Hemen Fiyat Al

“Yaşlanmaya karşı” şeklinde dilimize çevrilebilecek olan anti aging teriminin, basitçe estetikte kişilerin daha genç bir görünüme sahip olmalarına imkân tanıyan belli başlı uygulamaları kapsadığı söylenebilir. Eğer bu sizin de ilgilendiğiniz bir konuysa, gelin; birlikte anti aging’e ve kapsadığı uygulamalara biraz daha detaylı bir göz atalım!

Anti Aging Nedir?

Temelde yüzün ve bedenin daha genç görünmesi amacıyla tercih edilen anti aging işlemleri, çeşitli uygulamalar ile dokuları gençleştirir ve ciltteki yaşlılığın izlerini ortadan kaldırır. Lazer, enjeksiyon ve benzeri işlemleri içeren bu uygulamaların büyük bir kısmında hastaya herhangi bir cerrahi müdahalede bulunulmaz. Anti aging uygulamalarının yapılmasının temel nedeni yaşlanmadan dolayı oluşabilecek hastalıkları önlemek ve cildin daha uzun süre genç kalmasını sağlamaktır.

En Sık Tercih Edilen Anti Aging Uygulamaları

En sık tercih edilen anti aging uygulamaları arasında; lazer ile cilt gençleştirme, dolgu yer alır.

  • Ameliyatsız cilt gençleştirme olarak da anılan lazer yöntemi, hem kişiyi olduğundan 10 yaş genç gösteren, hem de lekeleri tedavi edebilen bir uygulamadır.
  • Dolgu ise mimik kırışıklıklarını ve yüzde içe çökmüş, hacim kaybı yaşayan bölgeleri doldurarak daha dolgun ve diri bir yüze sahip olmayı sağlar. Yaşlanma ile birlikte gevşemiş olan yüz hatlarını kaldırmak için yüzün alt yarısındaki boşluklara dolgu işlemi uygulanır.

Anti Aging Uygulamasından Önce

  • Uygulamayı yaptırmaya karar verenlerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır:
  • Eğer yaz dönemindeyseniz, operasyon öncesinde deniz ve kumdan uzak durulması, cildin güneş ışınlarından mümkün olduğunca korunması gerekir.
  • Makyaj ya da krem uygulamalarını tercih etmemek, ciltteki soyulmaları el ile soymamak tavsiye edilir.
  • Yaptıracağınız herhangi bir medikal anti aging uygulamasından 2 hafta önce sigara, kafein ve alkol tüketimi kesilmelidir.

Anti Aging Uygulamasından Sonra

  • Anti aging uygulamalarından sonra doktor tarafından tavsiye edilen kremleri kullanmak gerekiyor. Seanslar bittikten hemen sonra, ilk bir ay içerisinde krem kullanımına başlanabiliyor.
  • Operasyondan sonra dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de güneş ışınlarından korunmak. Güneş ışınları gönderdikleri zararlı UV ışınları ile cilt kırışıklıkları neden olan en önemli etmenlerden biri. Bu nedenle mevsim farketmeksizin 50 faktörlü güneş kremini mutlaka kullanmalısınız.
  • Anti aging uygulaması yaptırdıktan sonra var olan beslenme düzeninizi değiştirmeniz gerek. Daha genç ve enerjik hissetmek için sağlıklı beslenmeye, şeker ve karbonhidratlardan uzak durmaya özen göstermek gerekiyor. Cildin daha genç görünmesi için ihtiyaç duyulan kolajen maddesi, kırmızı meyvelerde bulunduğu için; operasyonun ardından bu tür besinleri daha sık tüketmek de tavsiye ediliyor. Sağlıklı beslenerek vücudun ihtiyacı olan doğal antioksidanları alabilir, bu sayede uzun süreli anti aging uygulaması sağlayabilirsiniz.

Bu makaleyi beğendiniz mi? Yıldızların seviyesine göre makaleyi oylayabilirsiniz.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir