Hemen Fiyat Al

Estetik operasyon deyince ilk aklımıza gelen ameliyatlardan bir tanesi de burun estetiği ameliyatıdır. Hatta geçmişi uzun yıllara dayanan bu operasyonun estetik sektörünün ilk ameliyatlarından biri olduğunu söyleyebilmek de mümkün.

Bu operasyon burun kemiğinde ve kanallarında bulunan pek çok problemin giderilmesi için tercih edilebilir. En fazla tercih edilme sebepleri arasında ise burun küçültme işlemine ihtiyaç duyulması yer alıyor.

Burun Küçültme Ameliyatında Estetik Cerrah Seçimi

Burun küçültme ameliyatına ihtiyaç duyan bir kişi öncelikle estetik cerrah seçimini gerçekleştirir. Bu konu başka bir yazıda uzun uzun tartışılabilecek bir konudur.

Ancak genel hatları ile fazlaca tercih edilen, yaptığı burunları rahatça görebileceğiniz, başarılı ve tecrübeli cerrahların seçimi sizi memnun edecek sonuçları da beraberinde getirecektir.

Yeni Bir Burun Dizaynı

Burun estetiği cerrahınızdan emin olduktan sonra, cerrahınız ile birlikte, burnunuzun yeni şekline karar vermeniz söz konusu olur. Bunun için bilgisayar ortamında sizden alınan fotoğraflar üzerinde çeşitli orantısal değişiklikler gerçekleştirilir ve bu değişikliklerin son hali sizinle paylaşılır.

Burun şeklini doktorunuz ile birlikte tasarlayabilmeniz mümkündür. Ancak bu noktada yapmamanız gereken en önemli bir hata, size yakışmayacak bir burun konusunda ısrarcı davranmaktadır.

Burun küçültme Ameliyatı tarihinin Belirlenmesi

Burun dizaynı yapıldıktan sonra ameliyat tarihine karar verilmektedir. Burun küçültme estetiği ameliyatları, klasik burun estetiği ameliyatlarıdır.

Operasyonun küçük çaplı olmasının hafifletici özeliği yoktur ve büyük bir burun ameliyatı ile aynı riskte olmaktadır. Bu yüzden de ameliyat olacağınız mevsimi, mümkün olduğunca sonbahar aylarına denk getirmeniz tavsiye edilmektedir.

İyileşme sürecini daha sorunsuz ve konforlu bir şekilde atlatmak için bu tercih yerinde olacaktır.

Burun küçültme Ameliyatı Teknikleri

Burun küçültme ameliyatı teknikleri, kapalı teknik ve açık teknik olarak incelenebilmektedir. Kapalı teknik izsiz bir ameliyattır.

Açık teknik hastalara göre daha korkutucudur. Çünkü burun derisinin kaldırılması söz konusudur. Elbette bu teknikte dezenformasyon daha yüksektir. Ancak açık tekniğin gerekli olduğu ve daha rahat çalışma imkanı sağladığı vakalar da söz konusu olabilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir