Hemen Fiyat Al

Burun kaldırma ameliyatının fiyatı kapsamlı bir burun estetiği ameliyatı ile kıyaslandığı zaman daha ucuzdur. Kıkırdak doku alınmadığı durumlarda yarım saat sürebilen bu operasyon, fiyat olarak da uygundur.

Ülkemizde her şehirde yapılan estetik operasyonlar, bazen kulak burun boğaz uzmanları eşliğinde yapılsa da, bu tür müdahalelerde estetik cerrah kısa sürede sonuç elde etmektedir. Fiyatlar işlemi yapacak doktora ve semte göre değişiklik gösterir. Daha deneyimli ve isim yapmış doktorlar daha yüksek ücretlerle çalışır.

Bir çok kişi burun kemerinde sorun olmadığı halde, burun ucunun şekil bozukluğundan şikayetçidir. Bu durumlarda kolay bir müdahale ile kişinin urun kaldırma operasyonu için hazır olduğu belirlenerek uygun bir gün saptanır.

Kredi kartına taksit ile yapılabilen ödemeler bir çok hastanede çok kolay ödeme koşulları ile yapılmaktadır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Burun kaldırma ameliyatı eğer burun ucunda yeterli doku yoksa kıkırdak dokudan alınan parçalar ile yapılır. Bu durumda ameliyat biraz daha uzun süreceği için, iyileşme süreci de uzar.

Ama sadece uç kısımdaki dokular söz konusu ile, yarım saat bir saat kadar süren bu operasyon kısa sürede tamamlanır ve hastanın burun ucu bandaj uygulaması ile kapanır. Bir hafta sonra bandajlar çıkarılır ve iyileşme süreci hızlanır. Ameliyat sonrası çok az şişlik olabilir ve bu da kremlerle giderilebilir. Bazı durumlarda kapalı ameliyat tekniği kullanıldığı için iyileşme daha hızlıdır ve bir çok kişi de bu yöntemle ameliyat olur.

Burun kaldırma ameliyatları ülkemizde çok sık yapıldığı için bir çok kişi sonuçtan memnundur. Etkin bir kıyaslama için ameliyat öncesi ve sonrası fotoğraflar çekilerek hastanın farkı daha net anlaması sağlanır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Sonrası Ne Yapmak Gerekir?

Ameliyattan sonra ağır fiziksel aktivitelerden kaçınmak, ameliyatlı bölgeyi çok ellememek, baş aşağı durmamak ve burnu darbelerden korumak uygun olur. Bir çok kişi gözlük kullanımına da ara verir.

Burun kaldırma ameliyatından sonra yapılması gerekenler hakkında doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Bazen masaj uygulamaları tavsiye edilir, bazen de hiçbir şey yapmanıza gerek kalmadan şişliklerin inmesini beklemeniz yeterlidir. Güneşe çıkmamak, kan dolaşımını değiştirecek hareketlerde bulunmamak ve düzenli olarak doktor kontrollerine giderek doktorunuzu bilgilendirmek yararlı olacaktır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Sonrası Sorun Yaşanır mı?

Ameliyattan sonra beğenmeyeceğiniz sonuçlar da alabilirsiniz. Bu istisnai bir durum olsa da, olası bir sonuçtur. Ayrıca ağır fiziksel aktivitelerde en az 6 boyunca kaçınmanız gerekir. Burunda herhangi bir kanama ya da şekil bozukluğu söz konusu ise, mutlaka doktorunuzu bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Bazı hastaların ameliyatları sorunsuz geçer ve iyileşme süreci kısa sürer. Ancak ileriki aşamalarda bir çok problem olabilir. Yeniden yapılan burun ucunda düşmeler olabilir ya da kaza sonucu parçalanabilir. Bu durumda yeni bir operasyon gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir