Hemen Fiyat Al

Burun küçültme ameliyatı; burnun büyük olması, burnun kemerli olması, burun kanatlarının dar ya da geniş olması, burun kemiğinin uzun olması, burun kemiği eğriliği (deviasyon) gibi problemler yaşayan hastalara uygulanmaktadır.

Burun küçültme operasyonu, pek çok farklı kombine işlem ile birlikte uygulanabilmektedir. Zaten buruna yapılan çoğu cerrahi müdahalede, burun bir miktar küçültülmektedir. Ancak burun estetiği alanında kullanılan tekniklerin her geçen gün gelişiyor olması hastalara büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Burun Küçültme Ameliyatlarından Sonra Ödem ve Morluklar

Burun küçültme operasyonlarında en önemli risk, sert yapılan bir ameliyat sonrasında oluşan morluk ve ödemlerdir. Oldukça koyu renk morluklar ile birlikte seyreden göz çevresinin tamamen şişmesi durumu, kapalı teknik ile yapılan ameliyatlar ile büyük oranda giderilmiştir. Bu morluk ve ödemin sebebi dokular arası kanamadan kaynaklanmaktadır.

Burun arka kısmındaki bir ana damara ameliyat sırasında dokunulduğu zaman morluk, göz kanlanması, ve göz altlarına kan oturması durumu görülmektedir. Ancak geçmişten farklı olarak çekiçle burun kırma yöntemi geride bırakıldığından burun kemiğinin daha hassas ekipmanlar ile şekillendirilmesi söz konusu olmaktadır. Bu durum da burun küçültme ameliyatlarında başarı oranını artırmıştır.

Burun Küçültme Ameliyatlarında En Doğal Sonuca Ulaştıran Teknikler

Konforlu bir ameliyatın yanı sıra, burun küçültme ameliyatlarında kullanılan yeni teknikler, doğal bir buruna kavuşmanız için de ideal çözüm yöntemleri sunmaktadır. Özellikle burun iskeletine çok fazla zarar verilmeden yapılan burun küçültme ameliyatlarında, ileriki dönemlerde burun ucu düşmesi gibi durumların yaşanması en aza indirilmiştir. Bu sayede hem daha doğal hem de sağlıklı burunlar yapılmaktadır.Ne Zaman Burun Estetiği Olunur?

Burun Ucu Estetiği

Burun küçültme operasyonunun bir versiyonu olarak bilinen burun ucu küçültme ya da burun ucu estetiği ameliyatları, lokal anestezi ile dolgu yöntemi ya da kıkırdağı askıya alma gibi teknikler ile yapılabilmekle birlikte, kalıcılığı tartışılabilmektedir. Bu tür operasyonlar estetik cerrahlarının kontrolünde gerçekleştirilmesi gereken operasyonlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Burun Kemeri Ameliyatı

Burun küçültme operasyonunun bir diğer ismi, burun kemeri ameliyatı olabilmektedir. Burun kemerinin yeniden şekillendirilmesi ile son bulan ameliyat, kişiden kişiye değişmekle birlikte maksimum 3 saat sürmektedir.

Başarılı bir ameliyat sonrasında ağrılarınız, şişlik ve morluklarınız az olacaktır. Burun küçültme ameliyatlarında burnunuzun tam şeklini alması yaklaşık 1 yıl kadar sürecektir. Bu sürede burun kemiğini iyi bir şekilde korumak şarttır.

Burun Küçültme Ameliyatı Fiyatları

Burun küçültme ameliyatı fiyatları; estetik cerrahının kişisel başarı ve tecrübesi, tercih edilirliği, tercih ettiği hastane ve çalışma arkadaşları, kullandığı burun ameliyatı teknikleri, tercih etmiş olduğu malzeme ve ekipmanlara göre değişmektedir.

Tamponlu ve tamponsuz ameliyatlar, hastanın konforu açısından büyük fark yaratan ameliyatlardır. Son dönemlerde yapılan geliştirmeler ile birlikte, ameliyat sonrası en korkulan nokta olan tamponların alınması faslında da acı en aza indirilmiştir.

Burun küçültme ameliyatı sırasında burun ucu estetiği, burun eğriliği ya da kemeri estetiği de yapıyorsa ameliyatın süresi uzayacak ve fiyatı artacaktır.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir