Hemen Fiyat Al

Günümüzde estetik cerrahi alanındaki teknolojik gelişmeler, gün geçtikçe hastalara minimum düzeyde cerrahi müdahalede bulunmayı mümkün kılmaktadır. En sık tercih edilen estetik uygulamalardan yağ aldırma (liposuction) için kullanılan klasik yöntemin yerini yavaş yavaş vaser liposuction’a bırakması da, bunun bir kanıtı olarak görülebilir. Gelin, klasik yönteme göre daha iyi sonuçlar alınan bu yöntemi birlikte mercek altına alalım… Eğer yağ aldırmayı düşünüyor ya da bu konu hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak istiyorsanız, sizlere vaser liposuction’ı birkaç başlık altında kısaca anlatacağız.

İşte, merak edenler için 4 maddede vaser liposuction…

Vaser Liposuction nedir, nasıl uygulanır?

Vaser operasyonu, ilgili bölgedeki yağların ultrasonik ses dalgaları ile sıvı hale getirilmesi ve aspire edilmesiyle gerçekleştirilir. Ultrasonik ses dalgaları, damar ve kas dokusuna zarar vermediği için, operasyonun uygulandığı bölgede ciddi bir komplikasyonun oluşma ihtimali minimumdadır. Ayrıca tam da bu nedenle, müdahale edilen noktalarda kanama ve morluklar görülmez.

Klasik yöntem ile vaser yönteminin farkları

Klasik yağ aldırma yönteminde vücuda büyük bir baskı uygulanırken, vaser yönteminde baskı minimum düzeydedir. Buna ek olarak, klasik yöntemdeki iyileşme süreci, vaser yönteminde olduğundan daha uzundur. Ayrıca klasik yağ aldırma yönteminin uygulandığı bölgede, operasyon sonrasında dalgalanma görülebilirken; vaser liposuction uygulanan bölgede böyle bir görünüm oluşmaz. Kısacası, vaser yöntemi klasik yönteme göre çok daha iyi sonuçlar elde edilmesini mümkün kılar.

Yöntemin tercih edildiği durumlar

Spor ve diyet yapıyor olmasına rağmen bölgesel yağlarından kurtulamayan kişiler, bu operasyonu tercih edebilir. Vaser, ameliyat geçirmesine mâni olacak herhangi bir sağlık problemi yaşamayan ve yetişkin olan herkese uygulanabilecek bir yöntemdir. Vücudun karın, popo, kol, diz, bacak, göğüs gibi birçok bölgesine uygulanabilen operasyonun, özellikle erkeklerde görülen jinekomasti (meme büyüklüğü) sorununun çözümünde oldukça etkili olduğu görülmektedir.

Operasyon sonrası süreç

Vaser operasyonunun bitiminde, birkaç saatlik dinlenme sonrasında hastaneden eve çıkılabilmektedir. Operasyonun ardından birkaç gün içerisinde hasta sosyal yaşantısına döner. Ayrıca, hastanın deri esnekliğine bakılarak operasyonun ardından kaç hafta boyunca korse kullanması gerektiğine karar verilir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizimle iletişime geçin
Ara