Hemen Fiyat Al

Burun kaldırma ameliyatı, bir çok kişi için önemli bir sorun olan burundaki şekil bozukluklarının giderilmesi için en ideal çözümdür. Bu nedenle hastalar genellikte sonuçtan memnun kalmaktadır.

Her burun ameliyatı olan 10 hastadan 9’u sonuçtan memnundur. Ancak istisnai durumlarda memnun kalmayanlar da olabilir. Burun ameliyatı her şekilde dikkat edilmesi gereken bir ameliyat sonrası sürecini içerir. Bu süre içinde de, bir çok kişi nelerden kaçınması gerektiğini merak eder. Bizde sizler için burun kaldırma ameliyatı sonra yapılması gerekenler nelerdir sizlerle paylaşıyoruz.

 •  2 ay boyunca güneşe çıkmaktan kaçınmak,
 •  Burunla oynamamak,
 •  Sümkürmeye çalışmamak,
 • Burunda olabilecek kanamalar konusunda doktoru bilgilendirmek,
 • Kan dolaşımını değiştirecek aktivitelerden kaçınmak,
 • Burnun darbe almasını önlemek,
 •  Düzenli doktor kontrollerine gitmek,
 • Doktorunuzun önerdiğini diğer hususlara dikkat etmek yeterli olacaktır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Kimler İçin Uygundur?

Burnu kemerli olmayan ama uç kısmında şekil bozuklukları olanlara burun kaldırma operasyonu yapılır. Burnu ağzının içine giriyormuş gibi görünen ya da uç kısmı yamuk olan kişiler sıklıkla bu operasyonu tercih eder. Kadın ya da erkek fark etmeksizin burun kaldırma operasyonları en sık yapılan estetik operasyonlardandır.

Ülkemizde binlerce merkezde bu operasyon başarıyla yapılmaktadır ve fiyat olarak da uygun olduğu için sağlık turizmi kapsamında çok fazla tercih edilir. Burun ile ilgili bir çok estetik olabilir ve bu da kişilerin kendine olan güvenlerini etkiler. Bu yüzden burun estetiği hususu ülkemizde en çok uygulanan estetik ameliyattır. Özellikle karadeniz bölgesine has buruna sahip olanlar mutlaka operasyon yaptırırlar.

Burun estetiği öncesinde iyi bir doktor araştırması ve fiyat seçeneklerinin değerlendirilmesi önemlidir. Bu nedenle iyi bir doktor bulmanız ve mümkünse daha önce operasyon yaptıran hastaların yorumlarını almanız oldukça önemlidir.

Burun Kaldırma Ameliyatı Fiyatları Nelerdir?

 • Burun kaldırma ameliyatı fiyatları kişinin ihtiyacı olan operasyona, operasyonun yapıldığı hastaneye ve operasyonu gerçekleştirecek uzmana göre göre değişiklik göstermektedir.
 • Ameliyat yapılırken burnun kıkırdak dokusundan kemik almak gerekiyorsa ya da daha farklı bir operasyon ile birlikte yapılıyorsa, fiyat değişiklik gösterebilir. Bir çok semtte farklı fiyatlar uygulanır ve her doktor kendi fiyat politikasını belirler. Bu yüzden bir çok yerde bilgi almanız ve hekiminizi iyi seçmeniz oldukça önemlidir.
 • En doğru bilgiyi daha önce ameliyat olmuş hastalar verir ve forum sitelerinde bu hastaların yorumlarını bulabilirsiniz.

Burun Kaldırma Ameliyatı için Yaş Sınırı Var mı?

Burun kaldırma ameliyatı yaptırmak için 18 yaşını doldurmak gerekir. Çünkü kemik gelişiminin tamamlanması önemlidir. Daha küçük yaşlarda yapılan operasyonlar başarılı olmamakta ve ileriki yıllarda sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bu yüzden ideal yaşlar 18 yaş ve üzeri yaşlardır.

Ameliyat öncesinde mutlaka doktorunuz ile görüşerek her türlü detay hakkında bilgi almanız gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir