Hemen Fiyat Al

İnsan yüzünün genel görünümünü belirleyen ve dolayısıyla dış görünüşün oldukça önemli bir parçası olan burun, arzu edilen şekilde görünmediği zaman kişileri psikolojik yönden olumsuz etkileyebilir. Bu durumda dolayı burnuna estetik başvurmak isteyen kişilerin aklına, bu işlemi yaptırmaya karar vermeden önce pek çok soru gelebilir. Biz de bu yazımızda; bu işlemi yaptırmayı düşünenlere fikir vermesi amacıyla, burun ameliyatları hakkında sıkça sorulan soruları yanıtladık.

Burun Estetiği Nedir?

Burunda doğuştan ya da sonradan oluşan eğriliklerin, kemerli ya da düşük görüntülerin giderilerek burna estetik bir görüntü kazandırılması işlemidir. Ayrıca, bu operasyonlar ile eğer varsa hastanın burnuyla ilgili sağlık sıkıntıları da giderilebilir.

Burun Estetiği Çeşitleri Nelerdir?

Burun üzerinde düzeltmelerin yapıldığı operasyonlar; kemerli burun, eğri burun ve düşük burun ameliyatı; burun küçültme ve büyültme ameliyatı; burun kemiği ve burun eti aldırma ameliyatı ile kırık burun ameliyatı olarak sıralanabilir.

 Burun Estetiğinde Hangi Yöntemler Uygulanır?

Genel anestezi altında gerçekleştirilen operasyonlar, açık yaklaşım ve kapalı yaklaşım olmak üzere iki farklı yöntem ile gerçekleştirilmektedir. Açık yaklaşım; burun deliklerinin ortasındaki derinin kesilerek burun iskeleti üzerinden sıyrılmasının ardından, işlemin direkt burun anatomisi üzerinde gerçekleştirilmesi yöntemiyken kapalı yaklaşım ise; işlemin burun derisi kesilmeden, burun deliklerinin içerisinden gerçekleştirilmesi yöntemidir.

Burun Estetiği Ağrılı Bir Operasyon mudur?

Burun estetiği operasyonu sırasında genel anestezi etkisinde uyuşturulmuş olacağınızdan işlem sırasında herhangi bir acı hissetmezsiniz. Operasyon sonrasında yine herhangi bir ağrı hissedilmezken en çok dile getirilen şikayet zor nefes almadır. Bu durumda sümkürmemeli, doktorunuzun önerdiği okyanus suyunu kullanarak burun kanallarınızı açmalısınız.

Ameliyatlardan Sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Ameliyatlar sonrasında hastaların burunlarını şiddetli çarpmalara karşı korumaları büyük önem taşımaktadır. Ayrıca alkol ve sigara tüketiminin bir müddet bırakılması, oluşabilecek şişlikleri önlemek için yüksek yastıkta yatılması, rahat giyinmek için düğmeli giysilerin tercih edilmesi gerekmektedir.
Bunlara ek olarak doktorun bilgisi dışında ağrı kesici ya da kan sulandırıcı ilaç almanın, yüzde ve gözlerde morarma ve şişliklere neden olduğu unutulmamalıdır.

Burun Estetiği Operasyonunun Riskleri Nelerdir?

Burun estetiği ameliyatları,son teknoloji cihazlar ve kullanılan en yeni yöntemler ile herhangi bir cerrahi operasyonda olan potansiyel riskten fazla potansiyel bulundurmamaktadır.

Burun Estetiği Sonrasında İz Kalır mı?

Burun estetiği operasyonlarında açılan kesiler mikro miktarda ve gözle görülemeyecek kadar küçük olduğundan herhangi bir yara izi kalmaz. Aynı zamanda açık rinoplasti sonrası septum kısmından dikilen burunda, insan vücuduna uyumlu dikiş ipleri kullanılmaktadır. Bu sayede ameliyattan bir süre sonra dikiş bölgesi vücutla birleşir ve herhangi bir iz kalmaz.

Burun Estetiği Fiyatları Ne Kadar?

Burun estetiklerinin her biri, kullanılan yöntem ve malzemelere göre farklılık gösterebildikleri için, yapılacak işlemlerin fiyatları hakkında net bir cevap vermek mümkün değildir. Örneğin bazı durumlarda burnun tek bir bölgesine müdahale edilirken, bazı durumlarda ise daha geniş bir alan işleme dahil edilir. Bu nedenle, fiyatlar hakkında bilgi sahibi olmak isteyenlerin, uzman bir hekime ile iletişime geçmeleri daha sağlıklı olacaktır.

 

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara