Hemen Fiyat Al

Günümüzde en sık tercih edilen cerrahi estetik operasyonlardan bir tanesi olan burun estetiği ameliyatları çeşitli amaçlar doğrultusunda, kişinin burnundaki fonksiyonel ve şekilsel bozuklukları gidermek için yapılmaktadır.

Kemerli burun estetiği, burun eğriliği için yapılan estetik girişimler, burun küçülme ameliyatları buruna yapılan müdahalelerden yalnızca birkaç tanesidir. Bu yazımızda burun küçültme ameliyatlarından bahsedeceğiz ve burun ameliyatları öncesi yapılması gerekenler konusunda bilgi vereceğiz.

Burun Küçülme Estetiği Nedir?

Burun küçültme estetiği, genellikle burnu, yüzüne oranla daha büyük olan kişiler için uygulanmaktadır.

Plastik cerrah gerekli analizleri ve ölçümleri yaparak, altın oran ölçümlerine göre yüz için en uygun burun büyüklüğü ve şekli belirlenmektedir. Bu şekilde cerrah, hastasına çizmiş olduğu buruna en yakın şekli ortaya çıkartmaya çalışmaktadır. Operasyon sonrasında yapılan burun kişinin yüzüne en uygun ve en doğal görünümlü hali almış olur.

Burun estetiği operasyonlarından sonraki süreçte cilt bakımı ve ameliyat bölgesini koruma gibi durumların oldukça önemlidir. Ancak burun küçültme ameliyatı öncesindeki hazırlık aşaması da başarılı bir operasyon geçirmek için mühimdir.

Burun Estetiği Operasyonlarından Önce Cilt Bakımı

Öncelikle burun küçültme ameliyatı öncesi iyi bir cilt bakımı yaptırmanız tavsiye edilmektedir. Bunun sebebi, cildinizin gözeneklerinin iyice temizlenerek burun derinizin bir miktar daha ince olmasını sağlamaktır. Bu sayede burun küçültme ameliyatından sonra burun derisi ince olduğundan, operasyon izleri çok daha hızlı iyileşecektir.

Burun Estetiğinden Önce Sigara Tüketimi

Burun estetiği öncesi oldukça titiz bir şekilde dikkat etmeniz noktalardan bir diğeri ise, sigara tüketimi olmaktadır.

Bildiğiniz gibi, cerrahi müdahaleden sonra belli bir süre boyunca sigara içmeniz, operasyondan sonra komplikasyon gelişmemesi ve operasyonun başarılı sonuca daha hızlı bir şekilde ulaşması için sigara içmeniz kesinlikle yasaktır. Bu yüzden kendinize bu tempoya hazırlamanız hatta mümkünse operasyondan 1 yıl öncesinde kullanıyorsanız eğer sigarayı bırakmanız tavsiye edilmektedir. Cildin yenilenmesi, cildin kas dokusuna yeniden daha başarılı bir şekilde tutunması ve burnun son şeklini daha hızlı alması için bu nokta oldukça önemlidir.

Burun Estetiği Operasyonundan Önce Hangi İlaçları Kullanmamalısınız?

Burun ameliyatı öncesinde, doktorunuzla her türlü konuyu görüşmüş olmanız gerekmektedir. Bunun yanı sıra, genel sağlık durumunuz, anestezi uzmanı tarafından ayrıntılı bir şekilde gözlenmeli, nezle grip gibi sizin önemsiz gördüğünüz küçük soğuk algınlıkları mutlaka doktorunuza bildirilmelidir. Nezle ve gripli iken burun estetiği operasyonu söz konusu olmamalıdır.

Dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise hali hazırda düzenli kullanmış olduğunuz ilaçlar bulunuyor ise bunları doktorunuza bildirmektir. Özellikle kan sulandırıcı ilaçların ameliyata on gün kala bırakılması, aspirin gibi ilaçların kullanılmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra, kanı sulandıran, kanamayı artıran besinler, bitki çayları tüketilmemelidir.

Estetik burun ameliyatından önce, mutlaka duş almanız, ameliyathaneye makyajlı bir şekilde gitmemeniz gerekmektedir. Tüm cerrahi girişimlerden önce yapmanız gereken en önemli şey kendinizi olabildiğince rahat ve ferah tutmaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir