Hemen Fiyat Al

Burun içinde yer alan kıkırdak kemiğin eğri olması kişileri estetik açıdan rahatsız ettiği gibi, sağlık problemleri yaşamalarına da neden olmaktadır. Burun kemiği eğriliği ilk olarak kişinin burnundan zor nefes almasına neden olmaktadır. Bununla birlikte sinüzit, uyku apnesi gibi sağlık problemleri de ortaya çıkabilmektedir.

Burun Kemiği Eğriliği

Burun kemiği eğriliği problemi, 18 yaşından sonra düzeltilebilmektedir. Kişinin özel durumu söz konusu olunca, 18 yaş altında da düzeltme işlemi uygulanabilmektedir. 18 yaşından sonra düzeltme işleminin yapılmasının sebebi, burun kemiği gelişiminin 18 yaşına kadar devam etmesidir. Bu gelişim süreci tamamlanması tıbbi açıdan beklenmektedir, ardından burun estetiği yapılmaktadır.

Ameliyatlı ve ameliyatsız yöntemler ile burun kemiği eğriliği düzeltilmektedir. Burun eğriliğinin düzeltilmesinin ardından kişi daha rahat nefes almaya başlamaktadır. Ayrıca burun kemik eğriliği belirtileri olarak bilinen ağız kuruluğu, uykuda horlama, gün içerisinde uyuklama, horlama, sürekli devam eden burun tıkanıklığı gibi şikayetlerde işlemin ardından ortadan kalkmaktadır.

Eğriliğin Düzeltilmesi

Genel olarak burun eğriliği, hastanemizde gerçekleştirilen burun kemik eğriliği ameliyatı ile düzeltilmektedir. Ameliyatta eğri olan bölüm, kesilerek dışarı alınmaktadır. Bu ameliyat genellikle en fazla 1 saat sürmekte ve genel anestezi uygulanarak yapılmaktadır.

Ameliyat sonrasında da burunun içe çökmemesi için burnun ön kısmında yer alan kıkırdağa L şeklinde bir parça konulmaktadır. Eğer kişinin burnunun ön kısmında da eğrilik söz konusu ise bu eğrilik kesilip çıkarılmadan düzeltilmektedir.

Ameliyatsız Burun Eğriliği Tedavisi

Birçok hasta ameliyat olmaktan korkmaktadır. Bu nedenle burun kemiği eğriliği belirtileri olan kişiler doktora gitmekten de çekinmektedir. Fakat teknolojinin gelişmesi ile birlikte ameliyatsız burun kemiği düzeltilmesi de mümkün hale gelmiştir.

Ameliyatsız çözümler arasında kulak, burun, boğaz uzmanları kişilere öncelikle yattıkları odanın nemli olmasını, temiz ve serin olmasını önermektedir. Özellikle tozlu ortamlar burundan nefes almayı zorlaştırdığı için ameliyatsız çözümlerde bu kurala dikkat edilmesi gerekmektedir.

Aynı zamanda ameliyatsız çözüm isteyen kişiler, uzman doktor tarafından önerilmiş olan burun bantları ve burun konileri kullanılmaktadır. Akupunktur tedavisi ile de kişilerin yaşadığı sorunlar büyük ölçüde çözülebilmektedir.

Lazer ile Burun Kemiği Eğriliği Tedavisi

Burun eğriliği problemi yaşayan kişiler, ameliyat olma korkusu, ameliyat sonrasında ağrı korkusu gibi nedenlerden dolayı tedaviyi ertelemektedir. Fakat son yıllarda gelişen teknolojiler ile hastanemizde uygulanan oldukça konforlu yöntemler ile burun kemiği düzeltilmesi işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Lazerli yöntemler ile kişinin kemik problemlerine de artık çözüm getirilebilmektedir. Son yıllarda tıp alanında teknoloji yaygın olarak kullanılmaktadır. Ameliyat korkusu olan kişiler genellikle burun estetiğinde lazerli yöntemleri tercih etmektedir.

Lazerle yapılan işlemler daha konforlu yapılmaktadır. Ayrıca iyileşme süreci daha kısa sürdüğü için birçok kişi bu yöntemi tercih etmektedir. Aynı zamanda burun tamponundan korkan kişiler de lazerli işlemlerde burun tamponu kullanılmadığı için lazerli yöntemlere yönelmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir