Hemen Fiyat Al

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımının önemi büyüktür. Beslenme alışkanlıkları, sigara ve alkol kullanımı, ciltte makyaj varken uyumak, çevredeki toz ve kirlere sürekli cildin maruz kalması gibi durumlardan dolayı cilt zaman içerisinde yıpranmaktadır. Bu etkenler cildin yorgun, solgun bir görünüme kavuşmasına neden olmaktadır. Bu nedenle cildi temizlemek ve cilt bakımını düzenli olarak yapmak önemlidir.

Cildin Nemlendirilmesi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için, cildin nem oranı büyük önem taşımaktadır. Piyasada birçok kozmetik ürünlerinin arasında cilt nemlendirici ürünler bulunmaktadır. Ucuz nemlendirici ürünler çok iyi sonuç verememektedir. Bu nedenle nemlendirici seçerken dikkatli olmak gerekmektedir.

• Cilt bakımı için bir cilt nemlendirici seçerken cilt tipine göre bir ürün tercih etmelisiniz. Kuru, yağlı ve normal cilt tiplerinin ihtiyaç duyduğu oran farklı olduğu için cilt tipine göre cilt bakımı ürünü tercih etmek büyük önem taşımaktadır.

• Günlük kullanabileceğiniz bir nemlendirici seçerken iyi ve kaliteli bir ürün seçmeye dikkat edin.

• Cilt nemlendirici ürünün içeriğini mutlaka öğrenin. İçerisinde A, E ve C vitaminleri olduğundan emin olun.

• Aynı zamanda cildinizin ihtiyacına göre vitamin kapsülleri satın alarak, nemlendirici ile birlikte cildinize uygulayabilirsiniz.

Cilde Tonik Uygulanması

Cildin nemlendirilmesi, yapmış olduğunuz makyajın düzgün durması için de önemlidir. Bu nedenle düzenli olarak ve makyaj uygulamasından önce mutlaka cilt nemlendirilmelidir. Cildi arındırmak için cilt bakımı rutinine tonik de etkilemelisiniz.

Cildinizi yıkadıktan sonra kullanmış olduğunuz sabun, kir gibi kalıntılardan tamamen arındırmak için tonik uygulaması yapılmalıdır.

• Tonik uygulaması için ünlü markaların birçok ürünü bulmaktadır. Cildinize uygun bir ürün ile tavsiye edilen aralıklar ile tonik uygulamasını yapabilirsiniz.

• Cildinizi arındırmak için tonik yaparken pahalı ürünler almanıza gerek yoktur. Bu ürünler yerine tonik olarak gül suyu, oksijenli su, güvercin ağacı veya limon kullanarak tonik bakımı yapabilirsiniz.

• Cildiniz için doğal tonik hazırlamak istiyorsanız, iki çay kaşığı papatya çayı veya yeşil çaya yarım bardak su ekleyin. Karıştırdıktan sonra cildinize uygulayabilirsiniz.

Cildin Temizlenmesi

Sağlıklı bir cilde sahip olmak için cilt bakımı kadar cildin temizlenmesi de önemlidir. Bu nedenle cilt temizlenirken doğru cilt temizleme yöntemlerinin uygulanması önemlidir.

• Cilt tipine uygun, kaliteli bir cilt temizleyici ürün temin edin.

• Öncelikle yüzünüzü ve boyun bölgenizi ılık su ile nemlendirin. Temizleyici ürünü alın, çene, yanak, boyun bölgesine noktalar halinde uygulayın.

• Dairesel hareketler ile temizleyiciyle cildinize masaj yaparak uygulayın.

• Yatmadan önce mutlaka göz makyajını da uygun bir makyaj temizleme ürünü ile temizlemeye özen gösterin.

• Tüm yüzünüzü ve boyun bölgenizi ılık bir havlu ile dairesel hareketler ile temizleyici üründen temizleyin.

• Cilt temizleme işlemi bittikten sonra, cilt tipinize uygun bir cilt nemlendirme ürünü kullanarak cildinizi nemlendirin.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir