Hemen Fiyat Al

Son zamanlarda kadın erkek birçok insan istediği bölgelerden kilo verememekten şikayetçi. Bazı insanlar kilo alırken bu kilo sadece bel ve basen gibi belli noktalara yoğunlaşabiliyor. Ya da homojen bir şekilde kilo alınsa bile kilo verilmek istendiği takdirde, istenilen bölgelerde kilo kaybı zor bir süreç haline gelebiliyor. Bu şekilde vücutta düzensiz bir kilo dağılımı ve bölgesel yağlanma oluşuyor. Bu noktada birçok insanın başvurduğu yöntem bölgesel incelme. Son zamanlarda bölgesel yağlanmadan şikayetçi birçok insan için çözüm bölgesel zayıflama ameliyatları.

Bölgesel incelme nedir?

Bölgesel incelme genellikle bel ve basen bölgesinden kilo vermek isteyen insanlara uygulanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanmadan şikayetçi olan insanlar kilolarını sporla ve diyetle veremezler. İşte bu noktada devreye bölgesel incelme girer  ve kişilerin istediği kiloya ulaşmasını sağlar.

Bölgesel incelme temelde bir kilo azaltma yöntemi değildir. Vücudun basen bel gibi bölgelerinde birikmiş olan yağın azaltılması amacıyla kullanılan yöntemlerin tümüne verilen isimdir. Hepimizin farklı bir vücut yapısı vardır. Genetik, içsel ve dışsal faktörlerin etkisiyle pek çoğumuzda yağlanma başlar ve bu yağlanma vücutta homojen bir şekilde dağılmaz. Bu yağlar vücudun bel ve basen gibi alanlarında daha çok depolanır. Biriken bu yağlar sporla ve diyetle istenilen oranda azaltılamazlar.

Bölgesel zayıflama genel olarak, yap biriken bölgedeki yağ hücrelerinin büzüştürülerek ya da eritilerek o bölgeden uzaklaştırılması esasına dayanır. Bu işlemlerden herhangi biri yapıldıktan sonra diyet ve spor yapılması, o bölgedeki parçalanmış yağ hücrelerinin atılmasına yardımcı olur. Bu yüzden bölgesel incelme işlemi bittikten sonra mutlaka spor ve diyet yapılmalıdır.

Bölgesel incelme nasıl yapılır?

Bölgesel incelme uygulamalarına başlamadan önce mutlaka iyi bir analiz ve kilo ölçümü yapılması gereklidir. Bu analizden sonra bölgesel incelme metodlarına karar verilir. Bu analizlerin ve ölçümlerin yapılmasının amacı bölgesel incelmenin herkese uygun olmaması ile alakalıdır. Çünkü fıtık problemi yaşayanlar, vücudunun herhangi bir noktasında protezi olanlar ya da vücudunda varis bulunanlar için bölgesel incelme tavsiye edilmemektedir. Aynı zamanda emzirme döneminde olanlar da bölgesel incelme için uygun görülmez. Önerilmediği takdirde bölgesel incelme uygulamalarına tabi olmak birçok sağlık sorununa yol açabilir.

Bölgesel incelme tedavilerinin başlıca amacı kilo vermeyi sağlamak olmamakla birlikte bölgesel incelmenin bir kilo kontrol yöntemi olarak kullanılması önerilmemektedir. Bu yöntem istenilen kiloda olmasına rağmen bölgesel yağlanmadan şikayetçi kişiler için uygulanmaktadır. Bu yüzden bölgesel incelme tedavilerine başlamadan önce mutlaka kilo kontrolü yapılmalı ve gerekli önlemler alınmalıdır.

Bölgesel incelme genel olarak yağların direkt olarak cerrahi müdahalelerle alınması ve liposuction gibi yöntemleri içerir. Ancak bunun yanında daha hafif vakalarda lazer tedavileri, masajlar ve ozon tedavileri gibi alternatif tedaviler de uygulanmaktadır. Cerrahi olmayan yöntemler daha acısız ve sancısız olacağı gibi buna sizin için yapılan analizler sonucunda doktorunuzla birlikte karar vereceksiniz.

Cerrahi yöntemlerle hızlı ve etkili bir sonuç alınsa bile iyileşme süreci uzun ve ağrılı olabilmektedir. Buna nazaran diğer alternatif tedaviler de birden fazla seans gerektirdikleri için uzun bir zaman dilimi gerektirir. İncelmenin sağlanacı seans adedi de hem uygulanacak hastanın durumuna hem de hangi incelme yönteminin kullanılacağına bağlıdır.

Bu noktada belirtilmelidir ki, bölgesel incelme tedavilerinin kilo verme amaçlı olarak tüm vücuda uygulanması sağlık açısından çok tercih edilebilir değildir. Ancak kilo verdiğiniz takdirde bazı bölgelerde yağlanmalar devam ediyorsa bölgesel incelme tedavilerini tercih edebilirsiniz.

Bölgesel incelme yöntemleri

Bölgesel zayıflama metodları son yıllarda oldukça değişkenlik göstermektedir. Temelde iki ayrı başlıkta toplanır.

  • İnvazif (girişimsel, cerrahi) metodlar
  • Non-invazif (girişimsel, cerrahi olmayan) metodlar

Cerrahi metodlar, liposuction, lazer lipoliz, mezoterapi gibi yöntemlerdir. Cerrahi olmayan metodlar ise pressoterapi, masaj, ozon sauna, infrared,kavitasyon, cryolipoliz gibi metodlardır.

Bölgesel incelme diyeti

Düzenli ve dengeli bir beslenme programına sadık kalmak ve egzersiz yapmak bölgesel incelmenin en etkili yollarından biri. Bölgesel zayıflamada en önemli etkenlerden biri öğünlerin düzenli yapılmasıdır. Bunun dışında uygulanan diyet programındaki en önemli şeylerden biri diyet programının kişiye özgü uyarlanmasıdır. Her bireyin yaş, kilo, boy ve yaşam şekline göre gereksinimleri farklıdır. Bu gereksinimler karşılandığı takdirde bireyin sağlıklı bir şekilde kilo vermesi mümkündür.

Diyet programında tüketilen besinlerin miktarı kadar çeşidi de önemlidir. Bu yüzden metabolizma hızını artıran besinler ve yağ oranı düşük besinler tercih edilmelidir.

Alkol ve şekerli içecekler bel ve basen bölgesindeki yağlanmayı tetiklediği için, bu besinlerin bölgesel incelme kapsamındaki bir diyet programında kullanılmaması önerilmektedir.

Hamur işleri, margarin ve kızarmış yiyeceklerde bulunan trans yağ asitleri bel ve basen bölgesindeki yağlanmayı artırdığı için yine bu yiyeceklerin tüketilmemesi önerilmektedir.

Yine bel çevresindeki yağlanmaya sebep olan fast-food ürünlerinden uzak durulması gerekmektedir.

Metabolizma hızını artıran ve tok tutan besinler de bölgesel incelme diyeti kapsamında bolca tüketilmelidir. Örneğin yeşil çay vücutta kalori yakımını hızlandırmakla birlikte yağ yakımını da hızlandırmaktadır. Bunun yanında yaban mersini de bölgesel incelme diyetinde bulunması önemli bir besindir.

Bölgesel incelme diyetinin yanında egzersiz de yapmak oldukça önemlidir. Yapılan birçok araştırma sonucunda meyve, sebze, et, balık, yumurta ile tüm besin öğelerini karşılayan dengeli bir diyet ve yapılan egzersiz sonucunda bölgesel incelme mümkün olmaktadır.

Bölgesel incelme fiyatları

Daha önceden de belirtildiği gibi bölgesel incelme tedavisi kişiye özel uygulanan bir yöntemdir. Herkesin bölgesel incelme tedavisinde aldırmak istediği yağ oranı değişmekle birlikte uygulanan bölgesel incelme metodu da farklılık göstermektedir. Bu nedenle öncelikle bir doktora görünüp yapılan analizler sonucu hangi bölgesel metodun uygulanacağına karar verilmelidir.

 

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir