Hemen Fiyat Al

Bayanların daha çok tercih ettiği yöntemler arasında yer alan Botox uygulamasında alın çizgileri, kaş arası çizgiler, göz kenarı kırışıklığı, dudak çevresi ve üst dudak kırışıklıkları, burun etrafında oluşan kırışıklıklar, üzüntü çizgileri giderilmektedir.

Erkeklerin de tercihen yüz hatlarında bu gibi uygulamaları yaptırdığı bilinmektedir. Güzellik konusunda takıntılı olan çoğu bayan bu uygulamayı tercih etmekte ve estetik olarak geçen bir yöntem olmasıyla tıp alanında gelişme gösteren ve uzman olan kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Botox tedavisi özellikle genç, canlı ve dinamik bir ifade oluşmasını sağlamasıyla erkek veya bayan fark etmeden tercih edilmekte ve beğenilmekte, bu da uygulamanın çok daha fazla uygulanmasına neden olmaktadır.

Botox Nedir?

Mimik hareketleri ile beraber yüzde ve çevresinde yer alan kasların sürekli olarak kasılmasından dolayı oluşan kırışıklıkları ve çizgileri gidermek amacıyla yapılan tıp yöntemlerinden biri de Botox olmaktadır. Botox özellikle bıçak altına yatmadan yapılan ve bayanların daha çok tercih ettikleri bir güzellik yöntemidir. Daha çok kırışıklık tedavisi olarak yapılan ve kolaylıkla uygulanan tedavilerden biri olmaktadır.

Botox tedavisi işlemi sırasında en az 2 kişinin bu aşamada yer alması gerekmektedir. Uzman kişiler tarafından yapılmasının yanı sıra, 5 ile 20 dakikalık bir süre içinde işlem zamanı sürmektedir. Botox çoğu kişinin yanlış anladığı gibi ifadesiz bir yüzle kendisini göstermez; aksine yer alan gereksiz kırışıklıklardan ve mimiklerden kurtulursunuz.

Botox Nasıl Yapılır?

Botox uygulanma şekli açısından hem kolay hem de güvenilir bir yöntem olmasının yanı sıra; küçük bir iğne yardımı ile çok az miktarda Botox sıvısının yüzün kısmi veya belirlenen yerdeki noktalara enjekte edilmesiyle gerçekleşmektedir. Botox kendi özelliği bakımından soğuk zincirle özel şartlarda iletilen şeffaf bir madde olmaktadır. Serum içinde yer alan bu madde fizyolojik olarak sulandırıldıktan sonra belirlenen bir dozda kasın ve kırışıklıkların derinliğine göre enjekte edilerek işlemi gerçekleştirilir. Bazı hastalar Botox yönteminin uygulanmasında acı olarak sadece sinek ısırması hissi uyandırdığını söylemektedir.

Botox Etki Süresi Ne Kadardır?

Geçici bir tedavi yöntemi olmasının yanında bir de etki süresinin ne kadar olacağı merak edilmektedir. Botox özellikle yapılan kişilerde kırışıklık yoğunluğunun ve kas gücünün farklı olmasına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama olarak 4 aydan 6 aya kadar sürebilmekte olan bu yöntemde bazı zamanlar uygulama sıklığıyla süre artabilmektedir. Botox uygulaması tekrar edildikçe ciltte ortaya koyduğu ve çıkardığı etki süresi giderek azabilmektedir.

Botox tedavisinde özellikle fiyatları konusunda çoğu insan araştırma yapmayı tercih etmektedir. Botox fiyatları uygulanacağı alanların sayısına göre değişiklik göstermesinin yanı sıra, botox yapılan merkeze göre de değişim söz konusu olmaktadır. Kırışıklık tedavisi olarak en çok göz çevresi ve kaş arası botox uygulanmaktadır.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir