Hemen Fiyat Al

Kadınlar için dış görünüşleri son derece önemlidir, fazla kilolar, büyük ve geniş kalça, büyük ya da küçük göğüsler. Büyük ya da küçük göğüslerle yaşamak artık kişinin kaderi değil. Estetik alanındaki gelişmelerle kişinin tercih ettiği büyüklükte göğüs, kişiye uygun olması koşulu ile yapılabilmektedir.

Meme büyütme ya da küçültme operasyonları kişiyi günlük hayatından uzun süre koparmadan, hatta hemen günlük hayatına dönebilmesini sağlayan bir operasyon halini almıştır. Kişi ameliyat sonrasında ya hemen ya da yalnızca 1 gece hastanede kaldıktan sonra evine gönderilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Göğüs estetiği ameliyatı hastanede ameliyathane ortamında, çoğunlukla genel anestezi altında yapılan ciddi bir operasyondur. Göğüs estetiği ameliyatında amaçlanan kişiyi rahatsız olduğu görüntüsünden kurtarıp, hastanın isteği de göz önünde bulundurularak doktorla birlikte kişiye en uygun göğsü yapmaktır.

İstenilen büyüklükte ve şekilde protez göğüse yerleştirilerek daha diri, daha toparlanmış, daha küçük ya da daha büyük ebatlarda bir görünüm elde edilir.

Göğüs estetiği ameliyatında farklı yöntemler ve farklı protezler kullanılmaktadır. Göğüs estetiği ameliyatında kullanılacak protezler koltuk altından, göğsün kahverengi bölümünden ya da göğsün altında kalan kıvrımdan yerleştirilmektedir.

Bu tip estetik operasyonlar sonrasında istenmedik fakat olası bazı durumlar gelişebilmektedir. Göğüste istenmeyen yara ya da ameliyat izlerinin kalması bu gibi istenmeyen durumlardandır. Bu izlerin olması kişiyi rahatsız edebilmektedir. Protezin koltuk altından yerleştirildiği göğüs estetiği ameliyatlarında ameliyat izleri koltuk altında kaldığı için kişiyi daha az rahatsız etmektedir.

Protezin göğüs altı kıvrımından yerleştirilmesi durumunda da izler göğüs altında kalmaktadır. Göğsün kahverengi bölümünden protezin yerleştirildiği göğüs estetiği ameliyatları sonrasında kalan izler kişiyi en çok rahatsız eden ameliyatlardır. Bu izlerin kalması operasyonu yapan doktorun uzmanlığına bağlı olduğu kadar operasyon yapılan kişinin deri rengine, yapısına göre de değişmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatı sonrası  ameliyat bölgesinde basit ağrı kesicilerle geçebilen ağrılar hissedilebilir bu beklenen bir durumdur. Protezin kas altına yerleştirildiği göğüs estetiği ameliyatları daha ağrılı olabilmektedir. Bu protezden kaynaklanan bir durum değildir. Kasların ve dokuların proteze alışmaya çalışmasından ya da proteze göre yer açmaya çalışmasından kaynaklanmaktadır.

Göğüs estetiği ameliyatlarında ağrısız ve izsiz bir ameliyattan söz edilebilir mi?

Göğüs estetiği ameliyatlarından sonra görülen az ya da çok ağrı ve iz maalesef beklenen bir durumdur. Ama herkes de ağrı ya da iz olması da beklenmez. Bu doktora göre, kişinin vücut ve deri yapısına (derinin yumuşak ya da sert olması, açık ya da koyu renkli olması… gibi) göre değişebilmektedir.

Göğüs estetiği ameliyatlarında protez yerleştirilmesini gerektirmeyen, yağ dokusu enjekte edilerek ya da yağ dokusu emilerek meme büyütme ve küçültmek ameliyatları yapmak mümkün.

Ağrısız ve izsiz meme küçültme ameliyatı nasıl yapılmaktadır?

Büyük göğüsler kişiyi sadece estetik açıdan rahatsız eden bir sorun değildir, kişinin beden sağlığını da tehdit edebilen ciddi bir sorun halini alabilmektedir. Büyük göğüslere sahip olan kişilerde ciddi bel, boyun ağrıları ve fıtıkları, sırt ağrıları, omurga eğriliği, duruş bozukluğu gibi problemler ciddi problemler görülebilmektedir.

Ameliyat olmaktan korkan ya da ameliyat sonrasında oluşabilecek riskleri göze almak istemeyen kişiler için doktorların uygun görmesi durumunda liposuction adı verilen yağ dokusunun emilerek azaltılmasını amaçlayan bir yöntem kullanılmaktadır.

Bu yöntemde göğüs altında açılan küçük deliklerden 3 mm’lik kanül adı verilen bir tüp yerleştirilir. Bu tüplerden göğüsteki fazla olan yağ dokusu çekilerek azaltılır. Bu yöntemle hem göğüs küçültülürken aynı zamanda da göğse şekil verilir. Klasik meme operasyonlarında görülen izler görülmez çünkü bu yöntemde meme başına ve göğsün kahve renkli kısmına dokunulmamaktadır.

Bu yöntemi uygulamak için, doktorun sizi bu yöntem için uygun olup olmadığınızı değerlendirmesi gerekmektedir. Doktorun uygun gördüğü kişilere yapılan bu operasyon sadece iz kalmadığı için değil, operasyon sonrasında ağrı olmadığı ve klasik meme estetiği ameliyatına göre daha hızlı iyileşme süreci gösterdiği için de tercih edilmektedir. Operasyon sonrasında daha hızlı iyileşme ve operasyon sonrasında istenmeyen durumlarla karşılaşmamak için doktor tavsiyelerine son derece dikkat edilmelidir.

Ağrısız ve izsiz meme büyütme ameliyatı mümkün mü?

Kişiler her zaman büyük memelerden şikayetçi olmazlar, bazıları da vücut ölçülerine göre daha küçük göğüslere sahiptir ve bu durumdan kurtulmak ister. Ameliyat sonrası riskler bazen kişilerin gözlerini korkutabilmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile ameliyatsız, ağrısız ve izsiz küçük memeleri büyütmek, istenilen büyüklükte göğüslere sahip olmak mümkündür.

Yağ dokusu enjekte edilerek nasıl meme büyütülmektedir?

Meme büyütme operasyonlarında birçok yöntem kullanılmaktadır. Size en uygun yöntemi doktorunuz, sizinle konuşarak ve doktorunuzun gerekli gördüğü tahlil ve tetkikleri yaptıktan sonra karar verir. Bölgesel olarak ya da genel olarak enjekte edilen yağ dokusu ile göğsün istenilen büyüklüğe ulaştırılması beklenir.

Genellikle ilk seansta istenilen ölçülerde göğüs elde edilebilmektedir. Fakat daha büyük göğüsler için 1 ya da 2-3 seans daha yağ enjekte edilebilmektedir. 1 seansta göğse, 150 ila 400 cc arasında göğsün ihtiyacına göre değişen miktarda yağ enjekte edilebilmektedir.

Operasyon sonrasında bazı kişilerde göğüs büyüklüğünde gerileme görülebilmektedir. Böyle bir sıkıntı ile karşılaşmamak için kişinin operasyon sonrasında doktorun tavsiyelerine uymak son derece önemlidir, bu tüp sıkıntılı durumlarla karşılaşılmasını önler.

Yağ enjeksiyonu yöntemi ile göğsün geneli büyütüldüğü gibi, bazı hastalıklar sonucu ( kanser gibi…) göğsün bir kısmının kaybedildiği durumlarda da, göğsün bir kısmını büyütmek için kullanılabilir. Böyle bir durumda, yağ enjeksiyonu doku kaybı olan bölgeye yapılarak oradaki boşluk doldurulmakta ve diğer göğüsle aynı büyüklükte olması sağlanmaktadır.

Meme büyütme ameliyatı riskli mi?

Her operasyonda olduğu gibi yağ enjeksiyonu yönteminde de bazı riskler vardır fakat bu yöntemde tüm riskler en aza indirilmiştir. Yağ enjeksiyonu ile meme büyütme yönteminde görülen en önemli risk operasyon sonrasında büyümede azalma ve gerileme olabilmektedir.Bu durum kişinin durumuna, vücut yapısına, operasyon yapılan bölgeye, kişinin vücudunun operasyon sonrasındaki duruma vereceği tepkiye göre değişmektedir. bu durumlar herkes de görülmez, bu görülen durumlar kişiden kişiye değişmektedir. Operasyon sonrasında ağrı ve iz olmaması nedeni ile yaygın olarak tercih edilen bu yöntemde, göğüs ve göğüs dokusu zarar görmez.

Ağrısız, izsiz meme büyütme operasyonu kimler uygulanır?

Kişide operasyon sonrası riskleri en aza indiren, ağrı ve iz görülme riski olmayan bu yöntemde diğer yöntemlerden farklı kriterler yoktur. Diğer yöntemlerin uygulanabildiği herkese yağ enjeksiyonu yöntemi uygulanabilir.

Meme büyütme operasyonu genellikle orta yaş üstü kişiler tarafından tercih edilmektedir. Bu yaşlarda kişilerde bebek emzirmeye ya da yaşa bağlı olarak göğüslerde deformasyon ve sarkma görülmektedir. Yağ enjeksiyonu yöntemi ile hem göğüs toparlanıp, dolgunlaşma hem de diri bir görünüm elde edilmektedir. Operasyonun hemen sonrasında göğüslerde büyüme gözle görülür seviyede olabilmektedir.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir