin kalıcı olması gibi riskleri bulunmaktadır. Bu nedenle doktorunuzu iyi seçmeniz gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir