Hemen Fiyat Al

Burun eti aldırma estetiğinin temel amacı, burnun fonksiyonel yapısından ötürü yaşanan solunum rahatsızlıklarını gidermektir.Burun; koku alma işlemi gibi yapmış olduğu pek çok görevin yanında, solunan havayı filtre ederek tozlardan arındırır ve sonuç olarak akciğerlere temiz havayı göndermeye yardımcı olur. Burun solunumu kişilerin rahat edebilmesi için gereklidir.

Burun eti; burun boşluğunda her iki dış tarafta bulunan havanın ısıtılması ve nemlendirilmesinde görev alan dokulardır. Burun etleri alerji, enfeksiyon ilaç kullanımı ve çevresel durumlara bağlı olarak kendi kendine büyüyebilmektedir. Ortamın sıcaklığına göre burun etleri büyüyebilirken, aynı zamanda sıcak havalarda kan damarlardan çekilir ve burun etleri küçülerek solunan sıcak hava vücut sıcaklığına düşürülür.

Burun deliklerinden biri 2 veya 3 saat aralıklar ile sırayla açılıp kapanarak akciğerlerin çalışmasını düzenlemektedir. Burun deliklerinin ikisi birden normal şartlarda tam olarak açık olmaz ve bu fizyolojik bir durumdur. Açık olan burun deliğinin tarafında bulunan akciğer daha fazla hava çeker ve açılarak çalışırken diğeri ise dinlenmeye geçer ve bu şekilde akciğerler dönüşümlü çalışarak kendini dinlendirir.

Burun eti aldırma estetiği; burun eti büyümesine bağlı olarak şikayetlerin ortaya çıkması ve şikayetlerin giderek artması durumunda yapılan bir işlemdir. Burun eti büyümesi olan hastalarda yürürken erken yorulma, uykudan yorgun bir şekilde uyanma, boğazda kuruluk ve merdiven çıkarken zorlanma gibi günlük yaşam kalitesini bozan etkenler bulunmaktadır. Bu şikayetlerin sürekli ve kalıcı olması durumunda burun tıkanıklığının tedavi edilmesi amacı ile hastaya burun eti küçültme işlemleri yapılmaktadır.

Burun Eti Aldırma Estetiği Nasıl Yapılır

Burun eti aldırma estetiği, lokal ya da genel anestezi altında yapılmaktadır. Ameliyat, dokuya fazla enerji vermeden akımı kendi kendine kesen ve doku direnci ölçen modern radyofrekans aletleri yardımı ile çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Ameliyat genel olarak birkaç dakika sürmektedir ancak burun eti aldırma ameliyatının beraberinde endoskopik sinüzit ameliyatı ve kıkırdak eğriliği ameliyatı gibi ameliyatlar da yapılacak ise, ameliyat süresi daha da uzun sürmektedir. Ameliyat işlemi genellikle tampon konulmadan sonlandırılmaktadır, ancak burun kanaması ve damar hastalığı olan kişilerde ameliyat sonrasında tampon konulması gerekmektedir.

Burun Eti Aldırma Estetiğinden Sonraki Aşamalar

  • Burun eti aldırma estetiği gerçekleştikten sonra; geniz bölgesinden ve burun önünden damlama veya sızıntı şeklinde ufak kanamalar gözlemlenebilir.
  • Ameliyat sonrası hastanın bulunmuş olduğu oda sıcaklığı fazla olmamalıdır. Çünkü sıcak ortamda burun damarlarının genişliği artar ve kanama miktarı çoğalır.
  • Ameliyat sonrasında tansiyonu arttıracak derecedeki egzersiz ve mesleki görevler ilk 10 gün gibi bir süre zarfında sakıncalı olmaktadır.
  • Burun eti aldırma estetiğinden sonra, burun içerisi okyanus suyu veya tuzlu su ile yıkanmalıdır. Çünkü okyanus suyu ve tuzlu su ortaya çıkan pıhtıların uzaklaştırılmasını sağlamaktadır.
  • Ameliyat sonrasında burun içerisinde kuruluk hissi ve kabuklanma gibi sorunlar yaşanabilir. Bu sorunları engellemek için burun içi nemlendiriciler kullanılabilmektedir.
Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir