Hemen Fiyat Al

Burun kaldırma ameliyatı, burun kemeri ve burun ucu arasındaki şekil bozuklukları ve dengesizlikleri ortadan kaldırmak için yapılır. Bu ameliyat yarım saat ve bir saat arasında bir sürede yapılabilecek kadar kolaydır.

Burun kaldırma ameliyatı yaptıran kişilerin çoğu sonuçtan memnundur. Burundaki nefes alma sorunlarının da giderildiği bu operasyon genel anestezi ya da lokal anestezi ile yapılabilir. Ameliyattan sonra burunda şişlik ve ağrı oluşması normaldir. Ama bu durum 15 gün içinde azalarak kaybolur. Kremler ve buz kompresleri ile daha kısa sürede iyileşme gözlenir.

Operasyona bazı durumlarda kulak burun boğazcı da girebilir. Hasta ve doktorun ortak kararı olarak operasyonda elde edilmek istenen sonuç tartışılır.

Burun Kaldırma Ameliyatı Kimlere Yapılır?

18 yaşını doldurmuş herkes burun kaldırma ameliyatı yaptırabilir. Hastaların genelde burun kemerleri düzgün burun uçları büyüktür. Bu nedenle sadece burnun uç kısmı düzeltilerek operasyon tamamlanır.

Burun kusuru sadece burnun uç kısmında olanlara ameliyat yapılmaktadır. Burun estetiği ameliyatı ülkemizde sık sık yapılan bir ameliyattır. Kadınlar da erkekler de sıkça yaptırmaktadır.

Burun ucundan rahatsızlık duyan herkes bu ameliyatı yaptırabilir.

Burun Kaldırma Ameliyatı Nasıl Bir Ameliyattır?

Burun kaldırma operasyonu, burun estetiği ameliyatından daha kısa sürer ve daha kolaydır. Bu yüzden burun kemeri düzgün olup da burnun ucunda şekil bozuklukları olanlara bu ameliyat yapılır.

Başarılı bir operasyon hastanın rahat nefes aldığı ve doğal bir görünüm ile sonuçlanır. Burun ucuna uygulama yapılmışsa iyileşme süreci de kısa olur. Ama bazı durumlarda burun kıkırdağından alınan parçalar ile burun ucu tasarlanır. Bu durumda bandaj da daha detaylı olur. Ameliyat sonrası oluşan ağrı durumlar için ağrı kesici kullanılır.

Hastanın ikinci ya da üçüncü gün normal hayatına dönmesi beklenir. Kolay bir operasyondur ve bir çok uzman başarılı olarak gerçekleştirmektedir.

Burun Kaldırma Ameliyatı Pahalı mı?

Ülkemizde bir çok şehirde başarılı estetik cerrahlar vardır ve estetik ameliyatları da herkes yaptırabilir. Kredi kartına taksit dahi uygulanan bu ameliyatlar, kişinin sosyal ve yaşamsal sorunlarını düzeltir.

Kişinin öz güvenin arttığı operasyonlar dolgu yöntemi ile yapılmaktadır ama dolgu yöntemi iyi bir sonuç vermez. En etkili sonuç burun ameliyatları sonrası elde edilir. Burun kaldırma ameliyatı fiyatları 1500 liradan başlar ve semte ya da doktora göre değişiklik gösterir.

Kredi kartına taksit ile ödemek mümkündür. Bir çok hasta birkaç estetik operasyonu aynı anda yaptırabilir ve bu durumda da fiyat değişir. Kredi çekerek de estetik ameliyat yaptırmak mümkündür ve fiyatlar oldukça uygundur.

Ülkemize sağlık turizmi kapsamında gelen turistler de çok sık olarak burun estetiği yaptırmaktadır. En kolay uygulanan ve en doğal sonuç alınan ameliyatlar için kulak burun boğaz uzmanı ve estetik cerrah birlikte çalışır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir