Hemen Fiyat Al

Burun kemikleri önden yassı olurken bazıları yan profilden öne doğru çıkık görünebilir.Yassı kemiğe sahip olan kişilerin önden bakıldığı zaman burun kemiğinde bir geniş bir görüntü fark edilmektedir.Yan profilinden rahatsız olan bireyler burun törpüleme ameliyatı ve estetik yaptırmaktadır.

Burun törpüleme aslında bütün ameliyatlarda uygulanan bir işlemdir. Özel keskilerin yardımıyla, burun kemiğini kırmak yerine burun kemikleri kesilmektedir.Bazen de burun kemiği törpülenerek (traş) inceltilmektedir.

Burun törpüleme işlemi yapıldıktan sonra yan profilden görüntü düzelmektedir. Ancak ön kısımdan bakıldığında burunda bir genişleme görmek mümkün olacaktır.

Burnunun yan profilinden rahatsız olan kişiler için uygulanan burun ameliyatı ile ilgili fiyatlar araştırılmaktadır. Ancak belirli bir fiyat olmayıp burun törpüleme ameliyat fiyatları bazı etkilere göre farklılık gösterebilir.

Burun Törpüleme Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

Türkiye’de tıp ve estetik işlemleri son dönemlerde hızla ilerlemiş ve kendiniz geliştirmiştir.Kaliteli bir burun törpüleme için burun törpüleme ücretleri normal aralıklarda olabilmektedir. Sonuçta bir estetik ameliyatı hizmet ya da mal satın almak değildir.Burun törpüleme işlemi yaptırmak için çok iyi araştırılması gerekmektedir.

Burun törpüleme ameliyat fiyatlarını etkileyen faktörler şu şekilde sıralanabilir;

 1.  Operasyon Öncesi İşlemler
 2. Operasyon Sonrası Diğer Hizmetler
 3.  Hastanede Yatış Gün Sayısı
 4. Operasyonun Yapıldığı Hastane
 5.  Ameliyatta Kullanılan Ekstra Malzemeler
 6.  Ameliyatta Kullanılan Anestezi Türü
 7.  Ameliyatta Görev Alan Anestezist Ücreti
 8. Hastanenin Yer Almış Olduğu Semt
 9. Ameliyatın Yapıldığı Şehir

Gibi etmenler burun törpüleme fiyatları ile ilgili değişmelere neden olabilmektedir.

 • Ayrıca konfor ve oda hizmetinin yanı sıra ameliyatta uygulanan narkoz ve operasyonda kullanılan malzemenin kalitesi de fiyatları etkilemektedir.
 • Çünkü günümüz şartlarında bu fiyatın aşağısında tatmin edici bir hizmet alamayabilirsiniz.

Burun Törpüleme Ücretleri Alt ve Üst Sınırı

Burun estetiği ameliyatından sonra beğenmeyip 2. Ya da 3. Ameliyat yapılıyor ise ve burunda aşırı şekil bozukluğu varsa yapılacak cerrahi işlem fiyatları değişmektedir.Burun ameliyatı yaptıracağınız doktorun başarılı olması ve kariyeri de önemli noktalardan biridir.

Burun törpüleme ücreti için hastane masraflarının ön planda tutulduğu durumlarda yaklaşık 5 ya da 6 bin arasında değişmeler görülmektedir.

Ayrıca burun ameliyatları kesinlikle konusunda uzman bir hastanede yapılmalıdır. Muayene gibi ortamlarda kişilere anestezi verilmemelidir.

Türkiye, burun törpüleme işlemlerini diğer ülkelere oranla daha uygun fiyatta yapmaktadır. Çok yüksek bir fiyat ödeniyorsa, genellikle oda fiyatları ve diğer çeşitli hizmetlerin tutarı hesaplanıyor diyebiliriz.

Sıkça Sorulan Sorular

 • 1) Burun törpüleme ile burun ameliyatı arasındaki fark nedir?
 • Burun törpüleme işleminde kemik törpülenirken, ameliyatta burun kemiği kırılıp tekrar yapılmaktadır. Törpüleme işlemi daha basit ve kısa süren bir işlemdir.
 • 2) Törpüleme işlemi sadece kemikli burunlar için mi yapılır?
 • Törpüleme işlemi yalnızca burun kemiği için yapılmaktadır.
 • 3) Burun törpüleme işleminden sonra iyileşme süreci ne kadar sürer?
 • Burun törpüleme operasyonu yaptıran kişilerde minimum 2 hafta içerisinde iyileşme gözlenir.
 • 4) Burun fazla törpülendiğinde ne olur?
 • Burnun fazla törpülenmesi,  burun kıvrımının gözle görülür bir şekilde dikkat çekmesine neden olabilir. Böyle bir durumda burun kemiğine alt taraftan kemik kırma diğer adıyla osteotomi işlemi uygulama sonucunda burun kemiğinin fazla törpülenmesi onarılabilir.
 • 5) Burun törpülemeden sonra burunda ne gibi değişiklikler olur?
 • Hump Redüksiyon olarak da adlandırılan burun törpüleme, yandan daha küçük fakat önden daha yaygın bir görünüme kavuşmanızı sağlamaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir