Hemen Fiyat Al

Cilt soyma işlemleri 3 farklı yöntem ile yapılan estetik müdahalelerdir. Cilt soyma uygulaması özellikle cildinde leke olan, sivilce izleri olan, kırışıklıkları olan ve yara izleri olan kişiler tarafından sıklıkla tercih edilen işlemlerdir. Cilt soyma işlemi evde yapılabilecek bir işlem değildir.

Mutlaka bu konuda eğitim almış uzman doktorlar ve estetisyenler tarafından özenle ve dikkat ile yapılması gereken bir işlemdir. Ayrıca cilt soyma işlemini yaptıracağınız yerinde sertifikalı ve hijyen koşullarına uyan bir merkez olması gerekmektedir.

Cilt soyma işlemi fiyatları uygulamanın yapıldığı merkeze göre farklılıklar göstermektedir. Ayrıca uygulamanın yapılacağı alanın yani cildin büyüklüğü, cildin durumu ve kaç seans gelinmesi gerektiği de soyma işlemi fiyatlarını etkileyen faktörlerdendir. Cilt soyma işlemi 3 farklı yöntem ile yapılmaktadır. Bu yöntemler kimyasal peeling, lazer ile soyma işlemi ve dermabrazyon (zımparalama) yöntemleridir.

Kimyasal Peeling Nasıl Yapılır?

Kimyasal peeling ya da kimyasal soyma işlemi, halk arasında en çok bilinen ve uygulanan yöntemlerden biridir. Orta ve hafif şiddette kullanılan meyve asitleri ve birkaç farklı asit ile cildin en üst yüzeyi yakılır. Bu işlem sonrasında cildin doğal yollar ile kendini yenilemesi başlar alttan yeni şekilde gelen bu deri hem çok daha sağlıklıdır hem de cildinize tazelik katar. Bu sayede çok derin olmayan kırışıklıklardan, lekelerden ve izlerden kurtulmanız mümkündür. Halk arasında kimyasal peeling uygulaması olarak bilinen kimyasal soyma işlemi özellikle göz çevresindeki kırışıklıklar için çok etkili olan bir yöntemdir.

Dermabrazyon (Zımparalama) Yöntemi Nasıl Yapılır?

Yüz soydurma yaptıranlar bu uygulamaya genellikle zımparalama adını vermektedirler. Asıl adı dermabrazyon olan bu soyma işleminden halk arasındaki adı yüzünden korkulmaktadır. Lakin aslında işlem düşünüldüğü ya da hayal edildiği gibi bir işlem değildir.

Dermabrazyon işleminde, bir motoru olan küçük ve döner uçlu bir alet ile cildin üst kısmı zımparalanarak soyulma uygulaması yapılmaktadır. Bu uygulama genellikle cildinde sivilce izleri, çukurluklar ve yara izleri olan kişilere daha çok yapılmaktadır. Bu tarz cilt problemi olan kişilerde daha çok işe yarayan Dermabrazyon ile cilt soyma işlemi, ince kırışıklıkların giderilmesinde de etkili bir yöntemdir.

Lazer ile Cilt Soyma İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazer uygulaması önceleri cilt soyma işlemi zararları olduğu görülerek terk edilmekte olan bir işlemdir. Lakin gelişen teknoloji ile birlikte gelişen uygulama yöntemlerinde lazer işlemleri de vardır. Yeni çıkan fraksiyone lazer sistemleri sayesinde artık sorun yaşamadan lazer ile soyma uygulamalı yapılmaktadır. Bu soyma yöntemi ile ince kırışıklıklardan kurtulmak mümkünken bir de cilt altındaki kolajen sıkılaştırılır ve ciltte gerilme sağlanır.

Günümüzde genellikle genç yaşlarda oluşan çok ince kırışıklıkları olan kişiler lazer ile cilt soyma işleminden yararlanmaktadırlar. Bu sayede yepyeni ve gencecik ciltlerine kolaylıkla ulaşabilirler.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir