Hemen Fiyat Al

Burun estetiği fiyatları; kişinin burun yapısı, varsa düzeltilecek burun sorunu, operasyonu yaptırdığı hastanenin veya tıp merkezinin standartları, plastik cerrahın tecrübesi ve uzmanlığı, işlem sırasında kullanılan yöntem gibi birçok sebebe bağlı olarak değişebilmektedir. Bazı burun ameliyatlarında burnun tek bölgesine müdahale edilirken, bazılarında burnun hem fizyolojik hem de estetik yapısı değiştirilmektedir. Burun estetiği sonucunda estetik bir görünüme kavuşmanız gerektiğinden, operasyonu yapan plastik cerrahın el becerisi yüksek ve tecrübeli olması gerekiyor. Bu nedenle burun estetiği yaptırırken maliyetli olup olmamasına değil ameliyatın, alanında uzman ve tecrübeli bir plastik cerraha ve son teknoloji cihazlara sahip bir hastanede yapılmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Burnunuzun fizyolojik yapısındaki eğrilik, şişlik gibi nedenlerden ötürü soluk alıp vermede problem yaşıyor olabilirsiniz. Burun estetiği ameliyatlarında (Rinoplasti) hem istediğiniz buruna kavuşup hem de burundan kaynaklı solunum problemlerinizi çözebilirsiniz.

Rinoplasti uygulamasında yüz şekliniz, alın, çene ve yanak hizanız dikkate alınır ve altın orana en uygun burun tasarlanır. Burun estetiğinde en önemli nokta yeni yapılan burnun estetik olduğu belli olmayacak kadar doğal olmasıdır. Burun ameliyatından önce yapılan detaylı burun analizi ile burun kemiğindeki eğrilik, burun içindeki kıkırdakların fazlalığı, burun etlerinin büyüklüğü gibi sorunlar tespit edilir. Operasyon sırasında düzeltilen burun fizyolojisi ile solunum problemlerinizden kurtulursunuz.

Burun estetiği çeşitleri

Burun estetiği operasyonları açık rinoplasti ve kapalı rinoplasti olmak üzere iki yöntemle yapılabilir.

Açık rinoplasti: açık burun estetiğinde burun orta direği üzerinden, burun deliklerinin arasındaki deriye kesi açılır. Burun derisi yukarı kaldırılır. Bu sayede doktorunuz kemikli ve kıkırdaklı bölgeyi kolayca görebilir. Operasyon öncesi analiz ile tespit edilen fazlalıklar alınır. Burun derisi tekrardan kapatılır ve insan vücuduna uyumlu ipler yardımı ile dikilir. Daha sonra yara, kanama, yapışma gibi ihtimallere karşın tampon ve burun şeklinin oturması için atel takılır. 1 hafta içerisinde bu atel ve tamponlar çıkartılır. Operasyon sonrasında dikiş atılsa bile herhangi bir iz kalmayacaktır.
Kapalı rinoplasti: kapalı burun estetiğinde, işlemler burun içerisinde yapılır. İşlem sırasında burun kanallarından sokulan özel cihazlar ile burun içinde kesiler açılır ve fazlalıklar alınır. Burnun dış kısmında herhangi bir kesi açılmadığı için iz oluşmaz. Operasyon sonrasında kanama, yara ve yapışıklıkların önlenmesi için silikonlu tamponlar yerleştirilir ve burun yapısını sabitlemek için küçük bir atel takılır. Ortalama bir hafta içerisinde hem atel hem de tamponlar doktorunuz tarafından çıkarılacaktır.

Burun Estetiği Sonrası

Burun estetiği operasyonundan sonra hastanede kalma gibi bir koşul yoktur. Dilerseniz aynı gece evinize dönebilirsiniz. Gelişen tıp sayesinde elde edilen en güncel yöntemler ile morarma ve şişlik problemi yaşamayacaksınız. Oluşan morarma ve şişlikler en geç 1 hafta içerisinde kaybolacaktır. Burun şeklinizin tam olarak oturması ise 6 ay – 1 yılı bulacaktır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir