Hemen Fiyat Al

Hastalar çene bölgelerine birçok operasyon yaptırarak, çene üzerinde düzeltmeler sağlayabilirler. Çene kısaltma ve çene törpüleme gibi operasyonlar, çene estetiği uygulamalarının başında gelir. Bu yazıda çene ameliyatının ücretlerinin yanı sıra, çene estetiğiyle ilgili de detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Çene Törpüleme Ameliyatı Niçin Yapılır?

Çene ameliyatları genelde estetik amaçlı yapılır. Bunun dışında sağlığı olumsuz etkileyen durumlarda da çene operasyonlarına başvurulabilir. Bu işlemleri bayanlar daha çok tercih etmektedirler. Sağlığı olumsuz etkileyen çene problemimden kaynaklı yapılan operasyonlarda devlet katkısı sağlanmaktadır.

Çene Törpüleme Ameliyatı Fiyatları

Tüm estetik operasyon ücretlerinde olduğu gibi özellikle çene ameliyatlarında da kesin fiyat vermek çok zordur. Çene törpüleme ameliyatı fiyatı operasyonun yapıldığı hastaneye ve yapılacak müdahaleye göre değişim göstermektedir.

Hastanın muayene olması çene estetiği ücreti alma açısından daha sağlıklıdır. Son olarak belirtmek isteriz ki, sağlık için zorunlu operasyonlarda hastanın herhangi bir sağlık güvencesi varsa, çene ameliyatının ücretinin belirli bir kısmı devlet tarafından karşılanmaktadır.

Çene Ameliyatları Nasıl Yapılır?

Çene estetiği ameliyatları genel anestezi uygulanarak yapılır. Ameliyatlar süreleri yapılacak ameliyatın tek ya da çift çene olmasına bağlı olarak 1,5 saat ile 3 arasında değişim göstermektedir. Ameliyatlar ağız içinden yapıldığı için, ameliyat sonrasında herhangi bir iz kalmaz. Ayrıca hasta ameliyat sırasında hiçbir şekilde ağrı ve sızı hissetmez.Çene Estetiği Çeşitleri ve Fiyatları Nedir?

Çene Estetiği Sonrası Yaşananlar

Çene estetiği sonrasında hasta, hastanede 2 ya da 3 gün gözetim altında tutularak taburcu edilir. Ameliyat sonrasında hastaya 2 veya 3 gün sıvı tüketimi verilir. Daha sonra kademeli olarak katı yiyecek verilmeye başlanılır. Hasta 10 gün sonra normal hayatına tamamen dönmüş olur. Yapılan bu operasyonların sonrasında konuşma da ve diğer ağız hareketlerinde bir sorun yaşanmaz ve dişler birbirine kenetlenmez.

Çene Estetiği Çeşitleri

Sizlere ilk bahsedeceğimiz çene estetiği, çene törpüleme işlemidir. Bu işlem genelde uzun ve geniş çeneleri küçültmek için yapılır ve pratik bir operasyondur. Çene törpüleme işlemi ağız içerisinden ve genel anestezi uygulanarak yapılır. Operasyon sonrasında kesin tedavi tamamlanması 1 ayı bulabilir. 1 ay boyunca kontroller yapılır ve istediğiniz çene yapısına 1 ay sonra kavuşursunuz.

İkinci çene operasyonu çene ucu estetiğidir. Alt çene ucuna yapılan bu işlemde çene yapısı değiştirilerek yüz yapısına uygun çene yapılır. Bu operasyon farklı teknikler kullanılarak yapılabilir. Bu tekniği belirleyen etken ise kişinin çene yapısıdır. Çene ucu estetiğinde; kişinin çenesi göçük ise silikonla doldurulabilir. Alt çene kısa ise vidalar ile öne uzatılabilir. Çene ucu estetiği operasyonları daha riskli ve daha külfetli operasyonlardır.

Çene Ameliyatlarında Risk Var mıdır?

Her ameliyat kendi bünyesinde risk taşımaktadır. Çene ameliyatları da belirli riskler göz önüne alınarak yapılır. Bu riskleri sıralamak gerekirse;

 • Enfeksiyon kapılabilir,
 • Dudaklarda hissizlik ve uyuşukluk,
 • Kanama
 • Çene altından yapılan kesiklerde iz kalma ihtimalidir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1) Çene estetiği için herhangi bir yaş sınırı var mıdır?
 • Çene kemikleri 18 yaşında tamamlandığı için bu yaştan önce ameliyat yapılması uygun değildir. Çene estetiği için herhangi bir üst yaş sınırı yoktur.
 • 2) Ameliyatsız çene estetiği yaptırmak mümkün müdür?
 • Yüz ve çene uyumunu sağlamada dolgu uygulamaları da oldukça fazla tercih edilmektedir. Dolgu uygulamaları ameliyatsız işlemlerdir ancak kalıcılığı bir sene ameliyat oranla çok daha azdır.
 • 3) Çene estetiği ameliyatları ağrılı mıdır?
 • Ameliyattan sonra ağrı oluşması normaldir. Bu durum ağrı kesicilerle kontrol altına alınabilir.
 • 4) Ameliyat sonrası iz kalır mı?
 • Çene ameliyatından sonra herhangi bir iz kalmaz.
 • 5) Çene estetiği operasyonu ne kadar sürer?
 • Operasyon ortalama 1- 1 buçuk saat sürer.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

 1. Çene ameliyatı olmak istiyorum. Öncelikli olarak adres bilginizi paylasirsaniz gelmek istiyorum. Ve fiyat nedir ogrenebilirmiyim.

  1. Merhabalar,
   Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle 444 1 596 adlı numarayla iletişime geçebilir ya da merkezimize bizzat gelebilirsiniz.
   Adresimiz: Fulya Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi Kıvanç Sokak No:24 Şişli / İstanbul
   İyi günler

  1. Merhabalar,
   Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle 444 1 596 adlı numarayla iletişime geçebilir ya da merkezimize bizzat gelebilirsiniz.
   Adresimiz: Fulya Mahallesi Hakkı Yeten Caddesi Kıvanç Sokak No:24 Şişli / İstanbul
   İyi günler

 2. ben çene ameliyatı hakkın da fiyat ve ödeme şekili ile birlikte genel bilgi almak istiyorum

  1. Merhabalar Gülşah Hanım,
   Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle whatsappla iletişime geçebilir ya da bizi merkezimize bizzat gelebilirsiniz.
   İyi günler

  2. Merhabalar Gülşah Hanım,
   Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle whatsappla iletişime geçebilir ya da bizi merkezimize bizzat gelebilirsiniz.

  3. Merhabalar,
   Çene ameliyatı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle whatsappla iletişime geçebilir ya da bizi merkezimize bizzat gelebilirsiniz.
   İyi günler

  1. Perihan Hanım Merhaba,
   Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

  1. Merhaba Nailə ,
   Sizlere daha iyi hizmet verebilmek için, hasta danışmanlarımız uzman ekibimiz tarafında telefonla bilgi verilip gerekli koşullar konuşulmaktadır. Sonrasın da fiyat bilgi ve süreç ile alakalı bilgi verebiliriz. 444 1 596 ve ya Whatsapp için 90 530 301 81 88 numarasından bize ulaşabilirsiniz.

   Sağlıklı Günler Dilerim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir