Hemen Fiyat Al

Burun ameliyatından sonra iyileşme süreci 1 ay kadardır. Burnun ilk şeklinin belirdiği ve morlukların geçtiği bu süreçte, henüz ödem inmemiştir. 6 içinde tam olarak bir şekil ortaya çıkar.

Bir çok kişi morlukların geçtiği an gördükleri burunlarından memnun kalırlar. Zamanla geçen şişlikler ve iyice oturan burun daha doğal bir görünüm sağlar. İlk etapta çok küçükmüş gibi görünen buruna bir iki gün içinde alışırsınız. Bu yüzden çok fazla bir yadırgama durumu söz konusu değildir.

Ameliyattan sonra nefes alma konusunda zorluklar yaşarsanız, 3 – 4 ay bekleyerek iyice iyileşme gerçekleştikten sonra doktorunuz ile görüşmeniz tavsiye edilmektedir.

Burun Ameliyatı Sonrası Ne Zaman Spor Yapılır?

Burun ameliyatı sonrası iyileşme süreci 6 ay kadardır. Bu süre sonunda yavaş yavaş ağır sporlara geçilebilir ama burnun darbe almamasına dikkat edilir.

3 ay sonra yüz üstü de yatılabilir ve hareketlerin kısıtı yavaş yavaş azalır.

Burun Ameliyatı Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Burun ameliyatından sonra mutlaka iki yastıkla yatmanız gerekir. Hastaneden çıkıp eve döndüğünüzde morlukların artmasından dolayı paniklemememiz gerekir.

Morlukların miktarı az da olsa çok da olsa geçiş süreci zamanla olacaktır. Bunun için kremler ya da buz kompresleri uygulaması yapılabilir. Bu yüzden burun estetiği ameliyatı sonrası süreçte doktorunuz tarafından tavsiye edilen uygulamaları aksatmadan yapmanız gerekmektedir.

Burun ameliyatlarında nefes alma sorunu da düzeltilmişse ve kırık bir burun yeniden yapılanmışsa, iyileşme süreci daha uzun olacak ve ameliyat sonrası dikkat edilmesi gerekenler de değişiklik gösterebilir.

Burun Estetiği Amzeliyatı Nasıl Yapılır?

Burun estetiği ameliyatı ülkemizde en çok yapılan estetik ameliyatlardan biridir. Bir çok kişi burun estetiği ameliyatı yaptırmadan önce bir çok farklı doktora danışarak fikir alır. Burun estetiği fiyatları da bir çok farklı fiyat aralıklarında olduğundan dolayı, oldukça değişik sonuçlar elde edilir.

Burun estetikleri konusunda bir çok kişi kararını önceden vermiştir ve iş sadece uygun hekimi seçmeye kalmıştır. Hekim seçildikten sonra ameliyat süreci hastanın bir hafta önceden hazırlanması ile başlar. Kan sulandırıcı ilaçları kullanıyorsa bırakmalı, alkolden uzak durmalıdır.

Aç karnına geldiği hastanede yatışı yapılan hasta, anestezi uzmanının muayenesi sonucunda ameliyata alınır. Ameliyat süreci bir saat ya da 2 saat arasında değişmektedir. Ameliyattan sonra hastaya uygulanan tampon iki üç gün sonra çıkarılır ve hastanın yüzü gözü şişlik içindedir.

Bu şişlikler buz uygulaması ve özel kremler ile azaltılır. Ama tamamen geçmesi 15 günü bulacaktır. Önce koyu bir mor renk olan bu morluklar gittikçe açılır ve sarı renk olduktan sonra da tamamen yok olur.

Ameliyattan sonra ağır fiziksel aktivitelerden uzak durmak gerekir ve bir çok durumdan burunu uzak tutmak, darbe almasını önlemek gerekir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir